The Maker

Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný / Fantasy
Austrálie, 2011, 6 min

Potemnělá komůrka, staré lexikony, herbáře, atlasy a slovníky, v košíku role starých látek, v přihrádce knoflíky a na stole jedny velké přesýpací hodiny. Tajemná bytost začíná tvořit, začíná vyrábět dalšího ze svého druhu. Kdo je však oním stvořeným? (Segrestor)

$h4rk

6 minutový snímek, který mi i během koukání, i po něm dal podnět k přemýšlení o tom, jak nám všem ten čas utíká, aniž bychom si to uvědomovali. Krásný a smutný zároveň. Doprovázený a vyplňovaný skvělou hudbou a zpracováním. ()

martasdas

Nádherný australský kraťas. Zpracování a celkovou animaci není třeba hodnotit, protože tenhle film má prostě duši. Hudba spojená s celkovou myšlenkou vytváří dech beroucí podívanou. Ještě dlouho po skončení jsem seděl a přemýšlel nad základní pointou, což je zřejmě přesně to, čeho chtěl autor dosáhnout. "Tempus fugit". ()

Sadova302b50

Co napsat, jedině se připojit k pochvale všeho, včetně hudby, atmosféry nebo animace. Závěrečná pointa mě dostala též, dává snímku úplně jiný smysl a nastoluje otázky, ostatně, taky zvedá mé hodnocení na plný počet. ()