Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele johnsnow k tomuto seriálu (96)

Klíč (2020) (S06E05)

Pomalá ale podarená epizóda kde jak záchrana Dira, tak voľba kráľa Nórska bola zaujímavá, pasáž u Lagerthy tiež prekvapivo nesrala (ale tak Flokiho islandské pasáže dali laťku brutus nízko). Hvitserkove halušky od veci ale dobre dalo sa. No a Olegova stará je kriplíkova ex ktorú zadrhol, akurát jej dali čierne vlasy aby bola diferentná. ()

Smrt a had (2020) (S06E06)

*za lagerthinu smrť (konečne zdechla pizda), 2* za Lagerthinu obranu a súboj s bielovlasom, 1* za Erika červeného (objavil síce stroj času ale mrdať) a * za Hvitserkov kill. ()

Ledová panna (2020) (S06E07)

Rátal som s tým, že ďalšia epizóda zaberie lúčenie s tou pizdou a nemýlil som sa, okrem infa, že Dir je redy na revenge a toho, že náš Nórsky kráľ Harald dá Olafa do žalára, tak sa mimo kattegat nepozrieme ale napriek tomu, som sa nenudil a pohreb bol naozaj epický, aspoň v rámci serošu. ()

Valhala může počkat (2020) (S06E08)

Pomsta za Lagerthu rýchla a taká nič moc, avšak pasáže v Kyjeve celkom zaujímavé, odhalenie, že Bjorn obrába ďalšiu brázdu funny, Ubbe ide na Island (a možno potiahne aj na "USA"), no a v závere sa dočkáme krátkeho ale slušného útoku kyjevských nájazdníkov na vikingskú dedinu. Celkovo ale slabší diel. ()

Zmrtvýchvstání (2020) (S06E09)

Akčná scéna opäť uponáhľaná a stretnutie Hvitserka s Ivarom, boháča to je také dementné jak fras. Inak ale zaujímavá časť, kde napríklad backstory nášho cestovateľa alebo Haraldova guráž stoja za to. ()

Dokonalé plány (2020) (S06E10)

Haraldovi príde zlomok jeho vazalov na pomoc a tak ho to stojí život (asi). Bitka celkom slušná i keď zase do toho nadrbali tie časové prelínačky, ale aspoň to nebolo tak chaotické ako v tuším 5 sérii. Čo však príjemne potešilo bolo, že Bjorna náš kriplík prepichol, tak dúfam, že zdechne lebo aj Torvi tuším v 4 sérii bola prestrieľaná šípmi a prežila. Avšak ako taká polsériová záverečná časť, výborná. ()

Král králů (2020) (S06E11)

Tak konečne *Bjorn zdechol ale vybrali si na to tak parádny spôsob podania, že som to tvorcom sežral i s navijakom a vôbec my to nevadilo, hej síce nás zase obrali o bitku ale tak nemvadí. Som však zvedavý kam to pôjde ďalej (viem, že to lsedujem dávno po premiére ale úspešne som sa vyhýbal spoilerom) no Islandská linka by mohla smerovať na "USA" a Kategatská buď budeme stále s rusákmi fightiť, alebo sa dostane k slovu opäť Anglicko, hold uvidíme. ()

Samé změny (2020) (S06E12)

Pomalá epizóda kde sa snažia obsadiť Kategatský trón, Ubbe pomaly chystá na trip do "USA" Hvitserk akože klesol na dno u mňa pretože vymenil nejaký severský fet za ópium. Najzaujímavejším bola návšteva Dira a to, že si kriplík zaprcal. ()

Znamení (2020) (S06E13)

Pasáž v kattegate kde sa navrátil Harald je dobrá, avšak celá pasáž s chystaním úteku k Dirovi je podarená, len škoda, že taká narýchlo zbuchaná bez napätia a podobne. Ale pasáž na mori a krátka scéna morského hada je fajn. ()

Ztracené duše (2020) (S06E14)

Hdnotenie pod 60 percent ma desilo ale nakoniec to nie je až tak zlé. Dej sa síce veľmi výrazne neposunie a potencionálna bitka 1 by 1 je úplne ofajčená, ale trebárs Gunhildina reč pri Bjornovi a pasáže  v Gronsku sú zaujímavé (ale Island dal tú laťku kurva nízko.) ()

Moře starostí (2020) (S06E15)

Zasek nás tvorcovia ojebali o bitku a z Olega urobili pamrda najvyššieho stupňa,  ale tak nejak som už na to rezignoval a tých pár dielov do konca sa nejdem hnevať na tom, že tu okokotnievajú postavy.  Ale tá pasáž z Grónska, boháča to bola iná chujovina. ()

Poslední kapka (2020) (S06E16)

Tak tento krát hodnotenie pod 60 celkom chápem, fakt tu sledujeme akurát utrpenie na lodi ktoré je úplne bez emócii (pohreb nejakého neznámeho mladíka, to fakt nie je reason na smútenie a súcitenie). Avšak Ivar sa rozhodne znovu začať reid na Anglicko, takže som dumal dobre, že sa tam vrátime, avšak neviem či je dobrý nápad podjebávať Alfréda keď nepodniká nijaké kroky proti nim (pokiaľ nám to v ďalšom dieli nejako superrýchlo nepredhodia) ()

Medúzin prám (2020) (S06E17)

Paráda. Síce to stále nemá na 5* ale návrat do Anglcika potešil, Alfréd vyzerá fajnovejšie ak naposledy, bitka naozaj parádna (nemá na bitky z sérii 1-4 ale predsa). Ingrid vyjebala s Erikom a v závere sa nám konečne objaví "USA." ()

Pouhá magie (2020) (S06E18)

Konečne sa to vracia do aspoň akej takej roviny kvality, síce na prvé 4 série to nemá ale som spokojný s tým, že sa buduje nejaká tá príprava an bitku (snáď ju nepojebú), plus Alfrédova spíč má tiež gule. Pasáž v Kattegate intrigánska avšak Erik podjebuje do dosť nebezpečnej ženskej a pasáž v "USA" príjemná a v závere brutálna. ()

Bůh dal... (2020) (S06E19)

Zbližovanie s domorodcami parádne, pasáž v Kattegate proste dokazuje, že kam diabol nemôže, tam pošle ženu. Bitka slušná, Ivar to dobre poriešil, skoro mu to až 100 péro vyšlo. Haraldove odjebanie lacné, ale šak dobre, nevadí to. V závere sa nám navracia náš Flokiáš a je to príjemné "zmŕtvychvstanie". ()

Opona padá (2020) (S06E20)

Priznám sa, že som čakal o niečo epickejší finish, ale i tak som nadmieru spokojný, ako s bitkou, tak s tým ako sa pouzatvárali linky (Hvitserkova príjemne prekvapila) akurát Ivarovu smrť som nečakal a dupľom som nečakal, že ho zabijú tak lacno, ale budiž. Vikingáči, sú za mnou a teraz asi skúsim The Last Kingdom  teda pokiaľ sa k nemu dokopem. PS: úplne posledná scéna Flokiho s Ubbem ma rozosmiala, pretože boli zakrytý podobnými pokrovcami čo mám hore na povale. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku