Vesmírem se řítí obří asteroid, který už za tři týdny zničí život na Zemi. Lidé se snaží dohnat vše, co během dosavadního života zameškali. Pojišťovák Dodge hodlá využít zbývající čas k tomu, aby našel svou středoškolskou lásku. Osud mu však přivede do cesty mladou ženu ze sousedního bytu. Lidstvo se ocitá v bezvýchodné situaci, vesmírem se řítí obří asteroid, který se už za tři týdny střetne se Zemí. Přesné místo dopadu asteroidu vědci z bezpečnostních důvodů tají, jisté však je, že za pár týdnů zbude z naší planety pouze spáleniště. Lidé se chaoticky přesouvají z kontinentu na kontinent, snaží se dohnat to, co během svého dosavadního života nestihli, a dělají věci, které roky odkládali. Pouze pojišťovák Dodge se nikam nežene a dál žije svůj pochmurný život. Je osamělý, po zprávě o blížící se apokalypse ho jeho žena Linda opustila s milencem, jeho matka už nežije, děti nemá a svého otce viděl naposledy před pětadvaceti lety. Přátelé se mu snaží dohodit některou ze svých známých, jemu však připadá zbytečné budovat si tři týdny před koncem světa vztah. Ve vzpomínkách se vrací ke své dávné lásce Olivii. Přestože se po rozchodu s ní oženil s Lindou, Olivia navždy zůstala v jeho srdci. Jednoho večera, dvanáct dní před očekávaným koncem světa, se na Dodgeově terase objeví plačící žena ze sousedního bytu, Penny. Je nešťastná, protože nestihla poslední letadlo a už nikdy se neuvidí se svou rodinou, a navíc se právě rozešla s přítelem. Penny usne na Dodgeově gauči, a když se probudí, doprovodí ji Dodge do jejího bytu. Mezi dveřmi předává Penny Dodgeovi hromádku dopisů, které pošťák během uplynulých let omylem vhodil do její schránky. Penny se stále chystala, že donese Dodgovi jeho poštu, nikdy to ale neudělala. Mezi hromádkou dopisů najde Dodge psaní od Olivie. Píše, že je rozvedená, má malého synka, a že nikdy nepřestane litovat toho, že se s ním rozešla. Vzápětí Dodge zjistí, že se k jejich domu blíží rabující a demolující rozlícený dav. Spěchá do sousedního bytu varovat Penny, v jejím bytě však narazí na jejího bývalého přítele Owena. Musejí rychle zmizet, město se stalo životu nebezpečným místem. Penny má poblíž domu auto a pokud dostane Dodge z města, ten zařídí, aby se ještě před koncem světa setkala se svými rodiči a bratry. Penny nechá Owena napospas rozlícenému davu a ujíždí pryč, na předměstí jí ale dojde benzin. Dodge a Penny pokračují pěšky, cestou Dodge Penny vyčte, že mu zničila život tím, že mu zadržovala dopis do Olivie. Penny se cítí provinile a navrhne Dodgeovi, aby se společně vydali Olivii hledat... (TV Prima)

-bad-mad-wolf-

První půle je perfektní. Lehká, vtipná, okouzlující. Příjemná seznamka s příjemnými postavami, odlehčený humor, tragikomický tón a několik hořkosladkých momentek (pes Sorry, stopnutý řidič) - to vše dlouho ponechává naději, že uvidíme jednu z nejpříjemnějších romantických komedií z US produkce za poslední léta. Pak bohužel lehkost odezní a ačkoliv je film díky Keiře i Carellovi stále snesitelný, začne být té sladkobolnosti, slziček a řečiček o pokaženém životě moc. Poslední sekundy před titulkami utečou naštěstí i přes svou plačtivost důstojně. Možná proto, že (SPOILER) k žádnému velkému happy end zvratu nedojde. ()

juta

Příjemný to film, hlavně svým průběhem a konec byl taky docela hřejivý. Nevím jestli dvojice Knightley a Carell byla ta správná. Mě to nevadilo, ale když bych se na to podíval reálnýma očima, tak docela pochybuju, že by se Keira se Stevem takhle spřáhla a ještě k tomu před koncem světa. :D ()

MISSha

Tak, v první řadě začnu hereckým duem- Nudný a prkenný Carrel, přehrávající Keira která mě svou do očí bijící křečovitostí, párkrát tak znechutila, že jsem uvažovala že si ji odstraním z topky nejoblíbenějších hereček. První třetina filmu byla, dá se říct vcelku zabavná. Zbytek by jsem nazvala sterilní, neinovativní, přeslazenou nudou. Která se i ke svým 101 minutám, neskutečně vleče. ()

Big Bear

Tenhle film by mohl být takovým alternativním pokračováním Armagedonu.. Prakticky začíná zprávou, že raketoplán vyslaný k obřímu meteoritu řítícímu se na naši planetu byl zasažen úlomky asteroidu a shořel... Veškeré naděje lidstva jsou ty tam a do konce světa zbývají tři týdny... A zde začíná ta komediálnější část filmu, lidi pálej mosty, říkají nevyřčené, řádí, kalí, sexují, prostě dělají vše co jim zákony, civilizace a společenské normy neumožňovaly... Některé dialogy byly opravdu vtipné, ale humor hledejte spíše v konverzační rovině. Od poloviny se z filmu stává road movie a přibývá romantiky. A jako romantické drama snímek také končí. Po prvopočátečním rozjezdu, kdy si říkáte sakra to bude dobrá prdka z konce světa najednou koukáte na závěrečné titulky a tak trochu si přiznáváte, že vás konec dostal a dojal. Snad za to mohl ten skvělý soundtrack ze šedesátejch, nebo Keira, kterou prostě můžu a nebo má Verbal zkrátka pravdu a já už jsem taky ,, tak trochu osamělý čtyřicátník s nadváhou '' - nevím. Prostě mi to sedlo. Velmi příjemně hrál i Steve Carell. Dávám 4 LP s Beach Boys. * * * * ()

Niles

Seeking a Friend for the End of the World určite nie je komédia, ako by sa mohlo zdať aj podľa obsadenia Stevea Carella. Má niekoľko viac či menej podarených vtipov, ale je to skôr romantická dráma s hlbšou myšlienkou. Pre čo sa skutočne oplatí žiť? Aký má zmysel všetko čo robíme? Carella som rád uvidel v trochu inej role, Keira Knightley bola taktiež fajn, hoci nič výnimočné nepredviedla. Záver ma dojal. Z kategórie filmov o konci sveta jeden z najlepších aké som videl. A keď už nič iné, aspoň vás donúti zamyslieť sa nad tým, ako by ste vy strávili posledné tri týždne vášho života. ()

Pilda17

Seeking a Freind for the End of the World je velmi zajímavé drama s nádechem lehké komedie o konci světa. Příběh byl zajímavý, emoce fungovali, ale mohli být silnější. Děj nebyl od začátku špatný a to díky dobrému hereckému obsazení. Steve Carell si konečně zahrál celkem normální roli a ne žádného "blbečka" v obyčejné komedii. Keire Knightley ho perfektně doplňovala a její herecký výkon byl ještě daleko výraznější.. 6/10 = 69% ()

Rosaviva

Hodně, hodně zvláštní film s ještě podivnějším obsazením. Film nakonec nebyl tak špatný, ale ta ústřední dvojice se mi k sobě až zoufale nehodila. 3* ()

misterz

Prehnane smutno-melancholické, bohužiaľ ale nie za účelom podpory drámy, skôr mi to prišlo ako prvoplánovosť s haldou sladkých a klišoidných rečičiek, ktoré sa síce dajú chvíľu počúvať, ale aby bol na nich postavený celý film tak to nie. Ku koncu to už bolo iba trápenie, až si človek prial, aby už konečne ten asteroid narazil. Navyše na niečo takéto musí mať človek náladu, ten kto ju nemá bude pri filme dosť trpieť. Jediné pozitívum bol S. Carell, ktorý ani s vážnejšou postavou nemá problém. 55/100 ()

dr.horrible

Počiatočná óda na civilizačný úpadok sa neskôr prepracuje k nostalgickej melodráme, aby nakoniec skončila originálnou katastrofickou romantikou. Divný žánrový mix, ktorý ale prekvapivo dobre funguje vo všetkých svojich rovinách a najlepšie, bez pochyby, v tej romantickej. Komédiu to nevidelo a niektorí zarytí romantici môžu ten záver považovať dokonca za happy end. A “Seeking a Friend for the End of the World" JE romantický film. Miestami trochu patetický, ale milý a úprimný. A keď raz príde koniec sveta, pustím si platňu s jeho soundtrackom. 85% "I want you be my last..." ()

Payushka

Prekvapuje me, jak si spousta lidi stezuje, ze je to "malo vtipny". Jenze tohle ani nemela byt komedie, je to jednoduse romanticky drama s par vtipky a nejakym tim asteroidovym nebezpecim. V ramci zanru pecka! ()

IQ Tiqe

Příjemná, lehce vtipná road movie s Keirou Knightley a Stevem Carellem, dvojicí, kterou bych si spolu neuměl představit v nejdivočejších snech. A přesto to mezi nimi fungovalo. Steve byl sice – patrně kvůli roli – trochu nezvykle prkenný, zato Keiře ta trochu trhlá holka moc slušela. Ale stejně jsem to těm dvěma nevěřil, bez újmy na dojmu z filmu. Určitě příjemné pokoukání, kór když je předem zřejmé, že happyend se nekoná a film vás navíc přiměje k zamyšlení, co byste dělali, kdyby měl za pár dní zaniknout život na Zemi. Pár starších dobrých songů taky určitě potěšilo. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 2 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Tu ide o to, nakoľko máte radi rozprávanie v amerických nezávislých filmoch s hlavným hrdinom: outsiderom, ku ktorému má rozprávač a cez neho divák empatický vzťah. Hľadanie je možno najpozitívnejší film o konci sveta a má na to plné právo. Keď už tu máme artové depky, megalománie, naturalistické drsňárne, prečo nie trochu romantiky. Ústrednej trojke to spolu veľmi svedčalo (vrátane teda toho perfektného psa, ktorý má všetko na háku). No a niekedy nie je vôbec na škodu Vám ako mexickému emigrantovi v Amerike nevedieť anglicky. Nikdy neviete, kedy sa to bude hodiť... ()

Frajer42

Úžasný námět, který dával tvůrcům obrovskou příležitost stvořit něco velkolepého. Nestalo se. Tento film není ničím jiným, než naprosto tuctovou love story, kterých je filmový svět přesycen. Pochválím snad jenom samotný závěr, který skutečně má cosi do sebe. Příběh je neuvěřitelně debilní, nezáživný a nudný každým coulem. Drtivou většinu stopáže se kecá o neskutečných prkotinách a nějakých těch vtipných, či alespoň nějakým způsobem zajímavých momentek je po čertech málo. Celkem jsem snímku dával naděje. Keiru i Steva mám poměrně rád. Hvězdu dám alespoň za to, že se mi mnohokrát během stopáže poštěstilo zamyslet se, jak by se lusknutím prstu změnil svět a jak by se zcela obrátil pomyslný žebříček hodnot každého z nás, kdybychom se ocitli v obdobné situaci, jakou nastínil právě tento film. Samozřejmě se jedná jen o fantazírování, neboť si nemyslím, že bychom byli o něčem takovém předem informování. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope. ()

Dzeyna

Konec je naprosto famózní! Ostatně celý příběh je hodně zajímavý a rozhodně nenudí. Pořád se tam děje něco nového, přicházejí noví lidé a okolnosti. Keira předvedla, jak je dokonalá a jaké má herecké nadání, k té nemám co dodat. Musím ovšem uznat, že mě hodně překvapil Steve Carell, který mě nikdy moc nezaujal, ale tady mě opravdu nadchnul. Hudba, která je vybrána výborně zapadá do děje a do všech situací. Jediné, co mě zaráželo byl přístup hlavních účinkujících a některých okolních lidí. I když, nevím, jestli bych se nezachovala stejně; těžko říct, to si člověk musí zažít. ()

swamp

Kdyby se snímek držel hladinky úvodních dvaceti minut, tj. černohumorné komedie, vůbec bych se nezlobil. Ale časem jde vlastně celá věc ohledně Armagedonu bokem a sledujeme pouze cestování odněkud někam, abychom nakonec zjistili že někdy cesta (nebo spolucestující) je cíl.. Druhá polovina snímku už byla jen hodně ukecaná záležitost, ve které mi už i Keira začala trochu lézt na nervy. ()

predators

Pěkná, pohodová roadmovie, s ještě pěknější a pohodovější Keirou Rytířkou. S. Carell dokázal, že když mu teče do bot a blíží se konec svět, tak má na víc, než hrát jen trotla v nějaké přitroublé komedii. Já bych šel ale víc do hloubky, ještě víc těch citečků tam zapojit... 75% ()

Happens

Tak milý a přitom střešně černo komediální humor na jednom místě s věčným smolařem Carellem, kterému to prostě věříte už od Crazy Stupid Love, a Keirou, která prostě ukazuje kouzlo hraní i v této střeštěnosti. Film opravdu zahrál na city na několika úrovních, zatetelíte si, zapláčete a zasmějete. Co chtít víc? 80 % ()

Chrustyn

Příběhem zajímavá, (co byste dělali, pokud byste věděli, že se blíží konec světa) herecky minimalistická ale režijně zbytečně mdlá romanticko---komediální road movie o záležitostech, které musí hlavní hrdina dořešit, než přijde konec světa. ()