Čas by v tomhle idylickém městečku kdesi na jihu Francie dál běžel svým líně pomalým tempem, nebýt všetečného Blaireaua. Kam přijde, tam se něco semele! Však je také místním radním už dlouho trnem v oku. Navíc má jednu zpropadenou vášeň: pytlačí v okolních lesích a zvěří zásobuje zdejší restaurace i leckteré domácnosti. Když je obecní četník při noční obchůzce revíru napaden neznámým útočníkem, v podezření je právě Blaireau, a skončí za mřížemi. I tady se však cítí jako doma, protože ředitel věznice je vášnivý nimrod, se kterým dokonce tajně v noci vyráží na lov. Život v městečku zatím prochází zvláštní proměnou: čas jako by se tu dočista zastavil a jídelní lístky restaurací zejí prázdnotou. Když se nakonec najde pravý viník nočního přepadení, všichni doufají, že po návratu Blaireaua z vězení město konečně ožije a vše bude jako dřív. (oficiální text distributora)

fantoci

V tomto filmu hraje Funes pitláka který krade ryby, chová havrana. Podle mého názoru je to snad nejlepší komedie z roku 1958. ()

filmmovier

Roky největší Louisovy slávy ještě nepřišly, ale i tak je to výborná komedie. Sice s jednoduchým dějem, ale to vůbec nevadí. Faltus je nejlepší náhradou za FF. ()

farmnf

De Funes prakticky zamlada. Komedie je primitivní poplatná 50. letům. Jako rarita dobré do sbírky ale jako zábava nestravitelné, příliš hloupé a nudné. Samozřejmě Funesův dabing hrozný, jen šišlá a vrčí. Takže ani Faltus to nezvládl. ()

aLPaC

Jedna z těch lepších francouzských komedií 50.let, která ale rozhodně nedosahuje kvalit pozdějších Funésových skvostů. Mě navíc dabing pana Faltuse vadil. Chápu, že lidé jsou zvyklí na pana Filipovského a Faltus ho napodobit umí, ale je to zkrátka poznat a já to nějak nedokázal přenést přes uši. Radši v originále. ()

tuwanakha

Komedie "Nevídáno...neslýcháno..." je hereckým koncertem Louise de Funese v roli pytláka, který dodává zvěř do všech domácností malého městečka, včetně místní restaurace. Pytlák Blaireau je trnem v oku starostovi, který nutí nebohého strážníka Parjua (Moustache), aby konečně zjednal pořádek. Film popisuje snahu dobráckého Parjua vyhovět starostovi a vtípky, které si z něj tropí Blaireau, neustále unikajícímu za pomoci svého psa a cvičené kavky. Je opravdu škoda, že film se mezi české diváky nedostal téměř 50 let, patří k těm nejlepším , ve kterých Funes hrál a předvádí zde vynikající repertoár svých nejlepších gagů. ()

mourinho

Tato komedie, kde Funés hraje vychytralého pytláka sice nepatří k největším perlám jeho filmografie, nicméně ostudu mu také v žádném případě nedělá. Spousta bláznivých scén podpořená neopakovatelnou Funésovou mimikou opravdu rozesměje a Faltus to svým dabingem rozhodně nekazí. Nechal bych ho předabovat všechny ty Krampoly, Lábuse, Cízlery a nevím koho ještě, když už to mistr Filipovský všechno nestihl. ()

JohnZ87

Velmi vydařená a vtipná funésovka o jednom pytlákovi, kvůli kterému je celé město na nohou (v dobrém i ve zlém). 80% ()

mac000

Dobrá komedie, De Funés teprve hledá svůj výraz, který rozvinul v Četnících . Ale ten dabing jí nepřidal (zejména de Funése) ()

Pitryx

Nebylo to špatné, ale ty starší komedie s panem Funésem se mi zdály lepší. Tady to hodně pohnojil konec, který byl naprosto zbytečně natažený. Stejně se už nic podstatného neudálo, tedy mimo té hloupé love story, takže to klidně mohlo končit o dvacet minut dříve. Přesto bych to nějak moc úplně nezahazoval. ()

Tuty

7/10. Nejvíc mě dostalo, jak chodili vězni po nocích s ostrahou do kina a pytlák s ředitelem věznice na lov, vlastně celková myšlenka "Odříkávaného chleba největší krajíc". ()

Standey

Bez Františka F. to zkrátka už nikdy nebude ono. Troufám si říct, že dabing tvoří u Funese 60% celé zábavy a Faltus není Filipovský i když je to taky od F :D ()

Kivis

Výborná komedie a jedna z prvních (ne-li vůbec první) Funèsova one-man show. Kvalita a množství humoru nabírá grády pomaleji, ale o to jistěji. Pasáže ve vězení, to je ryzí radost. Škoda, že finální dojem z filmu výrazně poškodí přetažený závěr. Posledních deset až patnáct minut se dalo smrsknout tak do dvou. Snaha dovyprávět všechny příběhové linky je zdlouhavá a upadá během ní i kvalita humoru. Ultramaraton Louise de Funèse, 33 filmů v 59 hodinách, 8.-10. 5. 2020 ()

draxxi

Spousta starych komedii s Funesem se stala klasikou. Tahle to neni. Takova mila komedie, temer divadelni, kde me nejvic bavil pes a nejvic otravoval dabing pana Faltuse. 10/2022 57% ()

ForrestG

Chci poděkovat North Videu za vytáhnutí tohoto filmu na světlo.Film o kterém jsem před tím neměl ani páru,mě mile překvapil.Geniální Louis(opět) a také nutno podotknout,že Pierré Mondy hraje taky skvěle.Škoda,že toho nenatočili víc s Louisem.Celkově je to takový jednoduchý příběh o pytlákovi jménem Blaireau,který si hraje s místním policistou na kočku a myš a je v celé vesnici takovým nepříznivým živlem.Jedinné co vytknout jsou okolnosti okolo Claude Riche,neboli romantická část filmu,tam je potřeba to přejít.Řady Louisových ksichtů a gagů jsou neuvěřitelně vtipné.Prostě skvělá komedie.KRÁSNÝ BLAIREAU! :D 80% ()

Sejkorka

Úplně jiný Funěz, než jak ho známe z pozdějších časů. Navedla mne ukázka na facebook - 4 minutový klip z rybářské soutěže. To je taky nejlepší moment z filmu. Docela dobře LdF dabuje Václav Faltus. Snaží se, Filipovský to pochopitelně není, ale určitě to nedrhne. Nicméně, celkově je to tak 50%, zaokrouhleno dolů. ()