Narcos (2015) (seriál)

Parádní pohled do historie jednoho drogového kartelu. Velice poučné bych řekl.

Terminátor: Temný osud (2019)

Nevím, jestli se má smysl nějako víc rozepisovat. Šlo to. Nejnovější protivník byl asi zatím nejbrutálnější, téměř nezničitelný srát. A borec co ho ztvárnil, respekt. O to víc je ale otázka, jak jen může budoucí odboj s množstvím takovýchto strojů bojovat. Snad jen si lze odpovědět tak, že jeho výroba je pro počítačovou zlo-síť příliš náročná a tak je to spíš jen výjmečně nasazovaná speciální jednotka terminátorů. Takže ok, potud dobře. Pravdou ale je, že podobných otázek (na dění, které probíhalo v současnosti či minulosti) by bylo víc a některé z nich jsou z kategorie WTF. SPOILER - Jedna za všechny - T800 po splnění úkolu (zabití JC) uvažuje co dál? Napadne ho "založit" rodinu?? Uvědomí si, že stroje jsou "zlé"??? To snad ne. A jak říkám, takových míst, byť ne tak zásadních, by se našlo víc. Kolem a kolem, asi bych tento díl zařadil za trojku (u níž moc nerozumím, že se lidem nelíbí). U mně tedy celá série je v následujícím pořadí: t2JD - tRoM - t1 - tDF- tS - tG. Faktem je, že vlastně nejde o jednotnou řadu (kromě t1, t2 a nového tDF). Jde zkrátka o oblíbenost. 7,5/10

Párty Hárd (2019)

Za mě jakožto Řezníkova fanouška to byla jasná věc, která se musí vidět v kině. Zábavné bylo sledovat tu sbírku přicházejících sodomagorů, sorty mladé a (kupodivu) starší generace. Co se týče produkce, tak je to off scale. Těžko tam přisoudit nějakej žánr, asi je to taková kategorie sama pro sebe. Byl to hrot Martyho tvorby, protože něco takového dát do kupy - s ohledem na rozpočet a čas na realizaci - to není jen tak. Dávám čtyři hvězdy a má to snad jedinej důvod, proč ne palbu - s těma hovnama, to bylo takový navíc. Takový nucený. Ale tak jako tak, doufám, že dvojka bude podobnej brutál. Jen si nedokážu představit, co už může být drsnějšího. Márty by si asi dobře rozuměl s Tomem Sixem!

Vřískot (1996)

Viděno po x letech, kdoví po kolikáté. Stále však jen s dabingem, no minimálně si to ani jinak nepamatuju. Tím to asi pro mě i ztrácí na atmosféře. Ale je to prdel, to je jasná věc. Klasika. 8/10

Yesterday (2019)

Ale jo, proč ne. Situace kolem přesunu hlavního hrdiny do alternativní reality (teda alespoň tak bych si to vysvětlil, jelikož zapomenutí by nezapříčinilo neexistenci...) nebyla nějak zvlášť přiblížena, ale taky to nebylo v rámci žánru nijak zásadně nutné. Celkově nápad filmu byl zajímavý, přecijen ty možnosti.. úplně jsem si to představil. Jenže bych to ladil spíš do metalova :) Postavy byly sympatické, sem tam jsem se zasmál, zkrátka příjemná nenáročná zábava. 7/10

Rambo: Poslední krev (2019)

Pro mě jakožto člověka, co na Rambovi vyrostl, je náročné to nějako adekvátně zhodnotit.Tři čtvrtiny filmu jsem vnímal jako přípravu na extrémní jatka, a že to byla kvalitní příprava. Jenže že ta jatka (ač suprově povedná) budou trvat jen cca deset minut, to mě fakt zarazilo. Ve všech předchozích dílech to bylo naopak. Ta hyperakční desetiminutovka byla pro Ramba v podstatě procházka růžovým sadem, doslova a do písmene - šlo to jako na drátkách. A finální boj se záporákem... no to jsem taky nečekal. Z toho mám opravdu smíšené pocity. No, 7/10

300: Vzestup říše (2014)

Těžko říct, zda se mi to líbilo než první 300. Nicméně bojové scény, to byl hotovej Mortal Combat. Takže proč ne. Zábava to byla. 7/10

Rogue One: Star Wars Story (2016)

I přes docela dobře odhadnutelný vývoj událostí (ačkoliv samotný závěr je poměrně překvapující, to musím přiznat) to nebylo špatné. Ústřední dvojka ale nebyla moc vyrovnaná. Jako ženská by šla, ale ten chlápek mi moc neseděl. Taky se tam zrovna nešetřilo proslovama, taky věc navíc. Nicméně, SW universum je zcela nepochybně obrovským zdrojem na možné příběhy, hlavně to nějak zásadně nedojebat. Tak jsem zvědavej, co se třeba vyvrbí dál. 7/10

Predátor: Evoluce (2018)

No, moc jsem se na to těšil. Myslel jsem, že stihnu kino, nicméně nakonec z toho byla jen domácí projekce. Na druhou stranu - zpětně by si to asi ani ten teátr nezasloužilo. Oproti všem předchozím dílům se jedná bohužel o degradaci. Je to spíš taková krvavá zábava. Čeho chtěli tím vtípkováním (včetně predátorova "palce hore") dosáhnout? Vůbec se to prostě do tohohle predátořího univerza nehodilo. No a když člověk zváží všechny nelogičnosti a až směšně neschopné lidi, škoda mluvit. Nicméně to na několika místech zavonělo invencí, to zase jo. Ale celkově - zatím rozhodně nejslabší díl.

Spectral (2016)

Pokud nezkoumáte pozadí děje, lze se na to dívat jako docela přijatelnou střílečku. Nicméně právě ten background je na tom docela vtipnej – pokud Moldavsko ze svého prodeje vína ušetří na podobné ultra zbraně, tak potěš pánbu. Přímá angažovanost USA v konfliktu poblíž ruských hranic, to by bylo zajímavé sledovat. Variace na McGyvera v podání hlavního vědce bez komentáře. Každopádně musím uznat, že film má dost dobře zpracované vizuální efekty. 6/10