Nekompromisní rebel a milovník muziky Terri Hooley se v Belfastu v sedmdesátých letech, tedy v době, kdy zde zuřil krvavý konflikt, kvůli kterému bylo město zcela zdecimováno a umrtveno, a kdy se všichni jeho přátelé „chopili“ zbraní, rozhodl otevřít obchod s gramodeskami na bombami nejohrožovanější ulici v Evropě a pojmenoval ho Good Vibrations. Spolu s mladými muzikanty a různorodými hudebními skupinami se vydal na misi za navrácení jiskry a života do svého města. Svižným tempem vyprávěný příběh o zakladateli belfastské punkové scény Terrim Hooleym je chytře vystavěný snímek, který s lehkostí kombinuje archivní dobový materiál s fikcí. Nechybí v něm humor a skvělá hudba. Vypráví příběh snílka, který se rozhodl jít za svým snem, přestože zisk ani úspěch neměl zaručen. Herec Richard Dormer ztvárnil postavu Terriho Hooleyho jako člověka s vnitřní silou a charizmatem, který dokáže nadchnout a zaujmout pro svá konání. (MFF Karlovy Vary)

Hanys_

Mít rád punk, tak to asi ohodnotím krapet líp, ale takhle...prostě to kolem mě jenom prošumělo a nic moc ve mě nezanechalo. Atmosféra mě minula, hudba taky a ani té Jodie Whittaker tu není dost. 4/10 ()

Schuldiner

Punk já velmi rád... Nicméně tento film je plný spoustou menších či větších trapností. Klišé střídá klišé. Občas se z té trapnosti a klišoidních scén ´´vyhrabe´´ do nudy, aby zas sklouzl do klišé. Nehodnotím scénu, nehodnotím dějiny, dějinné souvislosti, nehodnotím hudbu, zkrátka jen tenhle film. Obsah je ok, tomu bych fandil, ale ne v téhle trapné formě. Je fakt, že některé ty (předpokládám že) autentické záběry hořících budov a ozbrojených vojáků a policajtů v ulicích, docela zamrazí, když si uvědomíte, jaká byla po tak dlouhou dobu v Irsku situace, kdy vlastně nebylo ve městech vůbec bezpečno díky bojůvkám britských jednotek s IRA. Složitá situace, nicméně jako obvykle zapříčiněná imperialismem Velké Británie. Každopádně to je tak jediné, co mi z filmu utkvělo v hlavě. Autentické záběry. Nedá se nic dělat a celkem je mi i líto, že to musím takhle napsat, ale prostě mi to fakt přišlo z filmového hlediska jako celek trapné. Ty situace, ty postavy, téměř veškeré dialogy, všechno je to jedno velké klišé. Já prostě nemam rád, když se jakýkoliv underground, ať už v myšlení, v umění nebo já nevim čem, snaží někdo vyobrazit tak, aby se to líbilo i mainstreamu. OK, je tam jakože ukázaná rebelie, ale zas ne tak moc velká, aby to neurazilo. OK, chlastá se tam a hulí tráva a všichni jsou strašně happy, ale to, že půlka téhle scény byli těžcí feťáci, to tam nikdo nenastíní. Uhlazený film o neuhlazené muzice... ()

Zyne

(MFF KV 2012) je to příjemný film o lásce k hudbě, rebelii a radosti ze života i tam, kde to není úplně lehké. má to dobré tempo, vtípky, spolehlivě to pobaví a to i přes přesah k dramatizujícím momentům vyplývajících z doby, ve které se film odehrává. a právě tento přesah je do jisté míry ukazuje, že Terri Hooley prostě byl buď naprosto hudbě oddaný snílek nebo naopak naprostý hlupák neschopný si uvědomit, že k životu a k rodině je potřeba i něco jiného... ()

Schnaubik

"Good Vibrations není obchod s deskama, není to label... je to životní styl!" Pro filmy s kapelama mám slabost už jen proto, že taky v jedné působím a i když jsem tady našel spoustu mušek velkých i menších, které z toho dělají vlastně průměrné dílo, ty 4* jsem tomu dal. Důvodů je hned několk - je to v Irsku, je to o punku a je to strašně dobře zahraný ze strany Richarda Dormera. Samozřejmě by se dalo namítat, že celej dobu do nás tvůrci sází jedno filmařské klišé za druhým, že je ten konec moc americkej happyend, nebo že příběh sám o sobě je dost nereálnej tím způsobem, jak je nám podávanej. Ale na druhou stranu Good Vibrations je oddechovka, která si na žádné životopisné veledílo nehraje. Představuje zakladatele scény, která tak trochu zůstala ve stínu svého britského sourozence, tou nejsrozumitelnější formou a divák se tu bude primárně bavit. Fanoušci punku pak budou nadšeni! **** ()

LudaB1905

MFF Karlovy Vary:) pro mě poslední a nejlepší film na celém festivalu. Jednak punk mám rád, navíc film z VB, kde to všechno začalo a o začátcích v Severním Irsku z doby, kdy začala útočit IRA a všude byly nebezpečno, film otevřeně mluví o začátcích punku, jeho hodnotách, vyjadřuje názory na Anglii a její hvězdné "punkové kapely" i nevýhodách (hlavní postava Terri, ačkoliv má rodinu tak si to vůbec neuvědomuje a žije hudbou a pro hudbu a je věčně opilý. ()

AnanAss

Hlavní postava řeší krizi středního věku tím, že si pořídí obchůdek s vinyly a na křiváka nahodí nášivky a placky. To mu však nestačí a proto, když se dostane na koncertě poprvé do poga a (zcela jistě ne poprvé) do křížku s policií, rozhodne se mladým kapelám z Belfastu pomoct s vydáním jejich debutových alb. Má trochu štěstí, protože jde o kapely, které nesní o vyprodaném Wembley, ale spokojí se s pár fanoušky před pódiem v poloprázdné knajpě. Ani po třetím zkouknutí mě nepřestává bavit to nadšení a neskutečná energie, která se celou dobu žene z obrazovky (singl Teenage Kicks poprvé vysílaný v rádiu) a při dechberoucí rozlučce v hale jsem měl doslova husinu… protože Belfast má, sakra, důvod. A perfektní soundtrack mě nepřestane bavit nikdy! ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

gazogazo

Stojí za shlédnutí. Něco mě sralo, něco naopak hezky fungovalo. Punk tam je a myslím, že se dá říct, že je ho tam víc než v CBGB. I když hudby je tam méně . ()

Sakee

Pro (sentimentální) lásku k punku a se slabostí pro Richarda Dormera, kterého jsem v tomto filmu objevila pro svůj mikrosvět, dávám **** Chvílemi to sice bylo přehnaně patetické, ale skromnost příběhu a TO, co koukalo Terrimu z očí (vlastně z oka:-) patos vyvážilo. ()

ESW

Jsou filmy, který vás přesvědčí, že punk není mrkev. CBGB a tento film to ale nejsou. A to CBGB mělo aspon Rickmana. ()

Ajsin

@HenryS - Václav *Klaus prohlásil, že film ho "nenadchnul"... Film byl vyprávěn velmi zajímavě, svižně a rozhodně né nudně (ani chvilku :) ). To, že byl inspirován skutečnou událostí je už jen třešnička na dortu, která celému filmu dodala ještě o něco větší hloubku a mně zlepšila zážitek. Ještě bych dodal - Životopisný / Hudební Velká Británie, Irsko, 2012, 97 min ()

pesbara

nádhernej film, kterej jsem objevil díky podobnému CBGB, ale tady jsem si to víc užil. Mimo ten první plán, že hudba je silnější než to co lidi rozděluje a sledování osudu člověka co byl v pravý okamžik na pravém místě, sledujeme i to, jak tento hrdina díky opakovanému nelpění na zisku dokázal velké věci:o) Peníze prostě nejsou všechno a ten náš porevoluční Klausovskej pohled na svět je nesmírně frustrující. Měřítkem úspěchu přeci nemůže být jen zisk finanční...ostatně hrdinův otec, celoživotní neúspěšný politický bojovník to řekl jasně(samozřejmě parafrázuji) úspěch není vždy to za co ho pokládá většina, úspěch je i malý posun v důležité drobnosti...A Klause klidně nechme aby si léčil chřipku trhem, víra tvá tě uzdravila:o) ()

hrafnain

Parádní příběh podle skutečnejch událstí v Belfastu v 70's, kdy si takovej milej hipík na hraniční čáře mezi katolíkama a protestantama otevřel krámek s deskama a podílí se na vzniku irský punkový scény. ::: Trochu až neskutečně "pohádkově" natočený, ale kdo by se staral o žabomyší války, když jde o muziku! ::: Ale pravda teda je, že to žádná sranda asi nebyla. ::: Scéna s nechápajícíma vojenskejma hlídkama mi utkvěla dodneška, přitom normálka snad, ne? ::: Konec plkání, du si pustit Undertones! ::: Teenage kicks! ::: ()

Přehlídka UK/UH: unikátní filmy a off-program

Přehlídka UK/UH: unikátní filmy a off-program

16.11.2017

Třetí ročník UK/UH: Dnů britského filmu a kultury v Uherském Hradišti se po sekci věnované britskému post-koloniálnímu filmu letos zaměří na The Troubles (česky Nepokoje), jak se označuje severoirský… (více)

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

Hlavní taháky 47. MFF Karlovy Vary

24.06.2012

Letošní festival v Karlových Varech je za dveřmi a ČSFD.cz vám opět připravila speciální sekci věnující se této význačné filmové události. Najdete v ní hlavně kompletní program filmů na festivalu.… (více)