ALF: Civil Disobedience

(studentský film)
Krátkometrážní / Dokumentární
USA, 2007, 16 min

Kevin Kjonaas

Študentský film žiakov strednej školy ukazuje, že akcie skupín Animal Liberation Front (ALF) a ich jednotlivých dobrovoľníkov sú najlepším príkladom slov filozofa a abolicionistu Henryho Davida Thoreaua o povinnosti občianskej neposlušnosti. Film ponúka morálne odôvodnenie akcií radikálnejších aktivistov, ktorým za vyslobodenie zvierat z laboratórií hrozí v prípade dolapenia mnohoročný pobyt za mrežami. (whack)

ChArLeNe

Spôsobujeme fyzickú bolesť ako aj psychickú traumu zvieratám, ktoré nám nič neurobili, za nič si to nezaslúžia; akú by sme nespôsobovali ani tím najhorším ľudským nepriateľom. ()

whack

Tento dokument vyrobili cca 17-roční študenti pre svoj projekt. Je síce bez rozprávača, iba s písomným komentárom, ale je spracovaný dobre a obsahuje rozhovor s aktivistom menom Kevin Kjonaas. Video predstavuje občiansku neposlušnosť na príklade hnutia za oslobodenie zvierat. Posledné dve minúty "titulkov" sú úplne zbytočné, študenti asi potrebovali mať video dlhšie, je ale robené s dobrým úmyslom, je prehľadné a pozitívne. ()