Zákon gangu (2008) (seriál)

Myslím, že tento seriál se dá označit jako splněný sen každého milovníka herní série GTA. Odehrává se na relativně malé ploše pár měst, je v něm množství frakcí, křiví poldové, kozatý báby, podniky poplatné všem zúčastněným… no prostě GTA. Nic není úplně černé (až na černochy), nic není úplně bílé (až na bělochy). Je to dost drsné a tvůrci si s násilím příliš servítky nebrali, ostatně ani se zobrazováním dalších veselých témat. Dost překvapilo retko v každé hubě, to ve filmu skončilo snad někde v devadesátých letech. Pravda, je to kolorit zúčastněných sociálních skupin, ale i tak. První až šestá řada byla dost dobrá (včetně méně či více nečekaných plot twistů), poslední řada je totální úlet. Sice člověk tak nějak odhadne, kam to všechno spěje, ale co všechno se během toho odehraje, to je moc. Za příběhem hlavního protagonosti bych zařadil za nejdivočejší (nejúchylnější) asi ten kolem Tiggyho, to jsem kroutil hlavou, jestli je to myšleno fakt vážně. Ale svůj smysl to nejspíš mělo. Tak jako tak, finální řada je dost přes hranu uvěřitelnosti, nicméně to je asi všechno, co se tomu dá vytknout. Komplet hodnocení 8/10

John Wick 2 (2017)

No, nevím, ten chlap musí jet na autoaim, jinak se to vysvětlit nedá. Přímočará vyvražďovačka, nic víc v tom člověk hledat nemůže. A když člověk uváží, že Neo tyhle machýrkoviny v realitě opravdu ovládá, klobouk dolů.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Viděno s AJ titulkama, jež mi přišly trochu nekompletní, ale i tak jsem se v tom víceméně zorientoval. Nikdy jsem tu havárii nijak zvlášť nestudoval, tak alespoň vím, o co tam vlastně šlo. Ale jinak je ten film jen samá exploze a útěk, moc navíc se toho člověk nedozví. Ale peklo to bejt muselo. A navíc, chudák přiroda.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014) odpad!

Pustil jsem si to takříkajíc na blind v domnění, že bude jednat o western na úrovni, no Liam pro mě byl zárukou. Šeredně jsem se mejlil. Dvě hodiny vyhozenýho času. Však jsem se taky potrestal, že jsem to dodíval až do konce. Jak na tuhle trapárnu mohli utáhnout těch pár známejch jmen? Nechápu. A zdejší hodnocení jakbysmet.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

No nechtěl bych takové peklo zažít. Ani náhodou. Ten chlap, co si tímhle prošel, musel mít odvahu jako blázen. Myslím, že se to Melovi podařilo natočit dost dobře.

1917 (2019)

Čekal jsem úprk z místa A na B, kterou bude provázet ukrutná řežba. Úprk se konal, řežba jen náznakově (decentně, jestli to tak lze říci). A situace, jež během plnění mise nastaly, mi přišly takové nerozvinuté (rozhodně tím ale nechci říct, že by to na mě celkově neudělalo dojem) - příběh je možná o to víc uvěřitelnější. Asi jsem už zvyklej na klasické popkornové eskalace. Film je svým "minimalismem" uprostřed masových scén skutečně zajímavý. Mně se to líbilo, určitě to mělo něco do sebe. 6/10

Díra (2019)

Jen jsem moc nerozklíčoval ten závěr. Jinak docela drsná záležitost.

Lovci hlav (2011)

Vždycky říkám, že kniha je lepší než film. Bohužel jsem byl nucen tento shlédnout v opačném pořadí (i když nevím, jestli bych se vlastně do předlohy pustil i tak). Moc extra dojem to na mě neudělalo – kniha může být dobrá, ale její převod nic moc. Na první pohled to zapůsobilo jako nějaký nízkorozpočtový videofilm. Navíc jsem si to byl nucen užít s dabingem, hrůza. Takhle je to pro mě za 4/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

No, podle mého zdání slabší než sedmé pokračování. Nemůžu si pomoct, ale snad je to zejména obsazením hlavních rolí (asi mi leze na mozek ta již nesčetněkrát skloňovaná rasově-genderová vyváženost). 5/10