Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Gromit

Ve filmovém světě se občas dějí zázraky. Třeba když dvojice nepříliš (pro mě zcela) neznámých tvůrců napíše příběh, za který by se nestyděl žádný knižní bestseller, a převede jej na filmové plátno rukou zkušených mistrů. Ano, tento film mě opravdu dostal! Co dodat? Snad jen to, že trio Cooper-Irons-Quaid hraje naprosto fantasticky. ()

Bastinka

Děj mě příliš nezaujal a osobně si myslím že dané téma již bylo v minulosti nejednou použito... Jsem ráda, že jsem na tom nebyla v kině... pouze doma na gauči... ()

Nathalia.A

Aj keď sa mnohým divákom zdalo, že film sa celý čas drží na jednom bode alebo že je nezaujímavý tak musím nesúhlasiť pretože myšlienka a pointa tohto filmu je naozaj pozoruhodná. Najprv ma upútalo, že dej sa nesie okolo spisovateľstva a spisovateľa. Pekným bonusom filmu the Words sú scény v Paríži a spomienka na Ernesta Hemingwaya. Film je plný pekných a vzácnych myšlienok a zaujímavého príbehu a myslím, že človek chce vedieť každú chvíľu viac. Páčila sa mi aj kreatívna myšlienka filmu akoby každý jeden príbeh bol len príbeh z knihy a pritom každý jeden bol nakoniec pravdivý. Kto má rád pekné príbehy s poukázaním na literárne umenie a s následným zamyslením, určite nech si tento film pozrie... ()

Čejkyn

" Není těžké udělat rozhodnutí, je těžké s ním žít". Moc dobře zahraný , hlavně když je na scéně Jeremy Irons, tak jsem hltal každý jeho SLOVO. A líbil se mi i zde hojně kritizovaný konec- 80%. ()

papadoce

Nechápem ako sa film, ktorý sa 100 minút točí okolo ničoho môže dostať k takému vysokému hodnoteniu. Cooper je jediný kto si za to zaslúži hviezdu. Dám mu 2. ()

TommyDiamond

Velmi vydařené! Snímek The Words je emotivní a natolik silný, že mi nedovolil snad ani vydechnout. Příběh o autorovi, který napsal příběh v příběhu. Film se nás snaží motivovat, moralizovat. Ukazuje lásku, zradu, výčitky i nenávist. Každý si shlédnutím tohoto snímku asi odnese jiné dojmy a pocity. Další moje pochvala patří hercům B.Cooper, O.Wilde, J.Irons, Z.Saldana. Jejich výkon byl polovina úspěchu celého filmu. Dávám čtyři hvězdy. ()

D.awi.d

Původně jsem zvažoval i 5 hvězdiček, nicméně pak jsem se zamyslel a uvědomil si, že už si ten film zase tolik nepamatuju a tak mě asi tak moc neoslovil... ()

J.e.r.e.c

Dokud příběh jede po linii Bradley + Zoë, byl jsem vtažen, silně osloven, ba, jakožto literární adept, fascinován, mou romanticky založenou část to zase dostávalo emocionálně. Zoë představuje ideální ženu, je kočkózní, mazlivá, má dokonalé porozumění, není hysterická, a celkově se chová mnohem dospěleji, než ubulený Cooper. Zkrátka, vysněný protějšek! Bradley nic zvláštního nepředvádí, ale je to sympaťák a vcítit se do jeho kůže, navíc s takovou ženou po boku, je snadné. Jakmile se ale začne odbočovat do podpříběhu a nadpříběhu, přestává to prvotní okouzlení působit. Přestože na obou vedlejších linkách není samo o sobě nic špatného, v tomto konkrétním případě se do konceptu nehodí a ruší magickou atmosféru, kterou pro mě úvodní cca třičtvrtěhodinka má. A až do konce se spadlý řemen nepodaří nahodit, byť se Olivia Wilde prsí, seč může. Závěr vyšumí, pointa se nedostaví, a i když příjemný pocit převládá, cítím lehké zklamání. Tohle mělo našlápnuto do oblasti srdeční krajiny. 70 % ()

Don82

Asi bych měl zase začít číst popisky k filmům, jak jsem to dělával dříve. Nebudu zastírat, že tady jsem se nachytal, na příslib dobrého, mysteriozního dramatu. Bez okolků bych The Words nazval červenou knihovnou která je promyšleně ukryta za na první pohled zajímavý příběh, který se zdá být stravitelným pro všechny. Hlavním problémem filmu je to, že ze sebe dělá co vůbec není. Z počátku uvolněné rozvíjení děje se ani ne po půl hodině zvrhne do přehnaného sentimentálního tlachání a klišé se dere na povrch. Já jsem většinou proti podobným věcem celkem odolný, ale tady jsem to nečekal a z "líbivého" příběhu jsem byl v polovině otrávený, protože jsem už tušil, že lepší to nebude. Nevěděl jsem, čeho se mám chytnout, co si mám z toho všeho vzít a co to všechno má znamenat. Film prostě jen ždímá laciné emoce scénu po scéně a spoléhá na prvoplánovost a plytkost příběhu, jako by si tvůrci řekli že to musí stačit. Čistá povrchnost. Nemluvě o okatých náznacích, které zřejmě mají v divákovy vyvolat nějaké hluboké myšlenky. Tyto náznaky vůbec nefungují a zanechávají jen prázdné místo, kde divák čekal scénáristovu silnou chvilku, kdy to herci "rozbalí" a on si bude moct vychutnat poctivě zahrané dialogy, plné pravých emocí. Nic z toho ve filmu není. Příběh je veden ve třech dějových rovinách, přičemž si myslím, že to není úplně špatný nápad, ale zde není využit úplně nejlépe. Závěr filmu totiž přinese poměrně nejasné rozuzlení a divák má být zřejmě zaskočen a má se ve vzpomínkách vracet na začátek filmu a celé si to přehrát znova a znovu se ponořit do děje protože už by měl mít všechny informace... Ne, prostě jsem to nepobral. Překombinovanost na druhou. Jediné pozitivum je ve slušných hereckých výkonech a první třetině filmu. ()

w_laura

Připadá mi, jako by se tvůrci snažili natočit podobně spletitý a komplikovaně rozvrstvený příběh jako je Pán Nikdo. Pro mě bohužel ne příliš úspěšně. Už úvod filmu v nás svým zrychleným tempem záměrně vyvolává napětí, pokládá nám otázky, na které máme zcela logicky touhu nacházet odpovědi. Ty však nepřicházejí a nepřicházejí. A navíc žádné ať už jakkoliv fascinující překvapení na závěru filmu nedostaneme. Přitom už samotný úvod a následný průběh nám svojí formou slibuje něco víc. Nejspíš bych se nesnažila být až tolik hlubokomyslná, míň někdy znamená víc... ()

Shitonit

Námět: origoš, děj a zpracování: pohoda, postavy: sympatický, vcelku hezká pohádka o něčem, pohromadě to drží, a ani se naštěstí nejedná o sladký slepenec hoven jak jsem chytře očekával. Já se domnívám, že jsem dobře udělal, že jsem to po dlouhém rozhodování shlédl. Jednou to asi stačí, ale je to dost dobře koukatelný a tak se to dá s klidným svědomím doporučit i dalším čumilům. ()

GoustDog

Až se někdy o víkendu budu válet s manželkou u televize a na postýlce vedle se bude převalovat batole, bude se mi The Words líbit. Tahle budoucnost je ale daleko, takže musím být více kritický. Z filmu jsem se nedozvěděl více než oněch několik vět, které jsem si dopředu přečetl. Nic zde není jakkoliv více rozvinuto a nemá to osobní podpis. Celé je to unylé a kýčovité jako běžný televizní film. Natočené je to hezky, ale po chvíli se zkrátka člověk začne nudit. Při sledování filmu jsem si neustále v duchu říkal: "Teď to přijde! Teď se konečně něco stane!" Ale ono nic. Že by se cosi ve vyprávění skrývalo mezi řádky? Ale kdeže. Fandím filmům, které jsou o spisovatelích, ale tohle je skutečně pouze jedna nafouklá bublina. ()

jafuska

Nádherné romantické zpracování spisovatel který během jednoho románu, který se stal úspěšným odhaluje nejen sám sebe, ale i okolnosti, kdy vznikl jeho román, ano toto je velmi zdařilé, hudba dokonale dokresluje celý děj, doporučuji tento film určitě shlédnout ()

Dzegr

(1) "Všichni ve svém životě činíme rozhodnutí, ale to nejtěžší je s nimi dál žít. A není nikdo, kdo by vám s tím pomohl." (2) "V určitém okamžiku se musíte rozhodnout mezi životem a fikcí. Jsou si velmi blízko, ale nikdy se neprotnou. Jsou to dvě velmi velmi odlišné věci." 8/10 ()

Asdas

Som trošku v rozpakoch na jednej strane celkom dobre zrežírované , hercami zahrané a svojou štruktúrou zaujímavé dielo , bohužiaľ dopredu nalinkované , predvídateľné a hrajúce sa na viac ako obyčajný film pre dospelého filmového diváka . ()

DJ Kritik

Podobnú zápletku určite každý z nás pozná, ale tu je to podane takou formou, že to človeka vtiahne a aj mňa to spočiatku bavilo, ale čím ďalej je to bez šťavy. A postava ktorú stvárňuje Olivia Wilde mi nejak zostala neobjasnená. Zrejme som niečo prespal. ()

Mr.Roman

Vlne kritiky a slabého prijatia všeobecne sa môžem len smiať a byť rád, že som si napriek tomu The Words nakoniec pozrel. ()

miki68cz

Kýč, ale svět filmu potřebuje romantické kýče plné lásky, přátelství, zklamání, bohatsvtví, pochopení, nenávisti. Dobrý film jako vystřižený z amerického snu o citu a úspěchu, pádu, štěstí a náhodě. Dobrý Cooper, výborná Saldana, milý Irons, nesympatický stárnoucí Quaid a divná nevýrazná Wilde, pěkně vystavěný příběh založený na logice. Krásná muzika. Tento film vřele doporučuji ()