Norbert Charolais (L. de Funès) je poněkud despotickým šéfem cestovní kanceláře, ve které pracuje i jeho budoucí zeť, ambiciózní Paul Martin (J.‑C. Brialy). Tomu se pranic nezamlouvá pozice řadového zaměstnance a dělá si zálusk na post nastávajícího tchána, který se chystá do důchodu. Neuplyne snad den, aby úslužně neleštil kliky jeho kanceláře. Jenže odchod do penze se nakonec odkládá na neurčito, a tak Paulovi nezbývá, než se o svoji kariéru postarat poněkud svérázným způsobem. Někdy je totiž třeba jít doslova přes mrtvoly…
V jedné z rolí této komedie uvidíte i Alaina Delona, jehož první a poslední setkání s Louisem de Funèsem před kamerou bezesporu patří k zajímavým kuriozitám. (oficiální text distributora)

klúčik

Komédia , len priemernej úrovne. Možno by som mal aj lepší zážitok z filmu, ale ten strašný dabing. Nikdy by som neveril, že v Čechách je možno vyrobiť takýto brak. Strašná úroveň, v pozadí originál no to bolo niečo strašné...Vl.Brabec ako Funés.... Film hodnotím 50%. ()

bobstock

Přes všechny záběry na mladého šviháka Brialyho snažícího vyšplhat se ve firemním žebříčku, jsem čekal na nekompromisního Funése, protože komedii z toho samozřejmě dělal převážně on a dabing vpoho, zřejmě sem už viděl nějakou vylepšenou verzi. 60% ()

mourinho

Jediný film, ve kterém Louis de Funés zemře! Zároveň je to ale také jediná vyjímečnost tohoto snímku. Jedna z těch slabších Funésovek, na čemž však "mistr" v žádném případě nenese vinu. ()

MickeyStuma

Snímek natočený na základě románu Freda Kassaka, kterak se jistý mladý manažér, z důvodu svých soukromých zájmů, snaží nadobro zbavit svého generálního ředitele. Snímek sice odkazuje na Louise de Funèse, který nepřekvapujíc hraje právě onoho ředitele, ale, jak se jednoduše říká, hraje zde druhé housle. Ano, Louis de Funès ve své typické roli, která mu však projevit svůj komediální talent ještě stále neumožnila. V hlavní roli se představuje Jean-Claude Brialy, který si střihl onoho mladého manažera. K zasmání tu v podstatě nic není. Komediální ražení je sice znatelné, ale z hloubi duše absolutně nic nepobaví. Není to bláznivé, není to sitcom, není to prostě nic. Jen obyčejný, snad alespoň trochu úsměvný příběh obsahující černý humor, který snad přinese nenáročný odpočinkový filmový zážitek, ale je tak nevýrazný, že velmi Po zhlédnutí velmi rychle zapadne do zapomnění. ()

subic

Louis de Funès tentokrát v nezvyklém a neobvyklém dabingu Václava Faltuse a v ještě předčetnickém období. Louis de Funès jako generální a zavražděný ředitel cestovní kanceláře. Následuje další sestava pozdějších francouzských herců doprovázejících Louis de Funèse i v dalších filmech, zábavný Jacques Dynam, Michel Modo, Dominique Zardi a další, v roli poněkud zvláštního policejního vyšetřovatele Michel Serrault a v malé roli je zde ke konci vidět i Alania Delona. Příběh o jedné cestovní kanceláři na Chan se lise, rosničkách, záletech a mnohoženství, kariéře s vlezdoprdelství, zajímavý námět, ale poněkud slabší scénář. 55% ()

Pitryx

Zpočátku nuda, ale pak se to konečně rozjede. Ale to je už skoro hodina filmu pryč. Já měl snímek s normálním dabingem, pod režií Karla Beneše. Ale ze zvědavosti jsem si pustil kus verze s tím zmršeným a musím uznat, že je to ukázka naprostého diletantismu. Ovšem dabing nelze brát v potaz při hodnocení, že ano. V závěru snímku se tu mihne pan Delon, ovšem v té době je již pan Funes, tedy jeho postava dávno mimo hru, takže tvrzení, že se ve filmu ti dva setkali poněkud plave na vodě. Mohli se potkat při natáčení, ale ve filmu se jejich postavy nesetkaly.  Mne film začal bavit pozdě, pan Funes tu toho moc ukázat nemohl, takže jde o podprůměrné dílko, které však může pobavit.         30 %         ()

George.Camel

Jak to funguje s postupem na žebříčku důležitosti v reklamní firmě? Patolízalství a podlézání zůstalo, pane generální řediteli. Komedie je to svižná, vtipných momentů je tam také dost. Dabing jsem naštěstí neslyšel, ale originál s titulky je vždy lepší. Je to jediný film, v němž Louis de Funes zahyne, což je škoda. Přesto má své kouzlo a zaslouží si být viděn. ()

brodži

Nejhorší dabing, co jsem kdy slyšel. A pak když si zajdu na profil nejmenované slečny a ona tam píše, že český dabing je skvělý pak nechápu jak na to přišla. Film byl sice dobrý ale nikoliv skvělý, Dabing byl příšerný natolik, že to člověka nutí to ihned vypnout. Celý příběh má tak děj na 3* ale dabing tomu ubral. ()

Kivis

Hodnocení ještě mírně zaokrouhluji nahoru. Jeden z nejslabších filmů s Funèsem. Zápletka týkající se cesty vzhůru po společenském žebříčku je super, ale nějak se ji nedaří vyždímat. Dívám se, že knižní předloha má zhruba 180 stran, takže věřím, že to může být docela zábavné a svižné čtení, ale film je dějově rozplizlý. Sem tam se mihne dobrý nápad, sem tam dobrý situační vtip, překvapí i netradiční osud Funèsovy postavy. Nejvíc pobaví ztvárnění posunu po firemním žebříčku. To je ale na vyšší hodnocení málo. Karamboly jsou celkově na komedii málo vtipné a na vážnější film, který chce zesměšnit některé dobové i nadčasové jevy a lidské povahy příliš povrchní. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

NikosieDelon

Alan Delon si ve filmu zahrál jenom jednou a to chvilku před koncem. Malá rolička pro velkého mistra filmu. Hlavní postavu stvarnil - Louis de Funes (ředitel cestovní společnosti). Louis má také veliký talent. ()