Avatar: The Way of Water (2022)

Těžko rozhodnout, jestli to bylo lepší než první kousek. Neviděl jsem to ve 3D, nicméně i tak se musí nechat, že je to grafickej majstrštyk. Po příběhové stránce mi to přišlo o něco slabší. Jednička byla ve svém přístupu originál. Dvojka se do těch kolejí snaží vrátit, ale spíš vyváří ze zaběhlejch scénářů (ze záchrany domorodců se stává záchrana rodiny). Otevřený konec však může s celou věcí ještě zacloumat. Nevím jestli mi to nějak uniklo, ale přijde mi, že tam rovněž bylo pár logických lapsů. Člověk to bude muset vidět ještě jednou. Nicméně holým faktem je, že podobně jako Tolkien, i Cameron vytvořil vlastní nový svět. 8/10

Společnost hrdinů (2013)

Takhle se jednou na place (zeleném plátně?) sejde kalibr typu Sizemore, Jones a McDonough s dalšíma (mně) neznámýma xichtama a natočí spolu blockbus... ani ho*no! Rozhodně jsem nečekal, že utopím hodinu a půl života v kanále. Kdo má tohle zapotřebí. Marně jsem hledal, za co dát aspoň jednu hvězdu. Nenašel jsem.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Saul je klasa. Asi nejsympatičtější součást BB a jakbysmet tohoto svého staccata. Nejzajímavější mi na celém díle přišly charakterové proměny protagonistů.

Mariňák 3: V obležení (2016) (TV film) odpad!

Musím se smát, jak moc jsem se trefil s úvahou, že tahle sračka nemohla jít jinam, než do vitríny videopůjčovny. Kdyby tedy ještě nějaké fungovaly. Popravdě ale nevím, proč mám stále tendenci to srovnávat s prvním Jarheadem. Tohle s ním nemá co do kvality společného nic než název a závěrečný monolog. No, byl to čas investovanej z povinnosti.

Mariňák 2: Bitevní pole (2014)

No, v prvé řadě jsem byl překvapen, že má Jarhead pokračování. A že jich je dokonce víc. Každopádně - oproti prvnímu z řady, který měl myšlenku, je tohle téměř tuctovej akčňák, jenž na jméně jen parazituje. 3,5/10

Život (2017)

Takové napůl...něco jako docela jo, něco asi jako dost ne... no ten závěr to posunul o level vejš. 7,5/10

Jan Žižka (2022)

Každý by si toto téma dovedl představit zpracované jinak, takže těžko se k tomu nějak vyjádřit. Přišlo mi to necitlivě uchopené (a teď nemám na mysli všechny ty jateční výjevy).  To to radši mohla bejt vykrádačka Braveheart. Snad bych i řekl, že kdyby to vzala do pazourů česká prodkuce s americkým rozpočtem, tak by to dopadlo stokrát lépe. Jen bychom se asi připravili o ta jatka. Ale třeba bychom nakonec byli překvapeni. No nic, to ale nemá smysl řešit. Viděno s dabingem. 4/10

Ledová archa (2013)

Tak nějak jsem si říkal, že to bude pravděpodobně založené na nějakém komiksu, protože v jiném případně bych to hodnotil ještě níže. Tak jako tak, přišlo mi to dost nelogické, snad až bláznivé. Něco se dalo i odhadnout. Je to taková variace na Silo (kniha). No, 3/10

Rick a Morty (2013) (seriál)

Viděno do konce 4. série, vše s ENG titulkama. Pravdou je, že to tam dost často pálej jak z kulometu a tak jsem asi ne všemu dobře porozuměl, zábava to stejně byla královská.

Méďa 2 (2015)

Asi jsem pod zatížením toho, že jsem byl nucen vidět dabovanou verzi. A to byla hrůza. Obecně mi to nepřišlo nijak zvlášť vtipné. Ale přežít se to dalo. 3,5/10