Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát! (oficiální text distributora)

sandinista

Mně by schválně zajímalo, která individua sem píší komentáře. Někteří si opravdu nevidí do huby. Slečno (nebo co) "Ony", nepovažuju se za nějakého fundovaného filmového kritika, ale takový komentář si tento film nezasloužil. A pane "kingik", vy si radši vypíchněte oči, než psát takové komentáře. Až dokážete alespoň zlomek toho, co protagonisté filmu, kritizujte. To co jste napsal, je hnůj a svědčí o vaši "úrovni". DVDRip ()

J R C Pecuchet

Nádherný poetický snímek o stáří. Herecký koncert nejen dvou hlavních představitelů, ale všech herců i v nejmenších rolích. Také bych upozornil na vynikající a podmanivou hudbu Jana Jiráska ! Jako celek velmi povedené dílo. ()

Saur.us

Velmi příjemná komedie o stáří a vzdoru proti němu. Tak trochu po vzoru Babího léta. Jiřina Bohdalová stále hraje na maximum, pěkně lidsky. A humor? Příjemný a plný úderných hlášek. ()

HonzyR

Překvapivě docela vtipné a zábavné. Škoda jen, že film nemá žádný hlubší příběh a vše stojí (a padá) na postavách Bohdalové a Brzobohatého. Po dlouhé době mě česká produkce zase něčím překvapila. Navíc, na nenáročný večer u sklenky vína s rodiči to bohatě stačí :) __60%__ ()

pipapa

Naše ani zahraniční kino po roce 1989 už nemá vlastně nic moc co nabídnout. Ale stále platí rčení "vyjímka potvrzuje pravidlo". Vrásky z lásky jsou jednou takovou vzácnou vyjímkou. Technicky sice střiženo podle celosvětově zaběhnuté současné šablony, ale koukat se na to určitě dá. ()

zdeny99

Taková malá česká road movie dvou důchodců (Jiřina Bohdalová coby stará a stále velice čilá herečka v domově důchodců a Radoslav Brzobohatý jako její dávný obdivovatel). Je to odpočinkový, nenáročný film. Nejvíc si zapamatuji, jak Bohdalka se na oko ožrala na lavičce v parku, pak přelejzala plot z domova důchodců, prchala vlakem a nakonec vjela do příkopy starou Škodou 1203. [4915. hodnocení, 288. komentář, 64%] ()

Eluin

Asi bych měl předem zmínit, že k režiséru Strachovi chovám velmi kladné emoce. Jeho filmy, jakkoliv mají takový ten všední televizní "look", jsou prostoupeny příjemnou atmosférou dobrých dialogů (za což patří dík M. Epsteinovi) a pěknou porcí laskavosti. Zajímavé je už téma filmu, u kterého jsem se zprvu díky podivné slovní hříčce v názvu trochu obával, zda to nebude nějaký propadák...., tedy příběh lidí v podzimu svého života. Možná se pletu, ale kinematografie obecně se problémům stárnutí věnuje jen málo, ba přímo velmi okrajově. Z českých luhů a hájů si vybavím dobré Babí léto s Brodským, či seriál Pomalé šípy, ze zahraničních filmů pak geniální "Žít" od Kurosawy. Jistě, bude toho bezesporu více, ale i tak je téma stáří a lidí v důchodovém věku na stříbrném plátně upozaděno. Ale zpátky k filmu. Strachovi se podařil dobře už výběr herců. Bohdalová zde hraje první ligu, její postava bývalé slavné herečky má mnoho zajímavých poloh. Neméně dobře dopadl i její (mnohaletý) herecký partner Brzobohatý (pro kterého to je prakticky poslední film vůbec). Filmem se pochopitelně mihne i celá řada jiných (starých) herců, Jiráskovou počínaje a Somrem konče, nicméně právě na ústřední dvojici B + B je nádherně vidět, jak to skvěle funguje, když se někomu píše scénář takříkajíc "na tělo" (herci byli vybráni dříve, než byl scénář vůbec hotov). Tato netradiční seniorská "road movie" je obdařena pozvolným, relativně pomalým tempem, které je ale možná právě záměrné, jako paralela k pomalému tempu života mnoha seniorů. Oficiálně je to asi komedie, i když smíchem se válet obecenstvo určitě nebude, ale ono to vlastně vůbec nevadí... Vrásky z lásky mohu určitě doporučit, jedná se o velmi zajímavou alternativu k mnoha "osvědčeným" českým "komediím" od "osvědčených" jmen (a tu uvozovky tu nejsou náhodou). ()

brumbrum

Cierny humor, taka tragikomedia, zo zivota v starobe, odsunutia na vedlajsiu kolaj. Treba vediet, kedy odist. Ale pri tom nestratit zmysel zivota, inak to mozeme zalomit hned. Pan Brzobohaty a pani Bohdalova, ako inak, velmi presvedcivo stvarnili dve hodne odlisne postavy, v hodne podobnej zivotnej situacii. Film sa dotyka viacerych problemov so starnutim - ako sa potomstvo stara ci nestara o rodicov, ako rodicia chcu alebo aj nechcu spolupracovat. Ako osetrovatelia tazko znasaju starobne muchy zverencov, ako stari dobehnu mladych ked potrebuju, hoci su ovela pomalsi a nevladnejsi, ale su backupovani tonami zivotnych skusenosti. Dobre spravene. Ale prilis jednoduche na moj vkus; slaby dej, malo vztahovych zapletok. Viac ako 3* si to nevysluzilo. ()

MickeyStuma

Ponuré stáří a jeho vrtochy. Velmi povedený snímek o dvou takových lidech, jejichž osudová cesta se spojí. On žije s dětmi, kteří z toho zrovna moc radost nemají a ona naopak přežívá v pečovatelském domě. On má svoje vrtochy, ona je plná energie. Jak jejich setkání může dopadnout? Životní realita všedních dnů, která se odehrává všude kolem nás. Dokážeme seniorům porozumět? Až téměř depresivní atmosféra povznáší dobře zpracovaný scénář, který je odvyprávěn klidně a srozumitelně. Snímek byl hodně propagován kvůli setkání před kamerou Jiřiny Bohdalové a Radka Brzobohatého. Jiřímu Strachovi se povedlo nemožné. Oba ve společných scénách podali úctyhodný a hlavně velmi uvěřitelný výkon. Klobouk dolů. Přiznám se, že jsem od toho moc nečekal, ale byl jsem velmi překvapen. ()

Olík

Při sledování úvodních pasáží (především těch z domova důchodců) se do mne začal pouštět nezvaný host strach (a nemyslím ten s křestním jménem Jiří). Strach z toho, že půjde o další prvoplánovou exhibici Jiřiny Bohdalové......nic proti ní jako herečce, je to stálice nemající u nás ekvivalent - mne však její současný projev spíše dráždí. Obavy se však postupně začali vytrácet a to od momentu, kdy se sentimentální vrt do seniorské reality začal měnit v "one bývaly manželé show" s trefným humorem (s kterým se však zbytečně neplýtvalo), road movie puncem, citlivou atmosférou a kontrastním herectvím (Bohdalová vs. Brzobohatý). V cílové rovince sice hlavní hrdiny (po hodině marného nahánění) opět dostihl patos, každopádně úplně znehodnotit celkový dojem se mu naštěstí už nepodařilo. Vrásky z lásky sice nejsou žádnou filmovou manou a pokud byly míněny jako jakýsi pomníček hereckým legendám, tak šlo o pomníček s vratkou podstavou........minimálně příjemné to však bylo. ()

Faila

Takový hezký český milý film. Existují mnohem hezčí a milejší, ale tohle je pro mě taková průměrná česká kinematografie, u které si můžu odpočinout a která mě ničím nenaštve. ()

Rathalos

Vynikajuca ceska zalezitost s excelentnym hereckym vykonom Jiriny Bohdalovej,ktora ziarila v tejto dramedy,nie je o com rozmyslat...:-) ()

PavelZava

Kontrast volnomyšlenkové herečky a učitele se zajímavými dialogy. Škoda, že jim tu končí rajon. Odvezli by nás až do Prahy. v policejním voze ... :-) V životě člověk potřebuje nějaký řád. Copak jste tramvaj? :-) Mohlo to být ještě horší (prohlížejí pokoj, kde přespí). Teď bych chtěla vidět jako vy. :-) Zvláštní :-(  ()

horovska

Vlastně se z toho vyklubal příjemně oddychový film k sklence vína. Penzisté - muž s hrozící ztrátou zraku a žena zcela opuštěná bojující své malé války v ÚSP. Pár, který se z nepochopitelných důvodů setká, aby si zbyl. Jediné, co jej k sobě váže, má být pocit, že ten druhý je jedinou pojistkou alespoň snesitelného a důstojného budoucího života. Scénář je neskutečně vykalkulovaný a nepravděpodobný. přesto se na to dá koukat, a to díky hercům. Jiřina Jirásková - k sežrání, Jiřina Bohdalová - nesnesitelná a opět skvělá, nenápadný a asi nejuvěřitelnějš Brzobohatý - Trojan, Vlasáková. A díky nim i podivnost celého příběhu projde. Asi nejvíc mne mrzely tzv. klamné závěry - to už je opravdu minulé století...A klišé typu - stáří - tedy podzim, padající listí, babí léto. Opravdu to musí být? ()

triana

Tak predsa to bratia Česi dokázali! Natočili slušný príjemný celovečerák, po ktorom ostáva len dobrý pocit a úsmev na tvári. 1:0 pre vás. ()

tranquill

Příjemná, dramatická i zábavná podívaná s originálním příběhem a spoustou skvělých českých herců, ale sólo mají především Bohdalová a Brzobohatý. ()

Brinkley

Pro mě rozhodně zklamání... Film celou dobu žánrově kolísá mezi úsměvnou komedií a dramatem, pořádně však není ani jedním. Na komedii je málo vtipný, v rámci dramatu zase jen tak lehce klouže po povrchu. A pokud se nám snaží zobrazit pábitelku dnešní doby, tak bezvýsledně (to by postava herečky Jany musela být o něco více sympatická). Jiří Strach je mistr televizních příběhů, ovšem na velkém plátně mě stále ještě nepřesvědčil. Vůbec nejde o volbu tématu - snímky zabývajícími se podzimem života mám vyloženě ráda (Babí léto, Venuše s Peterem O'Toolem, Lesní jahody, Srpnové velryby a pokud komedie, tak třeba Gin Game - ať už filmová nebo divadelní ). Vrásky z lásky však mezi ně bohužel patřit nebudou, ani kvůli comebacku herecké legendární dvojice, úcty k jejich předešlé práci a ani kvůli obdivuhodné vitalitě jich obou. Nemůžu si navíc odpustit výhradu k samotnému názvu filmu - promiňte mi, ale je vyloženě pitomej. ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012