Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život. (oficiální text distributora)

LV.Helter

Kulervoucí a autentická sonda do spoločnosti. Maximálne surové, ale o to maximálne pravdivé. Ľudia, ktorí si u toho zakrývajú oči a nechcú prijať aká je "skutočne realitia" by si mali dať facky. Vyprazdnená mládež a jej stereotyp. Všetky kontroverzné (povečšinou sexuálne) scény majú skvelý dobový základ a v žiadnom prípade niesú samoučelné. Čím ďalej sledujem Srbské filmy, tým zistujem, že novodobá extremná Srbská vlna mi ohromna sedí. Maja Milos pracuje s každou scénou krásne opatrne a každú má krásne do detailu premyslenú. Pri pár "civilných-found footage" momentoch som bol docela odrovnaný. ()

Jordan

veľmi silný filmy, na ktorého označenie sa dá použiť výraz, ktorý sa síce používa pri rôznych filmoch dosť často, takže je už možno trochu sprofanovaný a trochu klišé, no tu sa hodí: mrazivý - i napriek tomu, že sa nachádzame na balkáne, sme svedkami rôznych "pikantností", mladé hrdinky sú "hot" a skôr vyzlečené ako oblečené a častokrát sa riadne "zapotia", to, čo nám maja miloš ukazuje, je vskutku mrazivé; veľmi dôležitý film, aktuálny, zarážajúci, no pravdivo, kruto a nekompromisne ukazujúci stav srbskej omladiny, nie vzdialený od stavu mládeže u nás; pri niektorých scénach som fakt čumel, ako to dokázala miloš s ústrednou hereckou dvojicou natočiť; spätne som si uvedomil, že mi to tematicky pripomínalo poľský film miestnosť samovrahov, aj keď srbská sonda do duší a tiel mlédeže je o čosi drsnejšia a krutejšia; ()

tron

Herci aj príbeh majú niečo do seba a atmosféra je vďaka ponurej výprave pomaly až post-apokalyptická (ehm!). Všetkých ale najviac zo všetkého asi aj tak zaujíma, ako dopadlo "to". Nuž... "to". Niečo "tu" je. Pár povedzme šokujúcich záberov sa určite nájde, to bez debaty. Ale každý, kto bude čakať porno-masakru bude brutálne sklamaný a roztrieska televízor kladivom a potom sa zabije. "Nevhodných" momentov je tu spolu tak cca 68 sekúnd, čo je dosť bieda a dosť veľká škoda pre každého, kto si Klip pozrie len kvôli tomu. ()

POMO

Autentické, dobre zahrané, sexuálne otvorené - ale nie samoúčelne. Sexuálne scény budujú vznikajúci vzťah ústrednej dvojice, ktorý naberie na zaujímavosti až v druhej polovici filmu. Rodinné zázemie hlavnej postavy nudnejšie, snímku skôr spomaľuje, než by jej dodávalo ďalší rozmer. Úprimný a osobitý film, ale v porovnaní s Kids menej úderný, bez výraznej pointy, ktorá by ho urobila nezabudnuteľný. ()

eLeR

Pre niekoho možno šokantné. Pre mňa nie. No dobre, bolo tam toho možno viac ako býva v "normálnych" filmoch, ale sex patrí k životu, to ma nešokovalo. To všetko okolo toho, by ma možno šokovalo, ale bohužiaľ viem, že aj takáto existuje mládež. Už na základe toho, čo si dievčinka obliekla na prvú párty vo filme, mi bolo zrejmé, v akej skupine mladých sa pani režisérka pohybovala, keď pripravovala svoj film. Ja ale viem ešte jednu vec, že nie všetká mládež je takáto. Chválabohu. Tej život ale nie je šokujúci a pre diváka je tým pádom asi menej zaujímavý. No a k filmu poviem len toľko, že pôsobil naozaj veľmi skutočne a hudba v ňom bola otrasná. A jedna vec ma predsa len šokovala, keď mladá prišla z párty domov oblečená ako šlapka, tak ma šokovala otcova veta: Obleč sa, musí ti byť zima. ... to kde sme? (Filmová výzva 2015 - ambron) ()

• Film vznikal šest let, čtyři roky byla Maja Miloš v intensivním kontaktu s mládeží. Za tu dobu hovořila se stovkami mladých lidí, čímž se chtěla vyhnout ironickému odstupu. (JoranProvenzano)
  • Hlavný hrdina hrá vo filme známu počítačovú hru “World of Warcraft“. (Johnny.ARN)
  • Film získal hlavnú cenu na prestížnom filmovom festivale v Rotterdame a cenu holandských filmových novinárov. (Sufferer)

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu