Film vypráví o emotivně nestabilní Ashley. Když zjistí informace o místním mýtu o sériovém vrahovi, kterého je možné vyvolat přes internet, začíná mít podezření, že je jeho další obětí. Je to ale opravdu tak? Nebo je to vše její chorá představivost? (LIVINGDEAD)

Dellamorte

Všimol si vôbec niekto, kam to celé speje? Už neexist film , kde by sa všetky tie technické vymoženosti nevyskytovali. Sračkoidné kamery , net, mobil , foťáky , infra bludy a hlavne tá USA drzosť predávať plevel skrz obal, interview, hyping jumping, hodnotenie na Needham ( IMDb) báze od tvorcov a spolutvorcov...celé je to na dlhú diskusiu. Tento SH*T ale ee ! Stáva sa mi to málokedy, ale tento x hodnotím len obal. Som znechutená a otrávená celým tým mechanizmom. Preškrípala som úplne celý film a ani po záverečných tituloch som nedoškrípala. Nablblo snímané, teen / beer /party / blah-blah. No a ten piskot nad umelohmotnou mŕtvolou - des. Castingom prešiel každý, kto bol na práškoch. Pousmiatia (nev)hodná "filmárčina". Slešoidná mokrá handra, hodená do tváre. Galagher si to mal nechať , ako domáce video a umučiť svoje okolie - nie však Mňa. ()

dr.horrible odpad!

Ťažký prúser. Pomerne dosť som sa tešil, aj cez skrz naskrz nepriaznivé ohlasy zo všetkých strán, no mááárne. Smiley je jeden z najblbších slasherov, čo som kedy videl, takmer zrovnateľný s filmami Tomáša Kučeru. Jeho problém je predovšetkým v tom, že nefunguje v žiadnom smere, a ak máte nízke nároky a dokážete prekusnúť iritujúce neherectvo všetkých zúčastnených a všetky logické faily a klišé; nakoniec vás sklame proste tým, že ako slasher je skrátka na smiech. Kde sú vraždy? Kde je krv? Ak sa chcú tvorcovia hrať s divákom hru na realitu/nerealitu, musia tomu odpovedať aj ich schopnosti. Minimálne teda aspoň dve základné a to vedieť film napísať a natočiť. Scenár, na to nemám silu ani chuť sa ho vôbec snažiť rozoberať, tak iba napíšem, že všetci sa chovajú dementne a vôbec to nedáva zmysel. Hlavná hrdinka - jak nevie hrať - tak je s tým všetkým svojim cerením celkom roztomilá, len keby jej správanie nebolo také divné. V jeden moment je v hisákoch na pokraji nervového zrútenia a scénu nato už zase afektuje a balí EMO chlapca od vedľa. A tie prednášky (vysokoškolské!) sú na úrovni diskusie žiakov nižších tried druhého stupňa ktorejkoľvek špeciálnej školy. A záverečný twist... To už bolo moc. Nielen, že musí byť každému jasný od začiatku, je ešte k tomu strašne - ale tak strašne - nemožne natočený, že keď zhruba tretíkrát (v rámci chápavosti obecenstva) vysvetľujú to isté, spokojní môžu byť iba ľudia, čo nechápu a nechcú chápať filmové remeslo ako také. Toto nie je o vkuse, ale o zdravom rozume, a výhovorky na štýl "Pre hororových fanúšikov postačujúce,” tak totálne strácajú význam, pretože Smiley je dielo diletantské filmársky, ale hororovo predovšetkým, a jediný bod, ktorý sa mu ako tak darí plniť sú lakačky. Falošné lakačky. Keď znova a znova niekto stojí za hlavnou hrdinkou a zrazu sa v rýchlosti priblíži... Veď to je najnižšia forma strašenia! A presne na nej si pán Gallagher zakladá (už v úvodnej scéne sú dve falošné a jedna normálna). Vážne nechápem komu sa toto môže páčiť. Možno ak sledujete film v pôvodnom znení bez znalostí jazyka, pôsobí to menej dementne, inak si to ale vysvetliť nedokážem. 10% za tú super masku, inak úplná strata času. ()

Litsarch

"I did it for the lulz. =)" Upřímně nechápu, co proti tomuto filmu kdo má. Freddy Krueger se nějak zrodil, Jason Voorhees se nějak zrodil. Stejně jako další záporáci (Chucky, Pinhead, Samara atd.). A Smiley je pro mě velmi dobrým charakterem. To, že je to teen film je myslím úplně jedno. První Friday the 13th je také teen film. Smiley má dobrou myšlenku a zajímavý děj. Dobře je ukázáno, jak milou, usměvavou, leč smrtí matky poznamenanou, holčinu dovést skoro až na pokraj zhroucení. Na tom víceméně byla založena atmosféra a upřímně bych v její kůži být nechtěl. Nehledě na to, že Caitlin Gerard zahrála Ashley dobře, bez větších debilit v chování. Béčkovost mi vůbec v tomto případě nevadila a je samozřejmé, že by se snímek dal udělat daleko lépe. Smiley ale není o nějakých brutálních scénách. Je postaven na jiné myšlence, na moc dobré myšlence, a kdo pochopil o čem profesor Clayton mluvil, tak mi dá zapravdu. Maska samotného Smileyho je dobře úderná. Jednoduchá a přitom děsivá. Konec jsem si nějak neuměl představit jaký bude a ten, co mi snímek nabídl, mě dost potěšil, jelikož jen potvrdil onu myšlenku. Na to, že Michael J. Gallagher je mladý rejža se s tímto debutem popral moc dobře. Osobně doufám, že se na postavu Smileyho nezapomene a stane se dalším parádním hororovým záporákem. Byla by to škoda, jelikož na to potenciál má. "Smiley není mrtvý, je nesmrtelný." ()

Bloody13

No, po tomhle filmu vám do smíchu zrovna nebude. Smiley je smutnou ukázkou toho, že čistý slasher je, bohužel, už dávno za zenitem. Obzvlášť ten typ teen-vyvražďovačky, kde hlavní slovo drží moderní technika jako notebooky a telefony. Podobný případ jako Chain Letter, což sice byla slabota, ale nepostrádala slušný mordy. Tady to však chybí, včetně napětí samozřejmě. Ještěže koncovka je celkem zajímavá: ta mi mimochodem připomněla jeden slasher z druhé půlky osmdesátých let, který předvedl podobný podfuck na diváka. Ale stejně je to bída. A přesný hodnocení? Za 31, 248%. ()

Havaj8 odpad!

Bylo to opravdu tak trapný, že se tu nechci ani rozepisovat. To že ti herci byli absolutní amatéři, to tak občas bejvá, ale ono tam nefungovalo vůbec nic. Všechno strašně ohraný, a to jak se to vysvětlilo ohledně Smajla a jak to celý skončilo. Je mi trapně ještě teď ráno za všechny, co se na tom podíleli. Takový filmy vůbec nesměj spatřit světlo světa. ()

• Smiley je založený na mýtu o „Bloody Mary“. (Polgedney)
  • Smiley prodal pouze 30 000 kopií. (Polgedney)