Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

hnkflknk

Ze začátku to vypadalo na velice slibný film, větší část filmu by se i dala pokládat za velmi dobrou (na pět hvězd), ale nějak se nedokážu poprat s tím mírně řečeno rozplizlým koncem. ()

dosig

Pro začátek musím pochválit hudbu, ta ten film hodně pozvedává. Film samotný se strašně snaží být hluboký, ale vlastně je to jen příběh o knize, která píše příběh o knize, ve které je ten klíčový příběh. Pak se tam celou dobu řeší otázka viny, ale na konci se žádného hlavního rozuzlení nedočkáte. Takže film je zajímavý vlastně jen tím, jak jsou do sebe ty tři příběhy zapletené a celou dobu se střídají. I tak lepší průměr. ()

Hepy13

Velmi poutavý film u kterého by mi nedělalo problém vidět ho vícekrát. Protože scénář je velmi kvalitní, a celkově je to dopilované výbornými herci a jejich výkony. Takto nějak si představuju mix všech žánrů které jsou napsané v popisku filmu. ()

Kamas

Jedna hvězda za chytlavý trailer. Jinak.. unylý, zdlouhavý, strašně moc přehrávaný, rádoby dlouhé pohledy modrých očí Coopera taky nezabraly. Mě to nechytlo, nezacílilo, nemastno, neslano.. ()

husokachna

Nebudu se pouštět do výkladů, nebudu hodnotit ukecanost/fouňovitost. Já měl prostě radost z vyprávění a moc pěkně se mi na to dívalo. A i když na konci může zůstat určitá pachuť z nedořečenosti, nepochopení, je to moc pěknej film a visel jsem na obrazovce od začátku do konce. PS: to je tak, když nevím, co mám napsat, tak bych radši neměl psát, protože tenhle komentář stojí pěkně za hovno. ()

M1k9

Ač film není přímo romantický, myslím že jasně cílí na ženy. Obsazení B.Cooperem tomu dává za pravdu. Ve filmu se nestřílí, není o akci, není o napětí a není o logice. Je to jen dvakrát převyprávěný strohý životní příběh. Nebýt poutavého vizuálu a velkých hereckých jmen, by to nestálo za řeč. Nebavil jsem se a ani nevím co si z filmu odnést. 2.5/10 ()

nonick1

Achjo, možná už jsem všechny filmy, které za něco stály, viděl, protože tohle je jen další promarněná šance, hrající si na něco, čím není, klamající tělem vizuálu a rádobyzajímavou zápletkou, plná zbytečných postav a časových rovin. Film připomíná čekání na Godota – čekáte, že se NĚCO stane a ono se NIC nestane. A to ani v situaci, kdy se zdá, že se prostě NĚCO musí stát. Nestane se ale NIC – a to ani na konci. ()

jasanka

Po trochu pomalejším začátku jsem se naprosto ponořila do děje, a klidně bych uvítala, kdyby byl film o něco delší (a tenhle pocit moc často nemívám). Zvolna plynoucí děj bez složitých akcí nebo scén, úžasná atmosféra, žádná přeplácanost. Moc pěkná podívaná. ()

nessbeal

Pozerám kvantá filmov, z ktorých je 99% zbytočností, ale vždy sa nájde nejaký, ktorý mi strhne úsmev z tváre a donúti ma pozerať so zatajeným dychom. Kúsok za kúskom, hlt za hltom. Masterpiece?! ()

barteca

Příběh řeší zajímavé dilema, ale zahynul na tři vypravěče. Ztratilo to náboj. Herecky nejlepší Zoe Saldana, dvojice Olivia Wilde a Dennis Quaid téměř nesnesitelná. ()

readan

Od začiatku do konca premyslené. Film drží diváka v neustálom napätí, očakávaní a pozornosti...celé je to podfarbené príjemnou hudbou a nie je čas nudiť sa. Dej je pútavý, herci sú úchvatní a príbeh v príbehu príbehu je koniec koncov jedinečný...:) ()

sNeDy

Musel jsem si nechat hodnocení na druhý den. Obsahově až překvapivě prázdné, což u konverzačky rozhodně vadí. ()

adriane9

"Všichni z nás jsme učinili nějaká rozhodnutí.. Těžké je s nimi žít..Tak běžte.." Za slova..Za slova, která někdy tolik těžknou na rtech...Za příběh v příběhu a za Jeremyho... ()

piranha

Mně se moc líbil ten konec. Dospělo se k zajímavě abstraktním závěrům, které v sobě měly jenom tolik konkretizace, aby bylo možné vytvořit si v mysli několik verzí, jak to asi bylo. Skvěle tady ale funguje hystereze. Cesta, jakou k tomu dospěli, se mi moc nelíbila. Co ale čekat, že jo, když je to příběh o spisovatelích. Těžko si ale představit, že v praxi existuje taková autorská múza, že člověk, byť za celý svůj život nenapsal nic pořádného, jednou sedne a dva týdny z něj prýští slova sama od sebe. Zároveň také nevím, jestli chápat nebo nechápat Dořino chování v průběhu celého filmu. Ústřední pár spolu měl zvláštní vztah, řešíc neustále vlastní identitu, ale nikdy praktické záležitosti všedního života. ()

mladas16

Úsek, kdy starý dědek vypráví svůj příběh a vlastně i příběh knihy je skvělý a bez sebemenší chybičky, příběh Rory Jansena (B.Cooper) je rovněž skvělý. Co trochu vybočuje z kvality filmu je scéna v bytě Clay Hammonda s mladou zvědavou holčinou - což byla snad jediná pasáž filmu, kdy jsem se chviličku nudil. Skvělý filmový zážitek a rád si ho někdy v budoucnu připomenu :) ()

jandula00

Děj v ději v ději. Bradley Cooper, Jeremy Irons a Dennis Quaid. Psychlogické, mysteriózní, romandické drama. Mno, co více dodat? The Words zapůsobila tak, jak měla. Totiž donutila mě obracet si v hlavě mnohá slovní spojení, momenty, scény. Dokonce jsem se občas vžila do situace a přemýšlela, jak bych se asi zachovala já. Celkově moc příjemná záležitost. ()

Druury

Film, který si zaslouží rozhodně lepší hodnocení. Kladete si otázku, zda jste v životě dosáhli něčeho na co máte právo být hrdí ? a za jakou cenu jste toho dosáhli, pokud je odpověď ano. O tomhle film je, o hodnotách, vážení si toho co máme, protože čas je relativní pojem a nic netrvá věčně. Dobré herecké obsazení a styl vyprávění příběhů je parádní. Donutilo mě to zamyslet se sám nad sebou.. pěkný ()

abetu

Strašně fajn film. I když je to vlastně drama každým coulem, tak má člověk takový "feelgoodfilm" pocit. Hodně tomu pomáhá Bradley Cooper, který se nesnaží přehrávat a dovede diváka přesvědčit, že to celé může být podle skutečných událostí. Prolínající se tři roviny jsem neviděla jako záhadu, ale jako zajímavý styl vyprávění celého příběhu. Škoda jen toho konce, asi měl být k zamyšlení. Vlastně ale vůbec nevím, o čem bych měla přemýšlet a chybí mi nějaké ukončení. Jinak by to bylo jasných pět hvězd. Jo a s tímhle filmem se mi dostal do merku Ben Barnes. :) ()