Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol (Cate Blanchett) se v obchodním domě seznámí s mladou prodavačkou. Banální setkání a rozdíl ve společenském postavení obou žen ale najednou neexistují, obě jsou překvapeny okamžitou vzájemnou náklonností. Nevinnost prvního setkání brzy mizí a jejich vztah se rozhoří do spalujícího mileneckého poměru. Carol je ovšem vdaná žena a matka a v Americe 50. let byl vztah dvou žen společenský nepřijatelný a postavený mimo zákon. (Bontonfilm)

noriaki

Antiteze Zkrocené hory. Mimo stylové výpravy a skvělých hereckých výkonů se od ní nemůže lišit víc. Film Todda Haynese je tuctový, průhledný a přes všechnu tu snahu zapojit diváka i sterilní a odtažitý. Tam kde Ang Lee ukazoval radost z nalezeného souznění, tam Rooney Mara stydlivě klopí oči a tam kde Jake Gyllenhaal a Heath Ledger bojovali proti mučivé přitažlivosti, tam Rooney Mara stydlivě klopí oči. Možná jen snímek přišel příliš pozdě. Doba se za těch deset let změnila a LGB drama se etablovalo jako součást hlavního proudu. Pro společnost je to asi dobrá vizitka, pro tenhle konkrétní film špatná zpráva. Lesbické snímky už nesbírají body svým provokativním námětem, ale musí přinést i něco navíc. Tenhle svoje ambice omezil na touhu udělat dojem. Nepovedlo se. Nebýt herectví obou protagonistek, upadl by rychle do zapomnění. ()

hanagi

Melancholický, i když celkem předvídavý a pomalu plynoucí děj. Dobové aranžmá a umírněné herecké výkony obou představitelek jsou bez debat. Ale emočně se mě to dotklo jen tak lehounce. ()

Mishqo

80% ... Predovšetkým herecký koncert (Blanchett a Mara). Najmä Blanchett bola opäť neskutočná. No mali k dispozícii aj solídny scenár. Po väčšinu stopáže mi však chýbalo viacej emócií, nechávalo ma to chladným, a nebyť toho posledného cca 20 minútového emocionálneho nášupu tak je hodnotenie nižšie. No a prenádherná hudbička v neposlednom rade. ()

hroubek

Moc jsem se na Carol těšil. A to více mě mrzí, že mě film úplně neučaroval. Todd Haynes je zkušený řemeslník, a tady to opět dokazuje. Bohužel scénář nemá tolik momentů, které by z filmu dělaly něco více, než jsme někde jinde viděli. A to je velká škoda vůči obsazení, které předvádí opravdu nádherné výkony, ale to je tak asi všechno. Problém, že příběh nemá tolik co nabídnou a herci to s retro atmosférou celý neutáhnou. A moc tomu nepomáhá ani dvouhodinová délka. Haynes jako režisér odvedl dobrou práci, bohužel nedokázal filmu dát nějakou tvář. Cate Blanchett je zde velmi dobrá a její výkon se mě líbil, zvláště v emotivních scénách. Rooney Mara je zde výborná a její odtažitý výkon alá šedá myška se mi velmi líbil, a následná proměna v sebevědomou ženu je dost uvěřitelná. Kyle Chandler je fajn a dobře ztvárnil svou postavu. Sarah Paulson je z mého pohledu nevyužitá a to je velká škoda. Carol není špatný film, má pomalejší tempo, nádherné scény a výborné herečky, ale nemá zajímavý příběh, který by dokázal naplno zaujmout a nepustit, což je velká škoda. ()

VanTom

Neradostný úděl lesbiček v padesátých létech 20. století přibližuje Todd Haynes divákovi trošičku se "snobským" odstupem a tak aranžovaně elegantně, že to na pohled až vypadá, jako by snímek byl v té době snad i natočen. Ale kouká se na něj příjemně, herečky skvěle hrají (zvlášť hledající Rooney Mara), hudba Cartera Burwella nádherně rezonuje, takže jsem jim ten nadějeplný úsměv v posledním záběru fakt přál. ()

klima777

Raději podlehnu červené knihovně, než sice ceněnému, leč za podivných okolností natočenému Blue Is the Warmest Color. Btw: Tahle romance není odtažitá ani studená... (3,5*). ()

Almásy

chladné? nemyslím si, je to správne namiešaný Haynesov cocktail, na môj vkus to bolo trochu moc slušné ale koho to má chytiť za srdce toho chytí. 4* za skvelú scénu s listom, to ma dostalo. ale na Ďaleko od neba sa to nechytá ()

KR4T4S

Ve finále tuctová love story o zakázané lásce, s nesympatickou postavou Blanchett, roztomilou Marou a jednou dechberoucí scénou ve finále. Můj hlavní problém byl, že jsem mezi Carol a Therese necítil žádnou chemii. Škoda, takhle je na filmu to nejlepší Burwellova hudba. ()

Babous

Po vizuální stránce dokonalé retro, ale ta evidentně uměle šroubovaná zápletka, která začne pomalým střetnutím pohledů v obchodním domě a pokračuje bezcílným cestováním sem a tam, slouží jen jako umělé natahování toho, co všichni už beztak vědí z anotace - ona miluje ji a ona ji miluje taky. V konzervativní Americe 50. let to ale dámy nemají snadné. ()

herr_carter

Přerušeno v cca 50.minutě, neskutečná nuda a šeď, vážně nechápu, jak mohl mít tenhle film asi 5 nominací na Oscara včetně nominace na nejlepší film a potenciální ocenění pro obě hlavní herečky. To už tady bylo tolikrát.....Snímek je zasazený do americké poválečné doby, ale naprosto zbytečně, jelikož všechny ty kostýmy, dobové automobily, kulisy, vůbec ve filmu nevyniknou a jsou naprosto zbytečné. Film je tmavý, pochmurný a odříkávaný bez špetky zásadního zlomu...emoce jsou umělé...jestli se od poloviny stane něco zásadního, se už bohužel nedozvím. ()

Sdoom

Sice pomalé, ale o to upřímnější a věrohodnější romantické drama, které je dle mého názoru zde neprávem v modrých číslech. Nejsem žádný velký fanoušek romantických filmů, ale tenhle byl vystavěn velmi dobře, byl zde podtext, inteligentní dialogy a hlavně fantastická Cate Blanchett, které celkem zdatně k mému milému překvapení sekundovala Rooney Mara. Za mě palec nahoru. (HD, orig.) ()

vitekpe

Krasny film, ktery mi stoprocentne padnul do noty. Krehce a vkusne podany pribeh lasky mezi dvema zenami. Celou dobu ho doprovazi hezka, komorni hudba a ten konec... Proste obcas se vynori odnikud film, ktery se Vas dotkne a zcela iracionalne cloveka okouzli. I ja mam nekolik tokovychto filmu a tenhle se k nim mozna zaradi. Vyborne hrajici obe hlavni predstavitelky, ale Rooney Mara je o chloupek uzasnejsi. Tohle se mi moc libilo. ()

Seti

Předlohu neznám, ale domníval jsem se, že příběh bude postaven poněkud odlišně. Očekával jsem, že obě ženy budou svůj vzájemný vztah, potažmo svoji orientaci objevovat od nuly, což bude v kontextu tehdejší doby představovat ústřední motiv. Carol je však založena na premise, že dáma ve středních letech je orientovaná na stejné pohlaví, je si toho moc dobře vědoma a snaží s utéci z nefunkčního manželství a neztratit svoji dceru. V průběhu se zamiluje do mladé prodavačky, která právě svoji novou lásku a orientaci teprve nalézá. Přestože je příběh sám o sobě dost pomalý a bez nějakých dějových veletočů, tak mi budování vztahu mezi oběma ženami přišlo dost překotné a v tomto ohledu bych si přál pomalejší a promyšlenější přístup. Především ze strany Therese byly její zcela nové city přijaty okamžitě, téměř bez pochyb a bez zaváhání, což působilo prostě nepřirozeně. Svoji sílu pak Carol čerpá zejména z hereckých výkonů hlavních představitelek, jež jsou výborné. Carol nebyl přesně ten film, který jsem si představoval, ale i tak se jedná o dobré vztahové drama. ()

Daewiik

Na všechno jsem jim skočila. Ony ty dvě krásné ženy a vynikající herečky zkrátka stačily ke skvělé podívané. Uchvacující a pochmurná atmosféra, jedna krásnější než druhá, proč ne! ()

Hanys_

Zklamání. Blanchet jako lovkyně zajíčků je sice dost dobrá, ale ten film jinak kromě kouzelného dobového soundtracku dost nudí. Jakože fakt dost. ()

bloodline

Blanchett, hudba, kostýmy, výprava a... predovšetkým úchvatná kamera. V skratke pozitíva vo všeobecnom pohľade na Carol. Všetko mala dokopy zmiesiť silná a dojímavá dejová linka, tá však absentovala ako jeden podstatne chýbajúci úd v lesbickej spálni. A tak dojmy vyzneli rozpačito z ťažkopádneho oderu umenia bez výraznejšej výpovednej lehoty, o hodnote nehovoriac = Carol vyšumí skôr ako nechladená neperlivá minerálka. 3 a 1/2* ()

Belatris

Knižní předlohu teprve prozkoumám, ale pro film jako takový je to irelevantní, protože ten musí fungovat zcela svébytně. A to Carol nefunguje. Zásadní problém vidím ve scénáři. Ustrnul někde mezi dvěma polohami. Na jedné straně je tu snaha vyprávět jen obrazem a jemnokresbou výborných hereček. Na druhé pak tradiční (až neskonale nudné) postupy vyprávění typu "zkusme to jako v románu, jen na minimu prostoru". Atmosféra chladu a odtržení je nebezpečná, protože může na diváka působit natolik, že si ten pocit přivlastní a použije ho proti filmu samotnému. Více by mi chutnalo, kdyby tvůrci film pojali volněji, nedrželi se při zemi a rozbili tradiční strukturu (která je tady beztak nešikovně vystavěná). Zřejmě se k filmu brzy vrátím, už jen kvůli kostýmům a Cate Blanchett. ()

DannyBoy80

Hodně slabá záležitost. Cate je jediná solidní herečka tohoto filmu a ani ona nemá co hrát. Pak zde mám exkluzivně škaredou a špatnou herečku Mara. Film je navíc nudný, rozplizlý a něco málo se začne dít po tříčtvrtinách filmu a ještě toho není mnoho. Bída. ()

88. Oscary - výsledky

11.01.2016

Cate Blanchett a Thor?

Cate Blanchett a Thor?

11.12.2015

Třetí díl Thora bude týmovkou asgardského kralevice se samotným Hulkem a natočí ho novozélandský režisér Taika Waititi (Co děláme v temnotách). To je samo o sobě hodně divoká kombinace, do níž… (více)