Hudební producent Phil Spector se zapsal do dějin rockové hudby nejen spoluprací s Beatles či Tinou Turnerovou. V roce 2003 byl obviněn z vraždy mladé herečky a mezi jeho obhájce patřila i Linda Kenney Badenová. Komorní drama o neobvyklém vztahu obviněného a jeho advokátky stojí na hereckých výkonech Ala Pacina a Helen Mirrenové. (MFF Karlovy Vary)

rigby

Vzhledem k mé zálibě v Beatles a hudbě šedesátých let vůbec jsem proces sledoval on-line. Film jen přináší náhled do vztahu Phila Spectora a jeho obhájkyně. A klade věčnou otázku: vinen či nevinen? Bohužel k opakovanému sledování tohoto filmu je potřeba mnohem víc. Takto je divák rád, že to vůbec dokouká na první pokus. Ale pár chvil je tam zajímavých... ()

veverysiak

Po jednej hviezde pre Ala a Helen, inak dosť, takéto kúsky ma nevedia nadchnúť, a to mám súdne príbehy rád, chýba tomu šťava, takže 40%. ()

VLADEK

1) Rozhodně netypické americké soudní drama ! 2) Rozhodně výborný Al Pacino 3) Rozhodně nudné téma pro TV film! ()

Poga

Skvelý film, napriek tomu, že je pokladaný presne tak ako má súdna dráma vyzerať, dokáže vás neustále držať v pozornosti. Hlavnú zásluhu má tom má Al Pacino a Hellen Mirren. Obaja sú skvelý. Výborne napísané dialógy, primerane rozvíjajúce sa tempo. Produkcia HBO odviedla výbornú prácu. 4/5 ()

gael83

Ukecané, upocené s výtečnou Helen a nesnesitelně - neodolatelným Al Pacinem, kvalitka, ale těch povídaček tam bylo prostě moc! ()

Dupac

Trestuhodně nevyužitý potenciál. Hlavně Pacinův. Podobně jako u Hitchcocka, i tady se osud nevšední, legendami opředené osobnosti, smrsknul na hereckou kreaci dobře maskovaného a nalíčeného hereckého profíka v roli sympatické excentrické freak, tentokrát v kulisách strašidelného zámku a tuctovém televizním dramatu ze soudní síně a přilehlého okolí. O Spectorovi se dozvíme vlastně jen to, že byl kdysi slavnej a divnej, ale teď je už jenom divnej (vážně to někdo, koho zajímá tenhle film, předtím nevěděl?). O procesu vyšetřování vraždy se dozvíme jenom to, že Spector možná nestřílel, ale zavřeli ho, protože advokátce Heleně Mirren těsně před posledním stáním nezabrala antibiotika. Mám neodbytnej pocit, že si tahle vyhasínající producentská hvězda zasloužila víc. ()

Misabarry

Asi jsem od HBO a Mameta čekala víc... Al i Helen se standardně snažili, ale celkově jsem se nemohla dočkat konce, místy nuda. Škoda. ()

lukas862

3 hviezdicky davam preto lebo je to podla skutocnej udalosti, Helen Mirren a Al Pacino dobrý výkon ale filmy so sudnymi procesmi velmi nemusim. Na jedno pozretie. ()

Luxurka

Dobrý, hodně dobrý..ale proboha co ten konec???? Škoda. Dala bych tomu ještě víc času a lepší (špatně, chtěla jsem říct - nějaké) zakončení a bylo by to skvělý. ()

stuj

Ale jo, aspoň jsem si progooglil něco o Philu Spectorovi, o kterým jsem nevěděl vůbec nic. Jinak film docela obyč. ()

jirikzaboj

Mám rád dramatický žánr soudních procesů. Často se dokážu zamýšlet nad všemi dialogy, které zazní a fascinuje mě každičký nový detail, o kterém jsem nevěděl. Inspirováno skutečnostmi, proloženo otázkami a hezky vykresleno v pozadí příprav na hlavní líčení. Postavy dostatečně nastíněné tak, aby jste si neudělali přímý názor, ale aby jste balancovali na pokraji toho, co je pravda a jak to vlastně celé je. Tenhle film ztělesňuje, jak skvělý a nenahraditelný Pacino herec ve svých až šílených polohách je a je radost se na to dívat. Ostatně jako vždy. ()