Nebezpečné známosti

• Čína Wei xian guan xi (více)
Drama / Mysteriózní / Romantický
Čína / Jižní Korea / Singapur, 2012, 110 min

Čínská adaptace slavného francouzského románu Les Liaisons Dangereuses (Nebezpečné známosti), odehrávající se v Šanghaji třicátých let – okouzlující a bouřlivé 'Paříži východu'. V Šanghaji se schyluje k válce a stárnoucí celebrita Mo Jieyu narazí na svého bývalého přítele Xie Yifana, který ji nikdy nepřestal milovat. Mo ho přesvědčuje, aby s ní hrál zrádnou hru. Xie musí svést nevinnou a naivní Du Fenyu a pak ji odkopnout. Jenže když se Xie do Du zamiluje, vše se nečekaně zvrtne a následky budou tragické i šokující. (oficiální text distributora)

muti

Dong-gun Jang ako donjuansky zvodnik Xie Yifan uzatvara pakt so svojou nebezpecne krasnou a nebezpecne nemilosrdnou ex Mo Jieyu (Cecilia Cheung) kde ma zviezt do postele 16 rocnu dievcinu Beibei a tym napalit jej bohateho snubenca. Yifan ale dostane chut zviezt vzdialenu pribuznu nedavno ovdovenu Du Fenyu (Zhang Ziyi), no napokon stavku prijima, pretoze sa dozvedel ze Fenyu dostala echo od matky Beibei aby si davala pozor. Yifanova pomsta ma vsak jeden hacik, Beibei ma tajneho nadejneho milenca, takze Yifan sa bude musiet posnazit. za nitky vsak taha aj slecna Mo... toto je film kde som videl Cecilu Cheung v jej celej krase, na kazdeho vyvaluje velke ociska a na kazdu stranu rozhadzuje siroke usmevy (aj ked falosne). Dong-gun Jang je svihak a tiez vie co na zeny plati, dokonca si vie poradit aj s truchliacou vdovou! prva polka filmu sa mi pacila asi najviac. koment: sniper18 ()

pallok

Dovolím si zacitovať: "Ze všech viděných adaptací Laclosova románu se mi Weixian Guanxi zamlouvá nejvíce - skvělí herci, kterým se dá věřit každý zamilovaný i pobavený pohled, báječná atmosféra rozmařilé Šanghaje 30. let" nech mi to Mi Nü-Chai odpustí, pretože je to celkom výstižné a trefné. Nedám viac ako 3* len preto, že sa mi tie postavy dosť plietli, mal som občas problém chápať dej (a to ho tam naozaj nebolo veľa) lebo tie herečky boli na jedno kopyto sťaby klony. ()

Vardara

Na asijskou produkci se docela odvázali. Bylo tu i pár vášnivých náznaků(scén), v něčem se sice od předlohy odklonili, ale zvládli to po svém a základní kostry příběhu se drželi dobře. Silnější tři hvězdičky. ()