Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí skvělého právníka, který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru - a dokonce i vlastní život - aby odhalila pravdu. (Bontonfilm)

Juto

Príbeh je jednoduchý a veľké dejové zvraty zbadáte dávno predtým, ako sa stanú a to mi vadilo. 5/10 ()

otík

Solidní thriller, na kterém je ale zcela evidentní, jak je děj vykonstruovaný a ztěží reálný a uvěřitelný. Zajímavý je především výkon James Caviezela. ()

Slavníkovec

Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik (Ashley Judd) naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma (Jim Caviezel) s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí důvtipného právníka (Morgan Freeman), který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru (a dokonce i vlastní život) aby odhalila pravdu. Těžký zločin - nudný thriller z prostředí vojenského soudu. Konec protáhli jen z hlediska komerční nudy. Dějový roviny, že by se v tom prase poznalo. Na to, že zde hrajou hvězdy 1. formátu, tak je to výkon leda tak imbecilních tvůrců. Prve jsem dal 3 teď už nemůžu říci nic jiného než, Kdo si JAG neoblíbil, ať nesleduje "Těžký zločin" ()

Radiq

Kdyby tam nehrála krásná Ashley Judd, tak by to nebylo nic moc. Jinak to je žářnej příklad toho, co chcu vidět jenom jednou. A překvapení na konci jsem z nějakého důvodu už čekal. ()

lennyd

Claire Kubiková (Ashley Judd) prožívá nejšťastnější dny svého života. Je velice úspěšná právnička, a se svým manželem Tomem (Jim Caviezel) právě plánují potomka. O to víc ji zarazí, když je její manžel zatčen FBI. Zjišťuje, že její manžel je vlastně nekdo úplně jiný, a je armádou obviněn za vraždu několika vesničanů kdesi v Kolumbii. Navíc tu něco nehraje .. jako obhájce její muž dostane nezkušeného mladíčka (Adam Scott). Takže se sama vrhá do obhajoby svého manžela, za pomoci zkušeného právníka Charlie Grimese (Morgan Freeman)... Obyčejné vojenské drama, na které se ovšem velice dobře kouká (Ashley to moc sluší), navíc Morgan Freeman je alkoholik (tedy asi ne přímo Morgan, ale jeho postava), kterou také stvářil perfektně... Až na spackaný konec je to docela dobrý film.. ()

dANo

Súdna dráma s minimálnym nábojom a zvláštnym rozsudkom sa skončí nakoniec typickým predvídateľným záverom plným klišé a ani to očakávané napätie sa nakoniec až tak nevydarilo... ()

JohnSmith

Zdá se,že Freeman s Judd si jen vydělávaj na chleba.Kdo mě opravdu zaujal byl James Caviezel, kterýmu jsem opravdu věřil,že je nevinnej.Výborně dokázal zahrát jak chudáčka,kterýmu ublížili a snažej se na něj všechno hodit,tak maniakálního pomatenýho vojáka ()

VanTom

Obyčejné soudní kriminálce z armádního prostředí hodně přidává slušné obsazení, především tedy rozverného obhájce Morgana Freemana (plus Ashley Judd to hodně sluší). Plynule proběhne do "šokujícího" odhalení, se všemi thrillerovými zvraty a výhrůžkami přidanými jaksi bezzubě, z povinnosti. ()

cross

Většinu času film působí jako další slušná krimi z prostředí vojenského soudu. Děj se nese na vlnách klidného vyprávění bez výraznější akce, což sice nemůsí vyhovovat každému, ale buduje si tak celkem slušnou atmosféru. Bohužel ke konci, po překvapivém odhalení (které však alesponˇ částečně musí každý filmový znalec očekávat), přichází nepochopitelně stupidní závěr ve zcela opačném stylu. Rozhodně ne špatný film, ale mám pocit, že to mohlo dopadnout mnohem lépe! ()

Dino07

Neobvyklý snímek, který mě strhával do děje po celou dobu trvání. Psychologie postav funguje. Na začátku krásný pár, který se pomalu od sebe vzdaluje až na konci úplně zmizí. ()

giovanni3

Film se zajímavým hereckým obsazením, kde hlavní kámen úrazu je scénář. Film má skoro 2 hodiny a za ně se uálo jen málo zvratů (Návštěva v FBI byla opravdu zajímavá ta vstřícnost... Tajně nahraná nahrávka nemohla být jednoznačně u soudu připuštěna..) a konec to pohřbil úplně. Film mohl být jednoznačně lepší než je, ale takto dávám průměrné 3z5. ()

Smileface

Soudní drama měnící se ke konci filmu na velmi napínavý thriller.Docela zábava se sladkým začátkem a hořkým koncem. ()

lskala

Herecký kalibr typu Morgana Freemana, by si měl lépe vybírat role, resp. filmy na které kývne. Tohle byl hodně průměrný snímek, který zapadne do šedi a nikdo po něm ani neštěkne. Hvězdička navíc za krásnou Ashley Judd. 50% - 3*** ()

ranp

Tenhle film mám celkem rád, Morgan Freeman mě ještě nikdy nezklamal, svůj standard si podle mě odvedl i tady a film celkově vyznívá slušně, 60%. ()

cab

Pravnicka (Ashley Judd) se pousti do obhajoby sveho manzela (James Caviazel), obvineneho z vojenskeho masakru ve stredni Americe, s pomoci odbornika na vojenske pravo a byvaleho alkoholika (Morgan Freeman). Klasicky soudni thriller se zamotanym zaverem, ktery prevrati vse vzhuru nohama. Sledovatelne herecke vykony. 65% ()

Hopper

Thriller, ktorému úplne chýba šťava, vlečie sa a na konci úplne vyšumí do stratena. Celkovo tu nie je nič čo by mohlo zaujať, pointa je predvídateľná takmer od polovice filmu a Freeman tu ani nemusel byť. Niektoré postavy takmer nemajú v konečnom zúčtovaní opodstatnenie a kľudne ani nemuseli existovať. Výsledkom je podpriemerný film z prekvapivo neatraktívneho prostredia žijúci si svojim vlastným životom. ()

Paity

Jako jednohubka to asi stačí, ale takovýhle filmů popisující marný právní boj proti vojenské mašinerii + neočekávaný konec už tu bylo hafo. Prostě nic nového. Jen díky Morgenu Freemanovi dávám 3*. ()

Kanca

Filmy s Morganem Freemanem mají jednu nevýhodu...A tou je to, že i když Freeman hraje vedlejší roli, tak svým výkonem zastíní v podstatě každého hlavního hrdinu. A v High Crimes se to jenom potvrdilo. Takže tento dost průměrný film, pozvedá především on a první půlka filmu...druhá už lehce pokulhává, no a ten konec byl, jak kdyby filmařům zbyl čas a potřebovali ho vyplnit něčím tak napínavým a neočekávaným, až to vyznělo spíš trapně a dost mimo mísu. 65% ()