Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

Radko

Veľmi trefná predpoveď nielen v eko hnutiach. Ideálny stav podľa nej nastáva, ak developerov aj ich odporcov financuje aj organizuje len jedna strana sporu. O koho ide, písať netreba. Odbúrajú sa tým nepredvídané ťažkosti. Len to nesmie vyzerať príliš okato, aby verejnosť nespanikárila. Trefné podobenstvo na aktuálnu nôtu. ()

Aljak

Svojou povahou mi tento film veľmi pripomínal Thank You for Smoking, a tak mi ten charakter filmu neprišiel až tak originálny ako by sa dalo od toho čakať. Napriek tomu, nebolo to vôbec zlé a opäť skvelo vyjadrená lobby veľkej korporácie, ktorá sa snaží manipulovať na každom svojom kroku. Skvelé bolo na tomto filme najmä to, že sa do všetkého zamiešal ochranársky aktivista Doug, a poriadne zamiešal karty - od začiatku až po úplný koniec. Čo sa tyká záveru, trochu som to aj očakával, že sa to takto vyvinie - takže aspoň u mňa sa prekvapenie nekonalo. ()

misterz

Opäť raz len jeden priemerný snímok od Santa. Málo výrazný príbeh o jednej ekologickej dileme, ktorú musia vyriešiť po uši zadĺžení obyvatelia malého mestečka ako i hlavný hrdina sám. Dej si tu plynul voľne bez žiadnych prekvapení a s jemnou pachuťou nudy, ešte šťastie, že to pomerne rýchlo ubehlo. Koniec mi prišiel ako zo sladkej patetickej rozprávky, v realite neviem neviem... keď už sa raz človek na také svinstvo dá, tak dosť silno pochybujem, že za tých pár dní, ako vo filme, príde k rozumu. Samozrejme to všetko za cenu prázdnych vrecák. Skrátka málo uveriteľné a dramaticky nevýrazné, aj keď sa Matt Damon snažil všetkými desiatimi. 55/100 ()

Real Tom Hardy

"'FUCK YOU' MONEY IS THE ULTIMATE LIBERATOR." ------------- Na moment mi zápletka o osude malého vidieckeho mestečka v rukách jeho neohrabaných, zálesáckych a farmárskych obyvateľov pripomenula The Dukes of Hazzard, avšak z opačného pohľadu, bez akcie, Generála Leeho a, v tom čase, vypracovanej Jess Simpson v jej perfektných červených lodičkách. Veľká škoda, že vyhrotených a ostrých dialógov bolo mizivo. Vynahrádzala to však kamera, ktorá sypala spanilé zábery na podmanivé scenérie. Americký zapadákov a vidiecke oblasti severnej Ameriky obsahovo takmer nikdy nemajú čo ponúknuť, inak tomu nebolo ani v Promised Land, avšak vizuálne ich úplne žeriem a v tomto filme to práve vďaka excelentnej kamere bolo veľmi výdatné a vysoko-kalorické jedlo. (9.2.2018) (13.2.2022) ()

*CARNIFEX*

Steve pracuje pre veľkú spoločnosť zaoberajúcou sa montovaním ropných vrtov. Nakoľko túži po kariérnom raste, pokúsi sa o nemožné. Jeho úlohov je presvedčiť občanov malého vidieckého mestečka o tom, že ropné vrty sú presne to, čo potrebujú. Podarí sa mu splniť príkazy nadriadených? Mat Damon je jeden z mojich najobľúbenejších hercov. Nič to však nemení na fakte, že napriek jeho bezpochybným hereckým schopnostiam, kvalitu tohto snímku sám potiahnuť nedokázal. Nie, že by ostatné herecké obsadenie stálo za starú "bačkoru", ale predsa len, tento druh nezáživných drám plných monotónnych dialógov, momentálne teraz, veľmi neletí. Aj keď musím uznať, že záver príbehu vnukol pomerne zaujímavú, zamyslenia hodnú myšlienku režiséra. ()

• Původně měl být film režijním debutem Matta Damona, ale vzhledem ke krátké době na přípravu a k některým tvůrčím konfliktům zůstal u projektu pouze jako herec. (Dr Lizal)