Dark Was the Night

Záhadná síla ukrytá v lesích za malým izolovaným městečkem Maiden Woods vzbuzuje strach v jeho obyvatelích, zatímco se šerif Paul Shields (Kevin Durand) snaží ochránit své milované a zároveň porazit démony ze své minulosti. (oficiální text distributora)

FritoleXx

Skoro do konce jsem si říkal, že jsem narazil na něco užasneho. Ponurá atmosféra malého městečka, jehož občané jsou terorizováni záhadným monstrem a místní šerif se tomu snaží přijít na kloub, si mě opravdu získala. Jediné co film za tu dobu sráželo jsou typicky americké problémy co tam dle mého neměly co dělat podobně jako vícemeně ve všech filmech, které nejsou o rodinných problémech. Neuplná rodina, jak jinak! Občas to až vypadalo že monstrum je vedlejší, každopádně na tohle jsem zvyklý. Ale co mě dostalo nejvíce je samotný závěr.. to by člověk až brečel. ()

Avathar

Premárnená šanca na slušný horor. Zamrzí to, pretože natočené je to dobre, atmosféra väčšinou funguje, ale... Tempo je nevyvážené, film sa poriadne nie a nie rozbehnúť a končí v podstate v najlepšom. Finále antiklimatické, monštrum vzhľadovo dosť matné. Čo ma ale neskutočne vytáčalo boli postavy, ich traumy a rádoby hlboké dialógy. Akoby sa tým režisér silou mocou snažil o „umenie“. Nefunguje to, je to otravné, Kevin Durand síce dokáže svojho zlomeného šerifa dobre zahrať, ale jeho postava je proste blbo napísaná. Dosť dlho pôsobí ako tak trochu zbrzdený blb, ktorý na očividné stopy reaguje apaticky, znudene, prípadne prežúva drísty o tom, že to je celé „prank“. Namiesto toho aby sa film zameriaval na monštrum, obranu obyvateľov proti nemu, riešia sa otázky viny, ochrany a svedomia. Nič proti, keby to neboli len batôžky klišé, ktoré riedia atmosféru. Keď sa film konečne zameriava na to hlavné, je to celkom fajn, aj keď ako som napísal – chýba tomu dramatickejšie finále, lepšia gradácia. Veľmi vlažné tri hviezdy. ()

manonfire

Další ekohoror o zvířátkách, kterým začalo být v chaloupce strýčka Toma těsno a tak s bílou vlajkou ve čtvrtmetrových pařátech zahájila urbanizaci. Další hlavní hrdina, který skrze vybíjení monster kompenzuje své dávné selhání, ať už skutečné, či domnělé. A konečně do třetice.. další scéna, kdy odvážný hrdina, těsně, než se odebere k finálnímu souboji s příšerou, přimkne svého sedmiletého synka na hruď a řekne: "Chlapče, vím, že vážíš asi jako míček na líný tenis a dodnes seš schopnej se pomočit, když kolem náhle proletí motýl, ale musíš mi slíbit, že se tady o maminku postaráš a ochráníš jí před vším zlem světa!" Temná noc není úplný průser, Kevin Durand se fakt snaží truchlit a ušoplesk Haas s očima hlubokýma tak, že by zvládly plnohodnotnou interraciální penetraci, zdatně sekunduje. Přesto to ničím nevybočuje z naprostého průměru. A zvlášť u hororů jsou zapamatovatelné jen ty výjimečné kousky, ať už ve smyslu pozitivním, či opačném. 40% ()

herr_carter

Huráááááááááááááááá, po hodně dlouhé době (možná naposled v Legii) jsem viděl mého oblíbence pana Duranda - a asi poprvé v hlavní roli! A můžu říct, že jsem byl příjemně překvapen hustou atmosférou, kterou tvůrci úspěšně budují a gradují až do finálních okamžiků. Pravdou je, a to se shodnu s některými zdejšími brblaly, že odhalení potvory v plné její "kráse" je spíše na škodu, ale mohlo to dopadnout taky daleko hůře. Hodnotím především těch cca 85 minut, kde divák může vidět jenom stopy, stín, obrys, případně slyšet prasknutí větvičky v lese, zachroptění apod, což je v dnešní době idiotských trikových efektů velmi nevídaný jev. Kevin je v roli koženého šerifa Šíldse, bojujícího především se svou vlastní osobou kovaný, jako Slávek v Playgirls a tak mi nezbývá, než hodnocení nahulit...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

iXtr3m3

Pochmúrny depresívny námet s rovnakým pochmúrnym záverom. Ale to je v podstate plusom celého snímku. Kevin vie hrať, čo by som nečakal, bol uveriteľný fakt že dosť. Lukas Haas bol istota, je tak netypický herec, že mu to jednoducho sedí. Ostatní boli síce do počtu, ale nikto výrazne nevyčnieval ani v zlom ani v dobrom. Príjemne strávený čas, ktorý trochu špatí digiobludka, ale zasa dvíha neamerický koniec. :) ()

Corpsegrinder

Čtyři je moc a dvě je málo. Malej mystery horůrek snažící se o oldschool pojetí děje s celkem slušnou atmosférou americkýho buráčkova. Kámen úrazu je asi špatně obsazená hlavní role neboť ten frajer co zrušil Rocka v Kráčející skále a hrdinsky šel na smrt v posledním Resident Evilu se do role uplakanýho šerifa řešícího trauma z minulosti prostě nehodí. Monstrum se ve filmu moc neobjevuje, moc nevraždí a moc se o něm nedozvíme, respekt začne budit až při návštěvě šerifa což je zbytečně pozdě, dle mě ty lesy šly využít mnohem líp. Samozřejmě nechybí ani klišoidní loučení když nastane čas pro LAST STAND kdy se šerif udobří s manželkou i místním ožralou, mladej nováček si najde kundu a všichni se maj hrozně rádi. Potom nastane fáze HURÁ HOROR a nejlepší část filmu. 3 hvězdy ideální, nenudil jsem se, což je posledí dobou u mě problém s hodně filmama. Jen od tohohle nesmíte nic čekat. (jedna urvaná ruka, jedno rozsračkování v autě a dva chlápci vejpůl visící ze stromu) ()

Litvicek

Já naopak musím snímek pochválit. I z třikrát pošlapaného hovna se dá hodně velký a kvalitní kus vydloubat. Tady to platí zcela určitě. Pokud ve filmu přejdete takových 5-8 počátečních minut, které nikoho vyloženě asi nezabaví, tak už vás čeká jenom postupně se dostávat k tomu pravému ořechovému. Nádherné vizuální prostředí podtrhuje celkový dojem z filmu a ona celková krajina a roční období totéž. Jak se člověk dostává dál a dál ve filmu, tím víc se dozvídá o postavách a i o samotném netvorovi, jenž si začíná víc a víc dovolovat. Jelikož je to natočené opravdu kvalitně, tak obojí diváka ale opravdu zajímá. Kevin Durand se mi herecky začíná líbit víc a víc a zde dokazuje, že právě na takové role má velký talent. Samotná nestvůra zde v komentářích byla spíš zesměšněna ale já třeba nevím proč. Chápu, dalo by se čekat něco víc ale já nejsem náročnej a tohle dokážu odpustit. Co je asi tak nejhorší, to bude závěrečná scéna v kostele. Jako konec mi to nepřipadalo natolik důstojné a to považuji za velkou škodu. Na celý průběh filmu si ale nechci a nebudu stěžovat... Bavil jsem se dobře a dokonce jsem se v jedné scéně lekl :-) 4 hvězdy. ()

Magika82

Inu, inu...tak krásně to vypadalo. Tak hezky se to podbízelo pod kůži...dokud...dokud se na scéně nezjevilo cosi, co mělo tělo zapůjčeno od Schwarzenegra v dobách jeho mládí. S krátkýma nohama, ocasem od varana, pažemi lidoopa a hlavou zpola velociraptoří, zpola krokodýlí. No, ještě tomu chyběly kraťasy a bylo by to komplet pro blby. A samotný závěr s X stejnými příšerkami lezoucími po zdech a střeše kostela, a poslední záběr na příšerku, ktará se otočí do kamery, aby ji zhltla, to už byl pro mne osobně vskutku poslední hřebíček do rakve tohoto snímku. Sečetno, podtrženo: Prvních 60 minut snímů obstojných, až velmi uspokojivých. Kevin Durand dokazuje, že i zvláště seriálový herec, to umí pořádně rozehrát, pokud má prostor. Nicméně, poslední půl hodina začíná jít z kopce a ztrácet dech, jako kdyby marathonský běžec pár kilometrů před cílem dostal náhlý astmatický záchvat... Za toto zprznění, prostě budou padat procenta, když nemohou padat hlavy režiséra a scénaristy. Prvních 60-70 minut dávalo naději na 75%. Polední třetina tuto naději odkopla do kopru, a to natolik surově, že než surově hodnotit. 40% dolů za nesmyslnost s celým dějem v kostele a především ony příšerky. Zůstává tak tedy 40%, tedy 1 a 3/4 hvězdy.... ()

Ronaldo79

Na roli lítostivého otce je Kevina Duranda škoda, ale chápu, že chtěl zkusit něco nového. Na rozdíl od Hellerovi prvotiny jsem tentokrát relativně spokojen s vývojem děje. Atmosferická jednohubka o městečku terorizovaném dávným monstrem je tím lepším, co zatím tento rok vylezlo. ()

Illy

Solidní béčko s dobrým Durandem v hlavní roli. Hlavně ctí zásadu, že méně znamená více. Atmosféra budovaná ze spíše neviděného je většinou lepší, než nějaké CGI monstra hned v první řadě. Potěšilo. ()

Flopik

Tak zabitý potenciál.Celý film sa buduje atmosféra pekne postupne no na konci to skazí príšera ktorý výsledkom asi toho že režisér dostal málo peňazí(Fakt vyzerá ako vo filme od spoločnosti Asylum)...Durand je sympaťák , atmosféru to malo.To je ale asi všetko horor v tom nehľadajte.V skratke to skvelo vystihol Livigdead. ()

Bezda202

Škoda toho CGI konce, který se tam absolutně nehodil, jinak by to bylo za 4*. Durand dobrej, atmosféra super...skřípat to začalo až ke konci odhalením ústředního monstra. Jinak přijemný béčko, který neurazí. 3* ()

M.Myers

Jack Heller nezklamal ani na podruhé. Mrazivá, poctivě budovaná atmosféra, postupem času houstne víc a víc, a poté, když se obyvatelé zasněženého městečka ukryjí v kostele, začne být film i velmi napínavý. Já osobně jsem byl tím, jak příšerka vypadala, trochu zklamaný, byl jsem rád, že nebyla vlastně celý film vidět. Celkově jsem s tímto malým hororem spokojen velmi. ()

animario

Zpočátku slibně vyhlížející monster horror - vidlákov,zima,lesy, tajemnej tvor, Kevin Durand v netradiční roli. Pomalu budovaná skromná atmosféra,kde se netlačí na pilu. Ve finále slabý béčko,trapnej konec a monstrum co vypadá jak pomačkanej želví ninja.Goddamit. ()

Raziel_cz

Díky kamerovým filtrům to místy je jako koukat do semaforu a obluda vypadá jako něco, co vylezlo z hvězdné brány, ale atmosféru to má, solidní herce taky (hlavně Durand se snaží, i když občas sklouzne k akcentu Vasilije Feta) a vůbec je to takový malý milý horor. Nízký rozpočet mu viditelně ubližuje, ale Heller z něj vytřískal, co se dalo. Přesně věděl, co točí, a z toho má radost. Odříznuté město, sníh a semknutá komunita evokují Bouři století a ve svých vrcholech film i dosahuje její napínavosti. No a samozřejmě nechybí úsměvný závěrečný zvrat. Víckrát to vidět nepotřebuju, ale spokojenost. ()

Deratizer

Měli to rovnou uhrát na návštěvníka z Vesmíru (Alien) , místo plácání o dosud neobjeveném a v temných lesích celé věky dokonale se ukrývajícím zvířeti. 'To vizuálně totiž ani omylem nebylo zvíře z téhle planety, ale Alien. Anebo to uhrát na fantasy horor alá vlkodlak. Taková obluda se na Zemi v říši zvířat prostě nevyskytne :-D ()

kkarx

Nezáživné nízkorozpočtové drama bez napětí s trochou hororu, decentní atmosférou a digitální příšerkou. Začne nudit někde v polovině, kdy se děj pořád ne a ne rozhýbat a neustále se točí okolo trauma hlavní postavy. Velká chyba filmu je, že sám sebe ochudil o mystérii hned v prvních minutách. Vyšetřování taky nic moc. Tohle je tak do televize po dvanácté hodině. Nedivím se, že to je poslední snímek režiséra. ()