Děj se odehrává na ostrově v tropech. Nezdařený pokus o odcizení nebezpečné chemikálie skončí nezdarem. Vojáci střílejí po muži nesoucím schránku s chemikálií. Kulky zasáhnou svůj cíl a neplánovaně i onu schránku. Postřelený, infikovaný muž se odpotácí do bezpečí, kde brzy zjistí začínající infekci. Vojáci pročesávají kraj a najdou infikovaného muže již mrtvého a jeho tělo spálí. Při kremaci se však kromě dýmu do ovzduší uvolnila i nebezpečná látka. Tento fakt způsobí masivní úbytek živých jedinců, ze kterých se stávají zombies. Člověk v boji proti tomuto nepříznivému stavu začíná vítězit. Je však v té chvíli ještě živý, nebo nemrtvý? (folklorman)

Astaroth12 odpad!

To to je už čistá psychotina.Gore je tu a je ho veľa a zo všetkých strán sa sem tlačí.Neskutočne zlé herecké výkony a aj príbeh je primitívny a celkový dej je totálne zaostalí a tá nelogickosť postáv udivuje.Čo bolo pôsobivé to boli tí vtáci,ktorý narážali do aut a aj ľudí.A tých tupých a prázdnych dialógov no proste trapas.Ale to bola totálna fraška,lebo to bolo očividné že sú to len prezlečený ľudia za zombie,lebo raz sa pohybovali ťažko obratne a zas inokedy utekali a aj skákali ako ľudia,no veľmi nedomyslené.Aspoň akcia bola niekedy svižná.No a ten koniec bol totálne absurdný,chcel som byť zhovievavý ale nebudem práve pre ten koniec. ()

Radko

Trefné upozornenie na zlyhanie vojenského tajného výskumu, ktorého cieľom je nová biologická zbraň. Po infikovaní vírusom sa človek stáva zombíkom. Nakoľko vírus rôznymi formami prenosu (napríklad únikom slabo zabezpečenej zombbie vírusovej látky, ďobnutím zombie-vtákmi, pohryzením od nakazenej ľudskej kreatúry) mutuje, rôzne sú aj spôsoby správania sa nakazených. Od ultra pomalých po kung fu-rýchlych, od samostatne ožívajúcich končatín po hovoriacich zombíkov. Podarená zábava s varovným posolstvom nezodpovednej armády, ktorá nevie ničomu zabrániť, a ak má čosi riešiť, tak sa zmôže na to jediné čo vie: bezhlavé vraždenie streľbou do všetkého živého. Rady a varovania vedcov, lekárov a odborníkov generalita samozrejme bohorovne ignoruje. Zábavné dielo, trpiace repetitívnosťou (opakovaním) scén, pposkytuje na druhej strane niekoľko výživných momentov. Nerozumiem Fulcimu, prečo sa tak vehemetne dištancoval od výsledku, keď výsledkom jeho vlastnej režisérskej práce boli niekoľkokrát oveľa horšie filmy. P. S. Únik vedcami vyvinutého vírusu - utajenej biologickej zbrane a rôzne mutujúce formy prejavov nakazených sa dá analogicky použiť aj na aktuálnu situáciu s vírusom covid-19. ()

MM_Ramone

Zombie je asi mojim najobľúbenejším horrorovým subžánrom. Najradšej mám americkú produkciu, najmä tituly z dielne neprekonateľného George Romera. Ale z času na čas mi príde vhod aj béčkové gore spestrenie z Talianska. Spracovanie tejto témy európskymi režisérmi je povrchnejšie, často krát nelogické, ale podstatne krvavejšie a nechutnejšie. "Zombi 3" tieto kritéria spĺňa. Klišé príbeh o úniku nebezpečného, armádou vyrobeného, vírusu (Death1), ktorý mení ľudí v oživlé mŕtvoly. To celé v exotických, tropických lokáciach. Za najoriginálnejší nápad, použitý v tomto horrore, považujem útok zombie-vtákov. ** ()

kaylin odpad!

„Zombi 3“ je jeden z těch filmů, na které se prostě špatně kouká. Mám rád filmy v podstatě jakéhokoli žánru, ale když je to jen takové plácání se na místě bez toho, aby ve filmu bylo cokoli, co člověka zaujme, tak v tom případě jsem nespokojený i s těmi filmy, u kterých většinou vím, co očekávat. Tady nemá smysl očekávat nic, protože nic nedostanete. Otázkou zůstává, jestli by to dopadlo lépe, kdyby Fulci setrval u kormidla. ()

Hunter2222

Pre mňa veľmi príjemné trashové zombie béčko. Film sám o sebe ani nie je tak dobrý, ale proste tá atmosféra a špecifická trashovosť z neho robí niečo výnimočné, na čo sa veľmi dobre pozerá. Gore efekty sú celkom dobre spravené aj s maskami samotných zombiekov. Páčilo sa mi aj, že hlavné postavy so zombiekmi nebojujú, ale iba pred nimi utekajú a skrývajú sa, nie ako to býva vo väčšine filmov. Rozhodne som sa veľmi nenudil a páčilo sa mi to viac ako Zmbie II. ()

• V pôvodnom scenári, lebka, ktorá zletí z mrazničky vôbec nebola. Vymyslel ju a neskôr natočil Fulci. Po natáčaní poznamenal, že šlo o jedinú vec vo filme, na ktorú bol skutočne hrdý. (Paldiny)
  • Keď Lucio Fulci videl hotový film, žiadal byť vyradený z titulkov. Ale nestalo sa. Jeho meno predstavovalo v hororovom svete známu predajnú značku, preto vo filme zostalo, čím režisér nadšený nebol. (Paldiny)