Během parapsychologické konference vycítí věhlasná telepatka Helga Hullmannová přítomnost někoho, kdo se chystá spáchat vraždu. Ještě téhož večera je žena zavražděna neznámým zabijákem. Marcus Daly (David Hemmings) je anglický klavírista žijící v Říme, který se stane svědkem brutální vraždy. Poté, co se díky příliš horlivé reportérce Gianně Brezziové (Daria Nicolodi) ocitne na titulních stránkách novin, se Daly pustí do vyšetřování na vlastní pěst. Když jsou však na místě další vraždy zanechány usvědčující důkazy, Daly si uvědomí, že mu jde vrah po krku. Následuje závod s časem, jehož cílem je rozluštit záhadu – která se zdá být spojena s dětskou ukolébavkou a s chátrajícím sídlem na předměstí. (Cinemax)

Gastovski

Začátek dával velkou naději na opravdu kvalitní a napínavý thrillerový zážitek, ale tato euforie vydržela asi jen 10 minut. Poté se začaly střídat žánry, že jsem se nestačil divit. Chvíli drama, chvíli komedie, pak zase thriller, dialogy jako z pokleslého sitcomu atd. Podle mého si měl D. Argento vybrat jeden žánr a toho se držet, místo toho, aby vznikl tento kočkopes, který funguje na půl plynu ve všech žánrech. Škoda je to o to víc, jelikož co se týče kamery a celkového stylistického vizuálu - to je pastva pro oči. P.S. Jediný opravdu vtipný moment z celých 2 hodin byla vypečená smrt hlavního padoucha. ()

Aurus

Čelisti a Čelisti 2 jsou fakt dva peckové filmy ze 70 let ale Tmavě červená k nim apsolutně nepatří. Tenhle film má sice docela ok příběh, docela dost dobrou atmosféru a napětí, docela dobrou kameru a velmi zajímavé lokace ale hudba v tomto filmu je spíše fakt otřesná. Narozdíl od Čelisti (1975) a Čelisti 2 (1978). A postavy, no to je kapitola sama o sobě a musím říct že postavy v tomto filmu jsou fakt strašné, blbé a fakt hodně nesympatické, mě bylo úplně jedno že zemřeli. Hlavní postava tohoto filmu je jedna z nejhorších hlavních postav které jsem kdy ve filmech viděl. A teď to finále které je taky fakt hrozné, sice když zjistili kdo je vrah tak to kdo byl vrah tak to  jsem fakt nečekal. Ale to finále s tím vrahem trvá jen 2-3 minuty a to jak vrah zemře je fakt debilní a stupidní. No co ale na filmu musím pochválit je druhá vražda té ženský v bytě kde se odehrává i finále tohoto hororu. Ta vražda na rok 1975 je brutální a fakt hodně kreativně udělaná. No za mě sklamání a 2,5-3/10. ()

molcan2

Pozerám veľa zahraničných filmov. S týmto filmom mám rovnaký problém ako s mnohými talianskymi filmami z tohto obdobia. Je to rovnaký problém, aký mám s talianskymi automobilmi tejto éry. Film je "vysokokoncepčný" a vo farbách a uhloch kamery je veľa módneho umenia v štýle šesťdesiatych rokov. Zápletka je dobre prepracovaná, ale nedochádza k žiadnemu šokujúcemu zvratu (a la "Šiesty zmysel" alebo "Psycho"). Hlavný problém mám však s prevedením. Podobne ako talianske autá, aj film je štýlový, ale mechanika je mizerná a veľmi rušivá. Jedným z hlavných problémov sú dialógy. Herci často prepínajú medzi plynulou angličtinou bez prízvuku a plynulou taliančinou bez prízvuku. Jediným problémom je, že ich hlasy majú úplne odlišný tón a intonáciu, vďaka čomu je až zarážajúco zrejmé, že dialóg je dabovaný. Postavy tak vlastne vyzerajú úplne inak, keď hovoria po anglicky a po taliansky. Hlavná ženská postava je v angličtine prihlúply hipster a v taliančine zvodná pokušiteľka. Samozrejme, ak je Dario váš poloboh, mohli by ste namietať, že sa vytvorením takéhoto rušivého kontrastu snažil zdôrazniť akúsi emocionálnu priepasť medzi anglicky a taliansky hovoriacou kultúrou. Ale Occamova britva naznačuje, že išlo len o štandardné nedbalé prevedenie, ktoré býva charakteristické pre talianske filmy tohto obdobia. Toto má byť Dariovo majstrovské dielo, ale môj názor je takýto: Ak chcete vidieť efektívne využitie červenej farby, choďte do Tate a pozrite si Caravaggiove obrazy. Ak chcete zvrátenú zápletku, v súčasnosti vychádza pravdepodobne tucet filmov ročne s lepšou zápletkou, a to vrátane európskych a nezávislých filmov. ()

M.Myers

zřejmě nejvýraznější Argentův snímek potěší zajímavou zapletkou a dobrým průběhem. Nevyčnívají zde tradiční gore scény,jak je u italských režisérů zvykem, spíš zde žádné nejsou a je to jen ku prospěchu věci. oprávněných 80% ()

tequilla

"DARIO ARGENTO IS BACK DOING HORROR FILMS" Tak tato věta byla napsána na úchvatném filmovém traileru, který mě naprosto dostal. A ještě, že jsem viděl DVD verzi v širokoúhlé obrazovce a remasterovaný zvuk a to V NOCI!!!. Hotový děsivý zážitek mě napínal a uchvátil od začátku až dokonce. Argento umí a je THE BEST a k tomu výborná hudba od Goblinů dělá z tohoto giallo horroru jedno velké MASTERPIECE. Skvělá práce s kamerou, temná atmosféra, ale hlavně je to zatraceně výborné od začátku až do překvapivého konce. 70.léta a Itálie to je DARIO ARGENTO a jeho jedno z nejlepších horrorů DEEP RED. A to po shlédnutí jsem si pustil TENEBRE!!!! ()

JimiH

Pár šokujících vražd obalených jednoduchoučkým a ne zrovna logickým příběhem. David Hemmings působí dost bezradně a rozuzlení patří i v rámci žánru mezi ty podprůměrné. ()

helraiser

Naprostá dokonalost, nejlepší Giallo jaký jsem zatím viděl. Atmosféra, hudba, vrah, no prostě vše naprosto dokonalé. Argento ve vrcholné formě to se prostě nedá jinak než nazvat toto jeho dílo vrcholem žánru. ()

Ygnor

Tohle jsou vizuální orgie a feeling těch nejlepších giallovských let. Herci a potažmo zápletka jsou až na druhém místě. Žádná digitální kamera a efekty nenahradí "praskot" velmi ostré jehly. Možná až příliš místy rozvláčné, ale pro fanoušky tohoto subžánru velmi stravitelné. ()

Nail

Dalo by se říci, že začátky Daria Argenta. Tenhle snímek je spíše krimi než horror. Co je zde parádní a provází i pozdější tvorbu Argenta tak naprosto skvělá do děje zapadající hudba a kamera. Právem se řadí ke klasikům italských horrorů. ()

Al44...

Opět vynikající atmosféra, perfektní hudební doprovod, nápadité vraždy. Tentokráte je zde přítomno i naprosto nečekané odhalení vraha, což je super. Schválně jsem si film po shlédnutí přetočil, abych se přesvědčil jestli "vše sedí". Možná by to nemuselo být tak dlouhé a natahované. Zajímavé u Argentových filmů je i to, že vražd v ději neustále přibývá, ale filmové postavy jsou i tak v relativním klidu a pohodě. ()

bubblebobble

Keď Argento nepoužíva pomocnú barličku a.k.a prvky nadprirodzeného, tak to jednoducho nešlape. To čo ma baví v Suspirii alebo Phenomene tu chýba. A ani ten vizuál ma neberie. ()

NorseSword24

Množstvo atmosférických scén, ktoré mrazia po chrbte aj vďaka skvelej kamere. Takých scén tu bolo veľa. Bohužiaľ tu bolo aj veľa scén, ktoré atmosféru a tempo filmu zabíjali. Celkovo by som to zhodnotil ako kultovú záležitosť, ktorú odporúčam filmovým nadšencom ale nie je to nič extra. Vedel by som si predstaviť dosť solídny remake. ()

1985lula

Tomuto filmu sa nedá uprieť skvelá atmosféra, podtrhnutá dokonalou hudbou, kde pomalší rozjazd zaklincoval geniálny koniec. Tak jednoduchý a pritom tak krásne zložitý snímok. D. Argento a Goblini jednoducho patria k sebe! ()

-henry-

Zajímavé kamerové jízdy (široké i velmi detailní), super "gender" páka mezi ženou a mužem, výborně strnulej a vyprázdněnej Blue Bar (připomíná obraz Edwarda Hoppera s názvem Nighthawks), stejně tak i vybydlená secesní vila a nakonec i ta finta se zrcadlem vymakaná. Akorát delší stopáž byla sakra znát: zábavy oproti obvyklým 90 minutám nepřibylo. ()

GameboyNES

Trošku slabší Argento ale i tak to má hutnou napínavou atmosféru. Mohlo bejt víc kve a morbidnějších vražd. Výborný soundtrack od Goblina jako vždy. ()

dobbin

No bohužel jsem viděl verzi, kde postavy chvíli mluví anglicky, chvíli italsky. Navíc to celé s nekvalitními titulky. Takže to pro začátek. Dobrý David Hemmings. Místy příšerná nepatřičná hudba jako vystřižená z československých normalizačních detektivek, jinak dobrý hlavní motiv. Práce s kamerou, záběry, kompozice, montáž - to vše výborné. Přestřelená stopáž, rozvláčné tempo. Dochází k tomu, čemu říkám efekt vyhaslého doutníku. A konečnou pointu jsem jaksi nepochytil. ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi