Zelňačka

• Francie La Soupe aux choux (více)

Dva venkovští staříci, přátelé Glaude a Ciciss (Louis de Funès a Jean Carmet) tráví většinu času popíjením vína a drobnými hádkami. Jejich staré barabizny, kde si chtějí pokojně užít podzim života, se ale mají bourat a na jejich místě se má vystavět zábavní park. Jedné noci přistane v okolí mimozemšťan z planety Ox (Jacques Villeret), ochutná jejich zelnou polévku a dá jim lákavou nabídku... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Tuty

Jeden z mála filmů geniálního Louise de Funese, který moc nemusím. Přiznávám bez mučení, že svůj podíl na tom samozřejmě částečně nese dabing Jiřího Lábuse (ačkoliv třeba u Rabína Jákoba jsem si na jiný než Filipovského hlas zvykl, ale tam to bylo tím, že jsem většinou sledoval pro změnu dabing slovenský). Román neznám, já se prostě nebavil. Pokud někdo dokážete za Funesem nevidět obličej pana Lábuse, připočtěte si hvězdičku. ()

Logout

Nechápu tolik nízkých hodnocení. Skvělý film, který jsem neváhal pořídit si na originálním DVD a vidět několikrát dokola. Nejde jen o ten běžný četníkovský/fantomasovský humor, film má i něco víc. Kdo to tam nevidí, je podle mě o hodně ochuzen a odsouzen k posílání skvělého filmu do odpadu. Škoda. ()

Merenre

Pro mě teda jednoznačně nejlepší Funésovina. Libí se mi ta atmosféra. Dva staří kamarádi, co spolu prožili životy ve svých chaloupkách na venkově, daleko na samotě, a jediné, co kdy potřebovali, byl dostatek chlastu a zelňačka. Takto bych si představoval dokonalý život. ()

DmKK

Mám své důvody proč je Louis De Funés můj top 1 herec , jeho herecké umění je prostě nepřekonatelné. Jsem si také vědom že Zelňačka není nějak kladně hodnocený film ale má svoje určité kouzlo. Není to žádná bláznivá komedie , je to klidný , pohodový film u kterého se zasmějete. Dva staříci žijící na zapadlém venkově užívajících si života a jedna VÝBORNÁ zelňačka. ()

Atron

Nechápu kritiky filmu, kteří snižují hodnocení kvůli dabingové verzi, jaky by za to ten film mohl. Proč si neseženete a nepustíte originál s titulky? To je přece něco úplně jiného... ()

sibskyn

Ono to není až tak vtipný, ale na mě to působilo tak pěkně melamcholicky a cítil jsem z toho oslavu života, spjatou s maličkostmi, jako je dobré víno, jídlo a přátelé. ()

brasek

Oddychová komédia. Bavilo ma to, príjemný nevtieravý príbeh, škoda že Louis De Funes nie je dabovaný Františkom Filipovským. ()

Emperor1

Docela mě překvapilo poměrně vysoké hodnocení ... na mě tenhle styl tzv. lidového, prvoplánového humoru podpořeného primitivními gagy nefunguje, až moc mi to připomíná Troškovu tvorbu ... u komedie se nemusím vždy popadat smíchy za břicho, ta může být zábavná, aniž bych byť jen hnul brvou, ale pokud se při sledování cítím spíše trapně, je to špatně ... Funese si chci raději uchovat v paměti tak, jak jej znám z jeho předchozích rolí, na tento film chci rychle zapomenout ... bod dávám za námět jako takový a druhý za hercovu marnou snahu zachránit co se dá ... ()

Kontryhelka

Krásná,něžná a dojemná komedie. Dva svérázní dědkové,kteří žijí své životy a čekají,až si pro ně přijde zubatá. Místo zubaté je navštíví mimozemská civilizace a jejich život se obrátí rázem o 360 stupňů. Prima komedie plná ztřeštěností,která má u mně vždy místo a kouknu se znovu a znovu,když mi zrovna není nejlépe. Akorát trochu to kazí ten dabing, jsme zvyklí na pana Filipovského,ale ten bohužel již Zelňačku nemohu nadabovat, když se k nám film dostal, pan Filipovský již byl v hereckém nebi. ()

AlDelon

Zelňačka, obecně vnímaná jako slabší z DeFunésovo tvorby, se mě ale líbila. Pravda trochu bláznivá komedie, má zase ale od většiny z jeho filmů jedinečný, jiný styl. A Lábus namísto Filipovského (jež je samozřejmě špičkový) mi ale naprosto sedl. Aspoň ke starému, unavenějšímu DeFunésovy se hodí, ač to vypadá, že se rouhám, lépe nežli Filipovský. Snad proto že u nás je Louis DeFunés vlastně druhým jménem Filipovský, člověk, když ho dabuje Faltus nebo právě Lábus vidí zase víc toho,nebo naopak jiného de Funèse. A ta znělka, ta je tak chytlavá..... ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

PTuranyi

Jeden z posledných filmov Louisa de Funèsa je príjemná naivná scifi komédia, ktorá akoby recyklovala nápad z o 2 roky staršieho filmu Žandár a mimozemšťania. Herecké obsadenie je výborné. Louis de Funès, Jean Carmet a Jacques Villeret sú ostrieľaní harcovníci. Produkcia je dobrá, ale nohy im podráža prostoduchý scenár keď úvodný prdiaci koncert ústi do komunikácie s mimozemšťanom, ktorý je roztomilý no prihlúply. Príbeh je ešte umelo vyplnený oživením Glaudovej manželky Francis čo je v závere nakoniec celkom dobre využité. Samotné humorné konflikty a dedkovské hádky sú fajn, ale zábava je to len priemerná. 60% ()

PeteBuck

Panenka Mária, to bola ale chujovina. Funesa už asi chytala senilita, lebo jeho humor padol dosť dole. Pozerať na dvoch starých dedov, ktorí neustále chlascú a prdia a trepú totálne hovadiny, tak to bolo naozaj útrpné. Aj keď sa dej zamotáva, pristáva mimozemšťan, ktorý je hotový z Funesovej kapustnice a na oplátku mu oživí ženu, tak to nejako deju nepomáha, je to sled bizarných scénok, nakoniec sa to končí relatívnym happy endom. Je to hodne ujeté, všetci sa tam správajú ako totálni magori a všetko je tak strašne uletené, že to nemôžu brať vážne asi ani malé deti. Je mi ľúto, ale mne tento film nejako extra nesadol a netúžim to vidieť znovu. DVD s týmto filmom som kúpil dobrých 15 rokov dozadu a dostal som sa k tomu až teraz. Ja som vedel, že to nemám pozerať. Ale zvedavosť nepustila a nerád priznávam, že Funes mal viacero slabších filmov. ()

Xylobalsam

Zajimave, presto, ze se jedna o komedii, film pusobi dost smutnym dojmem. Louis De Funes ukazuje, ze byl velky herec, o cemz samozrejme neni pochyb. ()

Kojak

Skvělá komedie s Funésem a mimozemšťanem, u mě předčila i Četníka :-). Teda takhle jsem ještě zelňačku neviděl vařit ()

dosa

Přemýšlím, proč má vlastně tenhle film tak rozporuplné a celkově nízké hodnocení. Pokusím se shrnout. 1) Dabing - při vší úctě k Jiřímu Lábusovi, tenhle dabing nebyla dobrá volba, jeho komediální hlásek mi ke starému, "protivnému" dědkovi nesedí, ale pořád lepší než Krampol, který ač jinde vynikající ( Belmondo ), u Funese to ve snaze přiblížit se nedostižnému Filipovskému pořádně se stylizací "přehnal." Je to cítit, "drhne" to při každé větě. 2) Tenhle film je zásadně něco jiného, než na co jsme u Funese zvyklí. To není potřeštěná komedie, Zelňačka má překrásnou literární předlohu, stejnojmennou novelu Reného Falleta. Ta kniha je vlastně víc "smutná," než veselá, mísí se v ní smutek, humor, moudrost, fantazie a krása, až z toho bolí u srdíčka. Dějově není nijak složitá, ani rozsáhlá, takže přepis na plátno asi nebyl velký problém a tvůrci to myslím zvládli. Rozhodně nevynechali nic podstatného. 3) Shrnutí. Pokud si zvyknete na dabing a přijmete to, že je to úplně "jiný Funes," zjistíte, že je to možná "jeho" nejlepší film, myšlenkově určitě ( znalci "celého" jeho díla ať mě opraví či popraví ). Já se k němu rád vracím a dělá mi čím dál víc dobře "na dušinku." Tímto zdravím Tosima, i agree! ()