Tenkrát v Americe (1984)

Není to gangsterka s rachotícíma tommygunama, jak by mohl někdo (já) očekávat. Naopak, spíše vyprávěcí záležitost. Rád bych si přečetl předlohu.

Tahle země není pro starý (2007)

Dost dobré obsazení. To je ale asi tak všechno.  Přijde mi to jako sled tak nějak divně navazujících příběhů, dost je toho vynecháno. Na knihu to podle mě nemá. 6/10

Šťastný nový rok (2019)

Viděno takříkajíc z donucení, navíc v dabingu (wtf... dabované Slováky, to jsem ještě nezažil). Já jen nechápu, že tohle má nějakou poptávku. Pro koho se tyhle filmy točí?

Matrix Resurrections (2021)

Trilogie Matrixů patří mezi mé top sci-fi. Vlastně nic jiného si už poslední léta nepouštím tak často, jako tyto filmy. Proto jsem byl z dalšího pokračování opravdu nadšený. Ale jestli to bude úspěšné, to jsem raději nechtěl spekulovat. Teď po premiéře to můžu konečně zhodnotit. Bylo to dobré. Neřekl bych, že tak dobré, ale to nevadí. Až to uvidím někdy znovu, třeba si na to názor ještě upravím. Po technické (=grafické) stránce je to masakr, po dějové, no, spíš tam se mi pár věcí nezdálo. Nebo snad nelíbilo? Těžko říct. Příběh jsem asi pobral a svou logiku má - ale i zde platí, že bych si to dalším projetím rád utříbil. SPOILER ALERT! Chyběl mi tam Smith. Původní Smith. Ten je nenahraditelný. Absence Morphea je (vzhledem k ději) pochopitelná, ale nejlepší ze záporáků ever, ten mě mrzí. Ale budiž. Jako další nic moc věc mi přijde určitá "jednoduchost" (přímočarost?) poslední třetiny filmu (průběh záchrany Trin). Co by se jinde zcela jistě vys*alo, to zde šlo tak nějak jako na drátkách. Nejvíc mě však asi vadily stroje, co jsou na straně lidí - ne však tímhle, opět to vychází z nastíněného vývoje po trojce, v pořádku. Vadil mi ale jejich vzhled. Prostě už svým vzhledem plnily klišovatou definici hodných robůtků (a propos - docela mi to připadalo jak ze Star Wars). Dále - tématikou je Matrix vážná záležitost, tak nerozumím, proč tam byly zakomponované vtípky?? Ty si může dovolit McClane v Die Hard nebo Riggs v Lethal Weapon, ale Neo? To mi přijde prostě nepatřičné. Tolik asi k věcem, které mi přijdou negativní. Nicméně, i tak nemohu říct, že bych to zavrhl. Příběh je to dobrej, no už snad tím, že jsem ho snad i pochopil. Takže za první podívání dávám 6,5/10

Talentovaný pan Ripley (1999)

Film zajímavý, stejně tak mě nyní zajímá i původní literární verze. Jen mě mrzí, že jsem to nepřečetl v první řadě - kdybych to věděl, tak bych to tak jistě udělal! Čekal jsem popravdě jiný styl filmu (že to bude o něčem jiném), takže jsem byl překvapen. Povedené!

Říjnové nebe (1999)

Proč ne. Příležitost se dozvědět něco z historie kosmonautiky. Velice dobře udělané, velice sympaticky obsazené i zahrané.

Desperado (1995)

Já se jen divím, že jsem se k hodnocení dostal už teď, když jsem tenhle kousek viděl už v pravěku. No kdysi jsem z toho mohl bejt odvařenej, dneska už je to dost ulítlej hegeš. No, ale dobrej.

Duna (2021)

Převést základní kámen Duny na stříbrné plátno, to chce gule. Takto monumentální universum zhutnit do několika filmů, no, jsem na to moc zvědavej. Toto bylo víc jak dvě a půl hodiny a je to svým způsobem jen úvod... část první knihy. Ale já jsem byl spokojenej. Navýsost.

Ad Astra (2019)

Nevím, mně to příliš jako space-opera nepřišlo.