Beowulf (Christopher Lambert), syn boha temnoty a pozemskej matky disponuje neuveriteľnou silou a technikou boja. Prichádza do zdevastovanej základne, kde zúri tajomná beštia, ktorá postupne vyvražďuje osadenstvo. Beowulf ponúkol pomoc Hoghartovi a jeho dcére Kyre. Ako však zisťuje, všetko je zložitejšie, tajomnejšie a dômyselnejšie, než si spočiatku myslel... (adooo)

Likan7 odpad!

Jsem se zase jednou podival na film..Beowulfa znám díky tomu filmu s nahou animovanou Jolie, nestál za nic. A tenhle? Stojí ještě za míň. Trapný scénář s ještě trapnějším Christopherem Lambertem, který dělá salta, kotrmelce, nikdo neví proč a při tom utíká před něčím co vzdáleně připomíná 10 metrového pavouka se ženskou hlavou. Triky odporný, herci blbý, scénář se nedostavil. ()

Ex_Machina

Keď zachránim Ank-Su-Namun zo spárov šibenice, tak s ňou odcválam do diaľky za svetlými zajtrajškami a nepokúsim sa ju odviesť do pekla strašidelného hradu posadnutého démonom, to dá rozum, no Christopher Lambert je z iného cesta. Klady tejto hi-tech záležitosti sú také, že Lambert je charizmoš a Rhona Mitra s nonstop pootvorenými ústami stimuluje v každej scéne mužskú predstavivosť. No záporov je viac a to, že je to zdĺhavé, má to zlú kameru, príliš tu cítiť nízky rozpočet a techno hudba sa do historického filmu vyslovene nehodí. ()

adooo

divné...dosť zaujimavé zvlášť prvá polka je vo vysokom tempe a potom to ide len dole a dole...priblblá hudba pripominajúca mortal kombat (celý Rayden...) a nejaké techno remixy, neuveritelne sprosté kostýmy a tie zbrane....ozubené koliečka ktorá sa vrtia v stredoveku, alebo v akom čase to má byť situované :D a tie vychitávky ako zipsy, rozhlas, či kvalitné boty pridávajú na celkovej kvalite...:D ale aby neboli len zápory treba uznať že dobrá kamera a hlavne v prvej polke filmu výborne snímaná obluda, kde to pridavalo na gradácii, taktiež skvelý Lambert, keby tam dajú nejakého lepšieho herca pokazí si meno, ale Lambert svojou charizmou dokázal tento film aspoň ako tak povzniesť...a záverečná scéna s pani škorpiónovou či čo to malo byť pekne debilné :D aspoň som sa nasmial ()

kaylin

Christopher Lambert je asi nejlepším prvkem celého tohoto filmu, který je trochu hororem, trochu akčním filmem, trochu historickým spektáklem, ale nic nedovede dotáhnout do takové podoby, která by skutečně stála za něco. Dějově to není úplně zlé, ale celková originalita je tak nějak zabita provedením. ()

dustur

Podľa môjho názoru nieje to najhorší film ,už som videl aj horšie filmy od Christophera Lamberta.. ,, Meč spravedlnosti alebo Král Galov" A musím uznať ,že mi tu Christopher Lambert neskutočne sedel ,a jeho postava mi tu bola sympatická ,a takisto aj Patricia Velasquezz mi tu bola sympatická.... ,a tiež krásna Rhona Mitra ktorú mám rád ,mi tu tiež neskutočne pasovala... Ale musím sa priznať ,že ma film prekvapil a ktomu ja som očakával že to bude niaka blbosť ktorú si horko-ťažko pozriem...,ale nie dostal som fajnové dobrodružno-fantastické B-čko. Samozrejme ,že to nebude na plný počet bodov ,ale zas ani na štyri Ale mne sa tento film páčil ,a práve preto je moje hodnotenie filmu rovných tri... Moje hodnotenie filmu ,je.: 3 / 5 A kedže ,ma film príjemne prekvapil ,tak určite že mu dám šancu na ešte jedno pozretie ,,niekedy" Film videný ,na DVD - 02.11.2016 ()

• Malou zvukovou anomálii si filmařský štáb neodpustil během tréninku Beowulfa (Christopher Lambert) s Rolandem (Götz Otto), v níž se po zabodnutí těžkého ocelového meče do dřevěné podlahy ozve jen nevýrazný zvuk, který názorně dokazuje použití dřevěných maket zbraní. (Conspi)
  • Když se Grendel (Vincent Hammond) krátce po souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) a jeho družinou snaží vydrápat na plovoucí pramici, je možné na Grendelově těle zachytit zbytky po bezpečnostních lanech. (Conspi)
  • V souboji s Beowulfem (Christopher Lambert) přichází Grendel o levou paži. Ovšem krátce nato je pohřešována jeho pravá paže. (Conspi)

Glover v novom CGI Zemeckisovi

Glover v novom CGI Zemeckisovi

07.08.2005

Po tom, ako bol (doteraz vcelku nvýrazný) herec Crispin Glover pre svoje prehnané nároky doslova vyhodený z oboch pokračovaní kultového dobrodružstva Návrat do budúcnosti, sa opäť spája s režisérom… (více)