Film vypráví o emotivně nestabilní Ashley. Když zjistí informace o místním mýtu o sériovém vrahovi, kterého je možné vyvolat přes internet, začíná mít podezření, že je jeho další obětí. Je to ale opravdu tak? Nebo je to vše její chorá představivost? (LIVINGDEAD)

majo0007 odpad!

Názov filmu by som skôr zmenil na "Lol". Film, ktorý sa v traileri tvári ako nervydrásajúci slasher totižto stojí za prd a pre budúcich filmárov, ktorí by chceli natočiť niečo v tomto žánri by mal slúžiť ako výstraha, že sa treba otočiť o 180 stupňov. Keď k tomuto mixu z Candymana a Death Note pridám totálne nesympatický casting a prakticky žiaden mord, nevidím dôvod prečo by som mu mal dať nejakú *. ()

ricci.s

Pre mňa naprosto priemerný slasher. Tento hororový subžáner sa v súčasnosti rodí už len zriedka, keďže ho nahradil brutálny exploitation a som od šťastia celý bez seba, že je tomu tak. Vraždy totiž za veľa nestoja, zápletka je obohraná ako stará platňa a postavy mi boli nesympatické a otravné všetky do jedného, vrátane hlavnej hrdinky. Našlo sa tu ale aj pár plusov, ktoré to na ten priemer vyťahujú. Ja som sa totiž obával, že to bude len nudná blbosť, v ktorej zabijak naháňa svoju obeť, o chvíľu ju doženie a zamorduje. V tomto prípade sa ale tvorcovia koncentrovali najmä na ľakačky, takže zabijak sa zjaví znenazdajky za obeťou či v zrkadle, a diváka pekne trhne, dokonca aj v prípade, že tú ľakačku každú chvíľu čakal (aspoň v mojom prípade to tak bolo). Vrážd je však dosť málo a scénky ako "už už ma zabije" a odrazu "ups, bol to len sen" ma chvíľami pekne vytáčali, aj keď aj v nich sa občas prekvapivo dalo zľaknúť. Záver celkom vydarený. Vlastne stačilo popracovať na stiesnenejšej atmosfére, hudbe a predovšetkým GORE (ako to povedzme bolo v "F", ktorý aj napriek debilnému koncu považujem za najlepšieho zástupcu žánru v posledných rokoch) a bol by som omnoho spokojnejší. ()

pornogrind odpad!

Na film Smiley jsem se poměrně těšil. Nejen díky povedené masce killera. Jenže to jsem neznal Michaela J. Gallagher(a) a jeho filmografii, která skýtá jednu krátkometrážní komedii, komedii, thriller a " horor ". Možná jdou Gallagher(ovi) komedie líp, ale co se týče hororu, tak je to ubohost. Smiley se snaží být slasherem, kterej do děje zapojí chatovací místnost a vytvoří tak internetovýho killera. Smiley má naprosto debilní pointu, otřesný herce a není tu ani náznak atmosféry či napětí. Kdo čeká spoustu krve, Gore a originální vraždy bude na výsost zklamán. Takhle trapnou hororovou story už jsem dlouho neviděl. Finální rozuzlení a vyložení karet je tou poslední kopačkou do prdele, která rozhodla, že si tenhle shit nezasloží nic jinýho než odpad. Jediná pozitivní věcí na filmu tak zůstává pouze maska killera, ale to nestačí ani na jednu ubohou hvězdu. Za mě byl tenhle snímek naprostou ztrátou času. Tohle bych nedoporučil ani svýmu nejhoršímu nepříteli. ()

Morholt

Candymanovi stačilo zrcadlo, ale protože doba pokročila, museli jsme se přesunout na videochat, ale jinak se nic moc nezměnilo. Celkem nezajímavý slasher s očekávaným průběhem a ještě očekávanější pointou. Kopec nelogičností nedokázali zakrýt ani chybějící atmosféra, nulové gore a špatní herci. Trochu kritiky snese jen Caitlin Gerard, která se se svojí mizerně napsanou postavou celkem úspěšně poprala a také musím uznat, že film měl docela tempo, takže se u něho dalo vydržet, což je nakonec možná i víc, než jsem čekal. 30% ()

George Stobbart

Aj keď sa slashery dnes už neobjavujú v takom množstve ani kvalite, ich obrovský prínos pre hororové filmy je nepopierateľný a hoci sa niekomu už môžu zdať nezaujímavé či podobné, ja si rád pozriem každý nový kúsok, na rozdiel od napr. tragicky otrepaných duchárčín, ktoré sa navyše zvyknú tváriť smrteľne vážne. Smiley sa zaoberá rovnomennou "urban legend", ktorá koluje internetom a študentkami, ktorí sa na nej zabávajú a rozhodnú sa ju osobne vyskúšať, no zisťujú, že môže byť až nebezpečne pravdivá. Celkové spracovanie sa mi zdalo nevýrazné, postavy boli otravné a občas som sa nudil, no atmosféra miestami pekne hustla a finále sa našťastie nedalo uhádnuť priskoro; len škoda, že nakoniec bolo vykrádačkou iného slasheru z r.2005, takže pre mňa je Smiley slabším subžánrovým prírastkom. ()

• Smiley je založený na mýtu o „Bloody Mary“. (Polgedney)
  • Smiley prodal pouze 30 000 kopií. (Polgedney)