Film vypráví o emotivně nestabilní Ashley. Když zjistí informace o místním mýtu o sériovém vrahovi, kterého je možné vyvolat přes internet, začíná mít podezření, že je jeho další obětí. Je to ale opravdu tak? Nebo je to vše její chorá představivost? (LIVINGDEAD)

Astaroth12

Taká klasická teen vyvražďovačka bez nápadu ale zo sympatickými herečkami.Aj sa troška zasmejete a poviete si že niektoré tie postavy sú čistý debili a príbeh je len zo zúfalých výkrikov tvorcov natočiť aspoň troška originálny slasher tak to nevyšlo.Ale nemôžem povedať že by ma film celkom nebavil.No ale lakačky ma dostali,viac krát sa mi stalo že som sa naozaj ľakol.Bez herečky M.Papalia by bol tento film pomalí nepozerateľný a pamätám si ju z podobného ale o veľa lepšieho filmu the den a práve ona to tam držala celé vo veľmi slušnom a hlavne pozerateľnom stave.A tá finálna pointa bola predvídateľná a minula sa účinku. ()

BigDeal

Ako človek, ktorý prakticky nemá život, trávim veľa času na youtube. Preto by som chcel na začiatok povedať, že vidieť prvý film vytvorený youtuberom, v ktorom hrajú samí youtuberi, je pre mňa veľká vec nehľadiac na to, ako snímok dopadol. A ako dopadol? No, pozitívna vec je, že to naozaj vyzerá ako film (prechod od 5-minútových videí k celovečeráku určite nebol jednoduchý). Horšie je, že akokoľvek prižmurujem oči, musím povedať, že je to hlúpy film. Veľmi, veľmi hlúpy film. Hlúpa je celá mytológia zhmotneného zla internetu, hlúpe sú herecké výkony, hlúpy je scenár, prítomné klišé slasherov je takisto hlúpe, neskutočne hlúpa je aj snaha nastrašiť diváka zakaždým, keď hlavná hrdinka do niekoho narazí (smrteľne vážne sa tu ľudia nestretávajú - vždy na seba narazia a vystrašene vykríknu) a úplne najhlúpejší zo všetkého je záverečný zvrat, ktorý nedáva absolútne, ale absolútne žiadny zmysel a zhadzuje už aj tak nevydarený film na úplné dno. Ale ako som napísal na začiatku - napriek tomu je to veľká vec. Len by sa mohli tvorcovia nabudúce vykašľať na horor plný umelých postavičiek a vytvoriť film založený na tom, na čom sú založené ich youtube kanály - na ich výrazných charakteroch, inakosti a schopnosti vyvolať u fanúšikov pocit, že sú jednými z nich, vďaka čomu sa s nimi dá veľmi rýchlo stotožniť. ()

Dellamorte

Všimol si vôbec niekto, kam to celé speje? Už neexist film , kde by sa všetky tie technické vymoženosti nevyskytovali. Sračkoidné kamery , net, mobil , foťáky , infra bludy a hlavne tá USA drzosť predávať plevel skrz obal, interview, hyping jumping, hodnotenie na Needham ( IMDb) báze od tvorcov a spolutvorcov...celé je to na dlhú diskusiu. Tento SH*T ale ee ! Stáva sa mi to málokedy, ale tento x hodnotím len obal. Som znechutená a otrávená celým tým mechanizmom. Preškrípala som úplne celý film a ani po záverečných tituloch som nedoškrípala. Nablblo snímané, teen / beer /party / blah-blah. No a ten piskot nad umelohmotnou mŕtvolou - des. Castingom prešiel každý, kto bol na práškoch. Pousmiatia (nev)hodná "filmárčina". Slešoidná mokrá handra, hodená do tváre. Galagher si to mal nechať , ako domáce video a umučiť svoje okolie - nie však Mňa. ()

Campbell

Tak by mě asi jenom od tohohle filmu zajímalo kde vzal Gallagher dvě dost známý youtube celebrity, už chyběly jenom kluci ze Smosh a Pewdiepie. Nicméně se jedná o podprůměrný slasher který se snaží šokovat pointou ale ta je dost už vyčpělá a slabá. Smiley je celkem zajímavej vrah ale bohužel tvůrci nebyly schopni z filmu nic vyhrabat, což bych od tak mladého režiséra nečekal. krve je málo, atmosféra nulová a celé se to poměrně vleče. Raději vynechat. ()

George Stobbart

Aj keď sa slashery dnes už neobjavujú v takom množstve ani kvalite, ich obrovský prínos pre hororové filmy je nepopierateľný a hoci sa niekomu už môžu zdať nezaujímavé či podobné, ja si rád pozriem každý nový kúsok, na rozdiel od napr. tragicky otrepaných duchárčín, ktoré sa navyše zvyknú tváriť smrteľne vážne. Smiley sa zaoberá rovnomennou "urban legend", ktorá koluje internetom a študentkami, ktorí sa na nej zabávajú a rozhodnú sa ju osobne vyskúšať, no zisťujú, že môže byť až nebezpečne pravdivá. Celkové spracovanie sa mi zdalo nevýrazné, postavy boli otravné a občas som sa nudil, no atmosféra miestami pekne hustla a finále sa našťastie nedalo uhádnuť priskoro; len škoda, že nakoniec bolo vykrádačkou iného slasheru z r.2005, takže pre mňa je Smiley slabším subžánrovým prírastkom. ()

• Smiley prodal pouze 30 000 kopií. (Polgedney)
  • Smiley je založený na mýtu o „Bloody Mary“. (Polgedney)