Santos Trinidad, zkorumpovaný policajt, pije dlouho do noci na baru. Když mu v prázdném nočním klubu odmítnou více nalít, Santos zabije majitele podniku, barmanku a další personál. Jakmile zjistí, že na místě byl svědek, který unikl, vydává se Santos najít a odstranit nepohodlného. Ve stejné chvíli začínají soudkyně Chacón a detektiv Leiva vyšetřování trojnásobné vraždy. Brzy odhalují, že to, co se zdálo jako jednoduchý drogový případ, skrývá nebezpečí islámského terorismu… (oficiální text distributora)

Hartigan

Ale jo, zase po nějaké chvíli jsem si drobet nepředvídaně slupnul na vydařené policejní vyšetřovačce z Evropy, která se s ničím nemazlí, a proto měla na mě tak realistický účinek. Křivý fízl, který má pár let před důchoďákem mi vyhovoval. Kdyby tam dali nějakýho nagelovanýho třicátníka, tak by výsledná práce stála určitě za prd. Místy při vyšetřování (ve střední části) se sice malinko ztrácelo tempo, ale pěkné zakončení problému s brokovnicí si čtverku zaslouží. ()

rivah

Poněkud nejasný děj v překombinované zápletce s násilným policistou, který na začátku zabíjel bez důvodu, aby podobně skončil. ()

jafuska

Naprosto nudný film, který mě nic neříká, nechápu tak vysoké hodnocení pro mě tak 50 procent, a to jsem hodně shovívavá, ()

mac000

Vnitřní napětí, nepředvídatelnost vývoje děje a absence jakchkoliv informací o motivaci hlavního protagonisty - to všechno jsou střípky mozaiky, která se postupně skládá do hromady. Ale i když film skončí, řada stavebních kamínků stále chybí a je na divákovi, aby si je doplnil a vytvořil celkový obrázek. Suma sumarum: nadprůměrná kriminálka, kterou sledujete (skoro) jedním dechem. ()

mondavi

I přesto, že film plyne skutečně pomalu, bavil jsem se od začátku do konce. Chvílemi jsem se ztrácel v malinko překombinované zápletce, nicméně to opravdu stojí zato. Třešnička na dortu je José Coronado, který se role hodně drsného oldschoolového detektiva zhostil na jedničku. ()

DonBraso

Dobře se na to kouká,ale i ve střehu jsem stále nepochopil Santosův motiv.To jako fakt byl den blbec,kdy se napil coly s rumem,kterou chlastal pořád,tak najednou si vystřelil?To je blbost a je to v rozporu s dalšíma scénama.Nevím proč by měl být zkorumpovaný podle oficiálního textu distributora tedy.To,že dělá na sebe a patrá vlastně po tom svědkovi je dobrý,ale otázek má člověk víc,než do vlády.José Coronado je sice ten badass,ale vlastně i pomáhá všem.Celý příběh je jaksi,že vede někam a skončí bez vysvětlivek.Je sice fajn bez přečtení kam to nakonec zapadne,ale vyšetřovatelské metody občas jako nepochopíš.Santos to má v práci na párku a nikoho to nepálí.Soudkyně s jedním vyšetřovatelem Leivou mají dobré otázky,ale na nikoho nic nemají.Dvě dějové linky do ztracena.Buď to měla být explicitní jednohubka jako v reálu nebo se to režisérsky fakt nepovedlo.Celkově celá španělská policejní sféra mají být jen nemohoucí postavičky,co dělají vše špatně a jen Santos to dělá dobře.Jak říkám,ono se na to kouká dobře,ale proč někoho žere,že odrovnal drogový hajzli v podsvětí.Celé to směřuje k onomu a pak hasicí přístroj.Což je pěkný tah,jen škoda,že tam chodí Santos s brokárnou:)Opět se řeší Santosova minulost,že byl v Kolumbii a výsledek do ztracena.Kriminální zápletka někdy fakt zbytečně na to šla od lesa.Stále jsem čekal nějakou spojitost,že mu tam někdo zavraždil dítě či kámoše.Místo toho mu tam jednou asi špatně selhala zbraň a on byl suspendován.Nebral prachy,drogy a zachránil teroristický čin,tak je zkorumpovaný.To je dobrej fór.Z výslechu u soudkyně si Santos odejde a místo aby ho policie sledovala,tak ne.Je tu plno absolutně do očích bijících blikancůJinak svědek mu byl silně u prdele,protože ten by fakt nešel na policii.Proč?Škoda toho guláše,který nám tvůrce připravil.Hlavně,že Ceutí není ve Španělsku.Postava Lora úplně o ničem.Víc negativních věcí,než je zdrávo,ale pojetí a režie byla pěkná.Lepší průměr.65% ()

macco33

Z představitele hlavní role šel opravdu respekt. Potkat tohoto chlápka v tmavém průjezdu, to bych opravdu nechtěl. A taky by člověk asi nechtěl připlést se mu do cesty, když mu barmani odmítají nalít jeho oblíbený rum s colou.  Jako kdyby si Španěláci vypůjčili Ondřeje Hejmu, vrazili mu do ruky pořádný kvér, přidali trochu vlasů dopředu a sebrali mu ten jeho namachrovanej akcent.  Film nemá strhující tempo, ale má potřebnou gradaci a závěrečná scéna proběhne sice s obligátní spoustou krve, ale zato beze slov. Působivý byl také dovětek, když postupně ožívaly lidské postavy v obchodním centru nedaleko hasicích přístrojů napěchovaných trhavinou. Nejsilnější to bylo u těch barevných autíček v dětském koutku. Pane José Coronado - skvělá práce! ()

karnifex

Pro španělské filmy mám slabost a tento nebyl výjimkou - velmi dobře natočené krimi-drama s temnou atmosférou, které podává divákovi důležité informace opatrně a po kouscích, takže pozvolna zjistíte, že věci nejsou takové, jak se vám na začátku zdálo. Hlavní hrdina se nejdříve jeví velmi nesympaticky - takový zlejší brácha "Bouřliváka" Torrenteho, jenže (Spoiler!) postupně se odhaluje, že všechno je jinak, a na konci na něj nejspíš budete mít jiný pohled. Pokud se na film podíváte znovu (se znalostí všech faktů), budete mnohé postavy a události vidět jinýma očima. Jo, a postřehli jste, že ruský překupník zbraní měl na bundě československou vlaječku? ()

PTuranyi

Mohol by to byť banálny diel NCIS o pašerákoch drog, ktorí robia obchody s teroristami. Lenže "Horatio Caine" tu nehrá prvé husle, dokonca ani druhé. Celý problém vzal do vlastných rúk Santos, drsný policajt z oddelenia nezvestných. Od úvodnej scény, keď postrieľa pár kolumbijcov v bare aj s barmankou, sa s ničím nepára a ide tvrdo za vecou. Sudkyňa Chacón a vyšetrovateľ Leiva postupujú tiež nekompromisne, ale na rozdiel od neho podľa pravidiel. Produkčne aj herecky je film dobre zvládnutý, hoci to ako prežije Santos prvý útok nožom je trocha pritiahnuté za vlasy. 70% ()

JimWalker007

Dokopy štyria návštevníci kina sme sa na piaty lístok poskladali, aby vôbec premietali. Neľutujem, hoci po projekcii som dostal veľkú chuť na kvantum coly s rumom. Dej filmu si vyžaduje sústredenie, mozaika pomaly do seba zapadá, charizma neopozeraného José Coronada ladí s atmosférou starších talianskych filmov o mafii. Očistné nehollywoodske finále je krvavo červenou čerešničkou na španielskej torte. ()

Jurcekk

Sa to rozbehloooo potom pomalšie a pooommaalšieee... a ten záver to nezachránil. Nenudil som sa. Myslel som že protiteroristické dá zabiť sudkyňu. Atmosféra výborná. Mne sa to páčilo. Ale čo ho tak nasralo netuším... ()

pájap

JASAN....HLAVNÍ ANTIHRDINA ZASTŘELÍ PÁR LIDÍ, PROTOŽE MU NECHTĚJÍ NALÍT A PAK ZACHRÁNÍ SUMMIT G 20...HMMM.TO SI ZE MNE ŠPANĚLÉ DĚLAJ SRANDU NE??MEZITÍM NECHODÍ DO PRÁCE A NIKOMU TO NEVADÍ-KAM JDEŠ ?? DO HAJZLU.....A TERORISTI NEMAJ VE SVÝM HLAVNÍM OBJEKTU NIKOHO,TAKŽE KDOKOLIV SE TAM MŮŽE JEN TAK PROCHÁZET...UŽ TO VIDIM..A ZROVNA V DEN ,KDY CHTĚJÍ ZABÍT STOVKY MOŽNÁ TISÍCE LIDÍ.....TO ŠPANĚLÉ DÁVAJÍ CENY DIVNÝM FILMŮM.......... ()

draxxi

Docela slusnej thriller. Pro me vyhoda neznamych hercu. Dve vytky ale mam. Chvilkama to bylo trochu neprehledny a hlavni "hrdina" byl pri svych sledovackach nenapadnej jak hovno v detskym bazenku. Zazrak, ze dosel tak daleko. Jinak slusna spanelska filmarina. 5/1/2021 70% ()

F_Sanchez

Film o španělském "policajtovi", který chtěje zahladit stopy po svém zločinu jen tak btw. zabrání teroristickému útoku. Vyprávění je krásně pomalé v tom dobrém slova smyslu, nečekejte žádné akční řežby. Film má hustou atmosféru, klasického málomluvného tvrdého policajta, který kašle na nadřízené, dělá věci po svém, v pracovní době holduje rumu s troškou koly a vyšperkovaný konec, kvůli kterému ode mě dostal o jednu hvězdu navíc. PS: jestli jde ve Španělsku vše tak, jak v jejich policii, vůbec se nedivím, že jsou teď tam kde jsou, tedy v prdeli. ()

eoj

Zase jednou super scénář s trochu komplikovaným příběhem - a to je dobře. Není to oddechovka a je potřeba filmu věnovat pozornost. Film relativizuje dobro a zlo a ponechává prostor k přemýšlení o těchto pojmech i po jeho skončení. ()