The Maker

Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný / Fantasy
Austrálie, 2011, 6 min

Potemnělá komůrka, staré lexikony, herbáře, atlasy a slovníky, v košíku role starých látek, v přihrádce knoflíky a na stole jedny velké přesýpací hodiny. Tajemná bytost začíná tvořit, začíná vyrábět dalšího ze svého druhu. Kdo je však oním stvořeným? (Segrestor)

Estrellita

Králík á la Donnie Darko a závod s časem o přežití druhu - vlastně to je velmi povedený snímek. A protože nemůžu přijít na důvod, proč to neudělat, zvyšuju z původních tří hvězdiček na čtyři. Ty zuby jsou perfektní! 73% ()

hallelluja

Júúúú, roztomilé!! Záverečný WAW efekt porovnateľný snáď len s... rozmýšľam ...s nadšeným rozbalením vianočného darčeka!! ()

kinghome

krásný, smutný příběh o zubatém králíkovi. Nejlepší na celém příběhu je ta hudba, která je naprosto úžasná a navodí neuvěřitelnou atmosféru. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů :) ()

venison

Jeden z nejlepších kraťasů, které znám.. Absolutně top grafické zpracování, úžasná hudba, fascinující příběh a pointa, která Vám rozbije srdce na tisíce kousků.. Při troše štěstí ke shlédnutí zde. ()

Wade

Tenhle kraťas je umělecké dílo, které je luxusně podané a krásně vizuální se špičkovým hudebním dokreslením. Celková pointa filmu je rozhodně na zamyšlení kam to všechno vede. 100% ()

MsUtahraptor

Hudbu to má krásnou, příběh a ztvárnění děsivé, v jistém smyslu nechutné. Z takovýchhle snímků mi běhá mráz po zádech, a to nijak příjemně. ()

Melios

Umenie podať myšlienku cez vizuálne odpudivého protagonistu bez možnosti prehovoriť sa už v dnešných časoch akosi stráca. A preto som rád za takéto experimentálne projekty, nad ktorými sa dá polemizovať dlhé hodiny. Ak by som si mohol spraviť svoj vysnený film chcem tam mať túto postavu a tento príbeh. Tento kúsok sa dá opísať len slovami Alberta Einsteina, (na ktorého tento snímok niekoľkonásobne odkazuje) : „Radosť z uvažovania a chápania je najkrásnejším darom prírody." ... ()

petrskoc

Kouzelný kraťas se skvělou hudbou, sice trošku předvídatelnou pointou, ale přesto je sdělení jasné, čitelné a každý, kdo alespoň trošku přemýšlí nad svým bytím a tím, jak věci kolem nás fungují, musí při závěrečném twistu zaplesat dojetím. Příjemná jednohubka, kterou si podruhé už nejspíš nepustím, ale o to víc potěšila. ()

kubyno

Kezelosův Darkovský králíček má něco do sebe. Po dvou kraťasech na podobné téma životní otázky a reprodukce je nesporné, že Kezelos je úžasným výtvarníkem. ()

bratr.Milan

Oživí oživlá loutka neživou loutku? Každý přece potřebuje spřízněnou duši, zvlášť, když už mu nezbývá mnoho času. Může stvořit Frankenstein Frankensteina, Golem Golema, loutka loutku. A co hudba? Hudba přece oživuje mrtvou duši, nepomůže hudba dostat život z neživé hmoty. Je animovaná loutka neživá? Vždyť má duši = anima. ()

Viperine

Pětiminutová animovaná lahůdka s nečekanou pointou. Parádní je i kamera, zvuk a nasvětlení. Něco pro milovníky harampádí, "found objects" a "made from scraps". ;) ()

hunterDave

Dokonalost, perfektní zpracování, hudba, brilantní zakončení. Průběh života zachycen v pěti minutách. Čas ubíhá a jediným hmatatelným smyslem života je život zachovat. ()

redwik

K tomuto veľmi zvláštnemu stvoreniu sa toho nedá moc čo povedať. Celý život sa snaží urobiť jedinú vec, ktorá je preňho maximálne dôležitá. Perfektná pointa je hodná plného hodnotenia, avšak štrikovaný zajac s ľudskými zubami pripadá na môj vkus až príliš strašidelne. ()