Půlnoční nebe (2020)

Kdybych jen předtím věděl, že je to podle knihy... škoda. Děj je takový neurčitý, chyběly mi tam nějaké bližší informace o předešlých událostech.

Duna: Část druhá (2024)

Otázka je, zdali novou Dunu posuzovat vůči té původní, či to spíše brát jako remake a k původní nepřihlížet. Docela by mě zajímalo, nakolik měli scénáristé universum nastudované, protože dost věcí odpovídá, některé zase ne. No, ne nadarmo se o tomto díle říká, že ho je velice těžké převést do pár hodinové stopáže. Jsem moc zvědavý, kam se posune třetí díl, jelikož tak daleko původní zpracování nesahá.

War Machine (2017)

Dvě hodiny filmu tak nějak... bez obsahu. Kniha by asi byla pochopitelnější.

Pod vodou (2020)

No, přišlo mi to za A extra chaotické (a hlavně teda děj se odpíchne jak Diesel ve FaF) a za B dost... alienovské. Kam taky jinam zařadit v kalhotkách pobíhající vyzáblici než k praprababičce Ripleyové? A obludy to taky neměly ke svým vzorům extra daleko.

Domek z karet (2013) (seriál)

Konečně jsem to po letech dodíval. Mimo poslední sérii top strop. FU je jeden z nejlepších záporáků všech dob, alespoň u mě. Jeho absence v aktuálně poslední řadě je maximální ztráta. Celá scéna mi připomíná alegorii na vrcholnou Římskou říši - intrikánství, osobní fanatismus, opojení mocí, zhýralost. Jen by mě zajímalo, jak moc se to blíží realitě všedního světa.

Krev a zlato (2023)

Zkraje se to jevilo jako dobře našlápnutá Tarantinovka, postupně ale ten drive vyčpěl. Asi to bylo až příliš překombinované. Původně jsem vůbec nečekal, že se jedná o německý film, navíc s českou koprodukcí. Do bošů bych vůbec neřekl, že něco s podobným tématem dají dokupy. Je to pro ně přeci stále citlivá záležitost. 6/10

8 MM (1999)

Výborný temný film. Snad jen... SPOILER... že by mu při všech těch důkazech, které by se nutně musely nalézt, pomsta vyšla?

Vikingové (2013) (seriál)

První tři řady skvělé, další už o stupeň níže - na můj vkus příliš násilně vkládané "nadpřirozeno", snad i zbytečné dějové linie (Rus). A zanedbání jiných (Frankové). Poslední díly závěrečné série jsou naopak zase top. Velice sympatičtí herci. 8/10

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Popravdě nevím, co na tom ostatní vidí. Je to sice místy dost brutál, ale jinak takové naivní. No, asi mě moc na ty neutuchávající exaltované výlevy emocí (poplatné regionu vzniku) moc neužije. 6/10

Jsem matka (2019)

No, to co v první půli vypadalo dost zajímavě (přiznám se, čekal jsem otevření Vaultu a návštěvu Klamathu) se v té druhé tak nějak "zpodivnělo". Asi bych uvítal, kdyby se víc rozvinulo nějaké to vyprávění o tom, co je "za branou a tak vubec", přestože o tom pár (klíčových) vět padlo . 6/10