Jednoho dne se hezké a sexy advokátce Claire Kubik naráz zhroutí celý svět. FBI spojí jejího muže Toma s vraždami nevinných civilistů během utajované vojenské operace před patnácti lety. S pomocí skvělého právníka, který pracoval u armády, bojuje Claire za očištění Tomova jména, ale dostává se čím dál blíž k vládnímu tajemství. Nyní riskuje kariéru - a dokonce i vlastní život - aby odhalila pravdu. (Bontonfilm)

papadoce

Ashley Judd ako druhá najkrajšia právnička sveta v klasickom alebo skôr typickom americkom thrilleri. Tá najkrajšia právnička na svete mi hrozne chýba. Mám dojem, že Ashleyna kariéra nikdy nezažiarila v plnej sile a to aj napriek tomu, že vie hrať a je skutočne krásna. Vybavujem si ju v zásade zo skvelých filmov, ale vždy v nejakej vedľajšej úlohe. Aj preto som sa potešil tomuto staršiemu snímku na Netflixe. Navyše kombinácia s pánom hercom Morganom Freemanom je už naozaj neodolateľná. A pridal sa tu aj môj obľúbenec Míša Šanón, či k svetu vyzerajúca Amanda Pítová. Páčil sa mi ten zvrat ako sa z úspešnej právničky v klasickej súdnej sieni stáva nemohúca bytosť, pretože vojenský súdny proces má úplne iné pravidlá. Vlastne musím poopraviť trochu svoju prvú vetu, lebo svojim dejom sa nejedná o až tak úplne typický americký thriller. Tento má v sebe celkom origi nápad, len je nezvládnutý v závere. Bavil ma a zaujal prakticky od samého začiatku, ale scéna keď za ním prišla do basy a celý ten rozhovor, tak ten zahrali obaja herci brilantne. Veril som im pochyby, zúfalstvo, ľútosť, aj každú slzu. Perfektne boli znázornené retrospektívne zábery zo Salvádoru. Páčil sa mi ten filter na kamere, ktorý spôsoboval, že zábery vyzerali staro. Možno to je prvoplánové, ale mne sa to páčilo. Asi jedinú maličkosť, ktorú tomu viem vytknúť po technickej stránke, boli občas také zvláštne strihy, či skôr skoky v udalostiach, ktoré na seba nenadväzovali plynule. Trochu mi to vadilo, ale nie nejako kriticky. Dosť času sme strávili práve vo vojenskej súdnej sieni, čo ma bavilo asi zo všetkého najviac. Čudné strihy sa podpísali aj pod zmarenie brutálne smutnej scény po strate nenarodeného dieťaťa. Nerozumiem režisérovi prečo takto, no Ashley to opäť zahrala bravúrne. Bohužiaľ, najväčším problémom je záver. To, že bol v podstate od prvej minúty predvídateľný, by som ešte akceptoval. Ale to ako trápne vyvrcholil, to bola fušerina jak vystrihnutá z béčka a pritom úplne zbytočná. Nechápem. Ihneď som odobral hviezdu a to som bol rozhodnutý, že štyri. 60%. Pozerajme filmy spolu, prosím. ()

DJ Kritik

Celkom zaujímavý film. Zhodou okolností som ho videl tesne po Cronenbergovom filme História násilia a zápletka s minulsťou je v oboch filmoch obdobná. Myslím si, že tento film mal svižný spád a rozuzlenie filmu bolo vcelku dobre zvládnuté. Je to príjemný film, ktorý môže príjemne potešiť. ()

R.O.man

Neviem prečo je tento thriller tak slabo hodnotený.... Má všetko....skvelé obsadenie (Ashley Judd, M.Freeman, J.Caviezel, Amanda Peet), výbornú zápletku, neokukaný scenár a ani ten koniec nie je taký, ako by ste čakali.... Happyend? ()

deep

Třetí hvězda jedině za Morgana, jinak je to šeď a těžkej průměr navíc pohřbenej koncem, který jsem bohužel čekal. ()

jafuska

docela obyčejnej průměrný film, sice hvězdné obsazení, ale to je asi tak všechno, děj docela pokulhával, příště si nejspíš vyberu lepší film než toto ()

Guran

Velice příjemná detektivka z vojenského prostředí, kde do poslední chvíle nevíte, která bije. Chválím výkony všech herců, příjemný film. ()

johnsnow

Na pohodu právničina a to takéto žánre ale že ani trošku nevyhľadávam. Freeman a Judd super, zvyšok obstojný a zvrat síce predvídavý ale i tak mierne drsný. Silné 3*. ()

elCarda

Kdyz uz jsem to shlednul cele, tak to i okomentuji. V celku se mi film zamlouval. Herecky vykon Ashley byl vzskutku nadprumerny a dejova linije celkem napinava se sokujicim vyvrcholenim. Nicmene vzhledem k tomu, ze se v celem filmu dali snadno najit vzory jinych filmu tak to stalo zaprd. Kdyz se nad tim skutecne zamyslite tak toho "noveho" tam bylo minimum. Hlavni hrdina ma problem s alkoholem, stridave s tim bojuje a prohrava, nakonec samozrejme vyhraje. O soudnich procesech, nebo dokonce valecnich soudech nemluve. V pozadi obrovske spiknuti. A bla bla bla... Nez jsem zacal psat tento komentar, chtel jsem dat tri... ()

Dextwer

Z vojenského soudního prostředí. Možná mi v tom chyběla větší zápletka, každopádně to není film, který si člověk zapamatuje. Jeden z mnoha nevýrazných. Moje hodnocení: 55% ()

Don Kryspin

Mně se film docela líbil. Slušná zápletka, napětí, občasné zvraty... Hlavní hrdinka (Ashley Judd) i Morgan Freeman hrají výborně. Ovšem posledních cca 10 minut je naprosto katastrofálních. Do té doby jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale s tímhle koncem to nejde. Tenhle konec není možné logicky napasovat na předchozí děj - mnoho událostí z filmu by tím ztratilo smysl. Měl být prostě úplně jiný. ()

Aniki

Tento filmík opravdu na Oscara neaspiruje a příliš úspěchů nemohl sklízet, předpokládám, ani v době svého vzniku. Caviezel je takový ten béčkový představitel velmi béčkovité ústřední postavy, Judd se tu ukázala naopak jako moc šikovná hérečka počátku nového tisíciletí a pak přišel hlavní tahák snímku, pan "bezva super truper" Freeman v perfektním Stalloneovském dabingu Pavla Rocky Rímského. Toho chlapíka nelze nemilovat. Bohužel se jedná skutečně jen o vyloženě odpočinkový a tak trochu historicko nekvalitní snímek, ve kterém se událo jedno překvápko/dějový zvrat tzv. navíc. Ani já jsem tu poslední zatáčku nejen, že nečekal, ale dokonce ani nevybral. Podprůměr, ovšem nikoliv urážka diváka. ()

walkingdead

Celkově se mi film líbil, hlavně díky sympatické hlavní hrdince a Freemanovi. Závěrečná pointa byla očekávatelná, jen škoda, že celé to vyústění nebylo propracovanější a proběhlo příliš rychle. ()

`barocco

Clovek ked od niecoho vela necaka, zvycajne sa docka viac. Film ma potenciu udrzat divaka v pozornosti a herecke duo Ashley Judd a Morgan Freeman tomu napomaha vrchovato. Ale aj tak skoda toho zbytocneho prekomplikovaneho zaveru.... ()

rytir1

Kdo chce tento film srovnávat k seriálu JAG, měl by ho rovnou na začátku vypnout a jít se projít ven. Pak se s čistou hlavou vrátit a podívat se na obojí znovu. Tento film přesně vystihuje ty, kteří se u hodnocení snaží akorát najít myšlenku a koukají na filmy jen tam kde nějaká je. Přitom je docela napínavou a zajímavou podívanou od začátku, pouze se zkaženým koncem, ovšem to je jak říká uživatel T2 nic nové u režiséra Franklina. Film patří spíše k průměru,ovšem za postavu a ztvárnění Freemana se na něj stojí podívat. ()

Kada80

Zbytečně zdlouhavé s dosti předvídatelným koncem. Jen mě zaráží jak si paní právnička za takovou dobu nemohla nevšimnout,že žije s magorem. No nic no ! Rozhodoval jsem se mezi 2 a 3* ,nakonec volím 3*,protože už jsem viděl slabší a nudnější kousky. 55% ()