Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

PetrJulian

Jediné, co mi více vadilo, byla scéna, kdy sebevrah skočil pod MOTORÁČEK. Jel někdy scénárista motoráčkem? Nedovedu si představit, že by se někomu podařilo nechat se přejet takovýmto vláčkem. Leda by byl na takovém místě, kde ho strojvedoucí uvidí, až už je pozdě. Ale i to je přitažené za vlasy. Ale pro některé nesmírně vtipné situace hodnotím i tak vysoko. ()

HellFireFery

Příjemný český film, kterému však chybí více momentů napětí a překvapení (a vlastně i toho humoru mohlo být o něco více). O hereckých kvalitách zde nelze pochybovat. Ať už si myslíme o paní Bohdalové co chceme, tak hrát umí! A ve společnosti pana Brzobohatého, Trojana či Preisse (proč jen tento klenot českého herectví je vidět tak málo?!) se z toho špatný film vyklubat nemohl. Na druhou stranu to mohlo být ale i o dost lepší. ()

Eniaswow

Ty zničující recenze jsou snad až příliš přehnaný, ano paní Jirásková již nevypadala dobře, ale jak nám po skončení filmu řekl samotný pan Strach, tento film jí vlil novou energii do života a možná jí život prodloužil o měsíce či roky. Jinak průměrný film, ale o zajímavém tématu. Zajímalo by mě, zda Epstein psal hlavní role jak se říká na tělo pro pana Brzobohatého a paní Bohdalovou, protože jim vyloženě sedí. A přítomnost herců, kteří jinak jsou zvyklí hrát jen hlavní role, např. Vilhelmová, Geislerová, Somr a další ve vedlejších rolích, film zajímavě pozvedla. ()

jopal

Toto je film pre dospeleho divaka. Pre divaka, ktory ma uctu k starobe, k sedinam a vie, ze aj jeho cas coskoro pride. Ked pozeram vek hlavnych predstavitelov, nechapem a neveriaci kyvam hlavou. Moj otec by mal teraz este len 76 a uz tu davno so mnou nie je...a oni v osemdesiatke este preliezaju ploty, soferuju auta a hraju a reprodukuju naucene dialogy... Nechapem a hlboko sa sklanam pred ich vykonmi a reziserom. ()

oiuoiu

Dlouho jsem tento film odmítala zhlédnout. Naprosto nesnáším Jiřinu Bohdalovou a reklama na "páreček" s panem Brzobohatým mne také odpuzovala. No a pak jsem to vzala jako společenskou nutnost, že se tedy podívám a přetrpím nějakou tu trapně sentimentální, citově vyděračskou hrůzu s komickými scénkami ... a ono to bylo SKVĚLÝ. Klobouk dolů před Jiřím Strachem, ten člověk je čaroděj. Vřele doporučuji, pět hvězd. ()

rigby

Příjemný televizní film o trampotách stárnutí. Na víc to opravdu nemá. Nicméně na Radovana Brzobohatého se příjemně dívá. Bohdalovou nemusím, ale ostatní herci byli rovněž dobře vybráni. Zejména Jiřina Jirásková je úžasná. Ale filmů s podobnou tématikou už tu bylo natočeno více a řekl bych, že i lepších než tento, který zůstává v hodně usedlých mantinelech, než např. Babí léto. 3+ ()

jgregory

Moc dobré a opravdu až nečekaně, čekala jsem víc patosu, ale příběh byl výborně napsaný a ještě lépe zahraný, Bohdalka je prostě Bohdalka. Svým herectvím táhne celý film, ale i pan Brzobohatý je výborný i další menší role jsou výborně obsazeny, fakt celá řada českých hereckých hvězd přidává tomuto filmu šmrnc. Byla jsem moc překvapená je to velká pocta výborným Hercům paní Jiřině a panu Radkovi........ Díky Doufám, že český lev pro Bohdalku cinkne, ale Ve stínu je velká konkurence Držím Palce ()

Ruadek

Rozhodně se líbilo. Příjemný humor, pomalé tempo a výborné herecké výkony. Strach mi neustále dokazuje, jak výborný je režisér a že hravě ukočíruje i velké herecké hvězdy. Příjemný film, po kterém zůstane hezký pocit na hodně dlouhou dobu. A který budu chtít vidět za rok znovu. Tak by to mělo být. **** ()

superzurda

Po technické stránce se asi filmu nic moc vyčíst nedá. Na druhou stranu je tady mnoho věcí, který mi film při sledování velice zprotivily. Začněme hudbou, jejíž melodie hrála furt a silněji, vzpomněl jsem si jak skládal Varhan Orchestrovič Bauer ve filmu Český sen. Pokračujme přes zcela klamavý trailer, který v člověku vyvolá pocit, že film bude smršť hlášek Jiřiny Bohdalové, jejíž humor založený na rychlých smečích funguje snad už čtyřicet let. Pokud jste viděli trailer už nic vtipného nového ve filmu neuvidíte. A rádoby hustý konec s hozenou parukou ale no tak..... ()

kaukola78

Film plný melancholie.Po celou dobu jsem měl pro mě tak zvaný zvláštňí úsměv na tváři a dlouho trval i po filmu,což opravdu bývá málokdy.Vzdávám velikou poklonu hlavně p.Brzobohatému,p.Bohdalové a p.Jiráskové.Škoda jen že takových filmů v české kinematografii je velice málo. ()

VideoTuti

Nádherný český poetický film v podobném duchu jako byl film Babí léto. Někteří mladší diváci určitě řeknou s despektem : český film o starých lidech se starými herci, ale co třeba Clint Eastwood a jeho film typu Grand Torino nebo Tommy Lee Jones a Tahle země není pro starý jsou tyto filmy s podobným tématem stáří snad špatný?. Já se naopak domnívám, že Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Ivan Trojan, Jiřina Jirásková a další zahrály své role výborně. Film má v sobě lehký humor i zrcadlo dnešní doby. Po shlédnutí filmu zůstane v člověku kousek hřejivého tepla u srdíčka. ()

hony23

Tento film se nevyhne srovnání s Babím létem za kterým bohužel v mnohém zaostává. Nejlepším okamžikem tak pro mně byla povedená závěrečná píseň. ()

Kozlowski8

Důchodce Ota se rozhodne najít ženu, která pro něj před mnoha lety hodně znamenala. V Janě poznává vitální a energickou ženu, díky níž nachází další smysl života... Zpracování nelze kritizovat - naopak - hezká kamera i hudba (absolutní hudební vrchol při závěrečných tiulcích), skvělý Radek Brzobohatý a ještě o stupínek skvělejší Jiřina Bohdalová. Přesto mne příběh příliš nechytil u srdce. Působil na mne studeně, neoriginálně, čekal jsem silnější, emotivnější a v neposlední řadě i reálnější dílo. Přesto film Vrásky z lásky patří minimálně k lepšímu průměru mezi tuzemskými filmovými počiny nového milénia. 65%. ()

CaptNemo

Film, od kterého každý čeká "něco". Já asi čekal originálnější příběh, něco svěžejšího typu Quartet, tohle bylo takové uhlazeně nepřekvapivé, lepší televizní incenace. O herecké bravuře hlavních představitelů hovořit netřeba, nadchlo mě ale obsazení vedlejších rolí špičkovými herci. To už dnes dělá málokdo, při tom to tak svěle funguje... 70 %. ()

LadyRainier

Právě skončily závěrečné titulky .. a já pláču !!! Krásný, melancholický ale místy i zábavný film ... 2 herecké legendy ( Radoslav Brzobohatý byl můj oblíbenec) zase spolu ...A stálo to za to ... A kupa skvělých herců v minirolích .. to potěšilo .. ,-) ()

david666

Překvapivě vtipnější než plno rádoby českých komedií. Některé hlášky v podání těcho důchodců (a to nemyslím nějak zle) člověka fakt rozesmějou. A jde vidět, že Bohdalka pořád umí hrát. ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012