Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele Eliott k tomuto seriálu (93)

Valhala může počkat (2020) (S06E08) odpad!

Děj se stává předvídatelným. A přesně jak jsem očekával, scenáristé se rozhodli postavu Hitsverka podojit ještě trochu víc a to i přesto, že už dávno nemá seriálu co nabídnout. Celou epizodu považuji za zbytečnou s jedinou zajímavou scénou na závěr. ()

Zmrtvýchvstání (2020) (S06E09)

Jako by se vše opakovalo a točilo v kruzích, nicméně jsem si tuto epizodu víceméně užil. Líbí se mi Bjorn zahnaný do kouta nucený dělat zoufalá rozhodnutí, ale copak všichni zapomněli na všechno? Harald se tváří jakoby zapomněl, že Bjorn riskoval vše aby ho zachránil a to i když nemusel a tak se ho rozhodne ihned zradit. Ubbe zapomněl že býval křesťanem a že Atlastana sotva znal. A na konec Hitsverk zapomene na to, že mu Ivar upálil jeho milovanou Toru a že se vlastně kvůli němu celou sérii trápil a vůbec na všechno co mu Ivar způsobil. Po shledání si jen řeknou ahoj a po chvíli už Hitsverk spí Ivarovi v náručí a ne dlouho na to se mu chlubí jak zabil Lagerthu (i když mu to bylo líto a brečel jak malá holka) 30% ()

Dokonalé plány (2020) (S06E10) odpad!

Bitva nezajímavá a díky časovému prolínání příšerně zmatená. Nepochybně velmi neuspokojivě provedená. Ale to již z historie seriálu víme, že tvůrci prostě nemají na to, aby natáčeli větší bitvy. Jinak co to je za nápady zabít v půlce série všechny dobré postavy a nechat jen ty nezajímavé. A pokud mají přeci jen alespoň čím přispět, tak jsou přesunuty do pozadí na nezajímavý Island a dělají tam leda tak hovno. PS: jak vůbec Ivar dokázal zabít Bjorna? To byl na dvou místech zároveň? Na chlapíka co má nefunkční nohy se na bojišti docela slušně otáčí. Ale on už vlastně sere na to že je kripl od začátku 5 série. Lozí po skalách teleportuje se po okolí a bez problému dokáže zabít i ty nejsilnější bojovníky. Dávám tedy 1 hvězdu, ale pokud se potvrdí tahle kravina, tak ještě jednu strhnu. -edit po shlédnutí epizody 11-: Tak to se opravdu překonali, já tomu odmítal věřit a myslel jsem, že se jedná pouze symboliku prohry v bitvě, ale doopravdy Bjorna zabil sám Ivar a mimo to, Harald který umřel (opět) je v další epizodě živý a co víc, nezraněný a ve výtečné formě a krátce na to je schopen utéct z okovů a celého ruského ležení! ()

Král králů (2020) (S06E11) odpad!

Množství blbostí začíná být neuvěřitelné a pro mě už skoro neúnosné: Mrtví a nebo alespoň minimálně smrtelně zraněný Harald byl po ihned po bitvě předveden v poutech před Ivara a nakonec v poutech svržen do želáře. Ani smrt, zranění, okovy a nebo fakt že je uprostřed Ruského tábora mu však nezabránilo, vypařit se jako pára nad hrncem. Olaf se dal z ničeho nic na křesťanství. Dále mne rozčílil fakt, že teleportující se plazivec skutečně zabil Bjorna i když byl na druhé straně mapy v jiné bitvě, těsně po tom co absolvoval kurz horolezectví. Pak ještě osada Kjetila co se rozrostla do velikosti Středního města již během pár let, či dokonce měsíců. Hitsverk je dalším zázrakem vyléčení z těžké závislosti (a stal se zase slušným člověkem), který opět zcela nepochopitelně posluhuje člověku kterého nenávidí nejvíce na světě. Král Hakon také nedával smysl a jeho zabití ještě o něco méně. Navíc rozloučení s Bjornem bylo bez emocí, snad s výjimkou rozčilení nad tím, jak je to celé debilní a porážka Rusů neuspokojivá. PS: ještě se vrátím k Bjornovi, to máme vážně věřit že člověk který si střihne bez pomoci dlouhou projížďku na koni a pak do sebe nechá zavrtat 3 šípy a i přesto zvedne meč nad hlavu a dá pokyn k útoku by bezpodmínečně umřel jak potvrdila Brunhilda? ()

Samé změny (2020) (S06E12) odpad!

Hrozně dlouho mi trvalo než jsem strávil poslední epizody a uvažoval jsem jestli to už nebyl vrchol blbosti a zda se seriálem nepřestanu. Nakonec jsem se rozhodl, že jsem příliš blízko konce, než abych to teď utnul, zatnul jsem zuby a jedeme dál. Nicméně pokračování příběhu je velice nudné a děj se vyvíjí hlemýždím tempem. Nebaví mne neustále sledovat několikaminutové milostné scény a nebo dlouhý záběr toho jak někdo někam chodí. V seriálu navíc zůstala poslední zajímavá postava a ta je zaseknutá na Islandu kde se nikdy nic neděje a ani nedělo. ()

Znamení (2020) (S06E13) odpad!

Jedna nebo dvě dobré scény prostě nemohou vyvážit množství odpadu, které nám je servírováno. A už vůbec nemohu pochopit, proč je nám neustále předhazován Harald. Postava která už měla být několikrát mrtvá a dávno nemá seriálu co nabídnout. Tvůrci ho slepě zachraňují i za vysokou cenu výskytu dalších nelogičností a děr ve scénáři. PS: Co Torvi čekala, že se stane, když vezme malinké děti na nejnebezpečnější výpravu jakou si lze představit. ()

Ztracené duše (2020) (S06E14) odpad!

Už mě to přestává bavit. Moc dobře, že to je poslední série. Momentálně pouze používám jako kulisu u cvičení a i tak mne často raději zláká prostý výhled z okna. Další díl ve kterém se nic nestane a jen se blbě kecá o věcech, které nejsou ani moc zajímavé. PS: Zbylé postavy v seriálu mi už ani nejsou příliš sympatické. ()

Moře starostí (2020) (S06E15) odpad!

Ubbe, který má mnohonásobnou přesilu oproti pár členům Kjetilovi rodiny uteče z boje a Greenlandu jako zbabělec a navíc bez jídla a vody. To se jeho postavě vůbec nepodobá. Oleg se také nechal zničit a zesměšnit jako úplný pitomec, což se mu také nepodobá, neboť měl vždy každý krok dopodrobna promyšlený a tady se vydá na milost jen tak sebemenšího plánu a vypadá jakoby se zrovna probudil. Půl série budování jeho osobnosti tak přišlo vniveč. Sám nevím, co v seriálu ještě zbývá a není úplně zbytečné. V poslední řadě Haraldova svatba byla také naprosto hloupou výplní a Gunnhild zřejmě zapomněla, že s takovou zbytečnou smrtí se stejně do Valhally nedostane (navíc tak hlupý a dlouhý kamerový záběr. no škoda slov). ()

Poslední kapka (2020) (S06E16) odpad!

Vůbec se nedivím, že zde zbylo již jen 140 hodnotitelů oproti ostatním epizodám a sériím, které mají minimálně 5x tolik. Co za nelogickou břečku se ze seriálu stalo, to se snad ani nedá vyjádřit slovy. Jasně! Ivar s Hitsverkem si řeknou, že půjdou a vydají se na milost lidem které milionkrát zradili a všichni je nenávidí a i přesto přežijí, neboť nikdo z ublížených rodin si nenárokuje spravedlnost. To o čem mluvil král Harald je pravda a vidím to jako jediné pozitivum celé epizody. Ubbe dál pokračuje v hladovění a tak zklamal fanoušky a je nadále k ničemu. ()

Medúzin prám (2020) (S06E17) odpad!

Už ani ty bitvy mě nebaví, jako by o nic nešlo. A taky vlastně nejde. Kdo třeba vymýšlel přípravu takové hloupé pasti při které jen tak vyběhli všichni angličtí pěšáci kupředu bez podpory lučišníků do nevýhody? Dále se neusále koukáme na dlouhé záběry lodí. A vůbec mi hlava nebere, jak mohl Ivar, který se neustále na bojišti kryje za ostatní doskočit v minulosti až k Bjornovi a zabít ho a to za předpokladu, že by tam byl (což nebyl neboť lozil někde po skalách na druhé straně mapy). Nebo, že by ho Bjorn neviděl jak se k němu plazí s tak početnou skupinou ochránců okolo? ()

Pouhá magie (2020) (S06E18) odpad!

Za Alfrédovu řeč, jsem chtěl dát jednu hvězdu, ale pak přišla taková otrava, že to se prostě nedá hodnotit jinak nežli odpadem. Jedna z nejhorších a nejzbytečnějších epizod má tak vysoké hodnocení? Jak je to vůbec možné? ()

Bůh dal... (2020) (S06E19)

Bitva byla určitě jednou z nejlepších kousků této příšerné série. Jinak nepopírám, že už měl být mrtev dávno, ale proč režie pro Haralda připravila opět takovou idiotskou smrt? No jo! Harald si vyšel sám na proházku po lese, chudák ani netuší proč nebo kam jde. A hle, sdalší pocestný! Jako je tomu v téhle sérii dobrým zvykem, někdo se z ničeho nice odněkud vynoří a bez boje ho prostě probodne skrz na skrz (stejně jako například u Bjorna). Harald pomalu umírá a ten co ho zabil se sním snad chce líbat, jinak netuším proč by dával hlavu až k němu a nechává se zabít jako ještě větší kretén. Co tam vůbec oba dělali? Celé situace je ještě směšnější, až si uvědomíte, že král Alfred proboden poblíž tepny pod ramenem si chodí a běhá jakoby se nic nestalo. Mimo hlavní bitvu mě opravdu vůbec nezajímají žádní indiáni, ani puč otroků. PS: je ironické, že takřka to nejlepší z této série si zaslouží pouhé 2 hvězdy. Hvězdy dávám čistě za kreativitu v bitvě a scény z bojové vřavy (Hitsverk a Alfred především) ()

Opona padá (2020) (S06E20) odpad!

Dal bych jednu hvězdu, ale jako poslední epizoda Vikingů to bylo naprosto nevhodné. Alfredův proslov opět výborný, ale tvůrci opět dokazují svojí neschopnost udělat větší bitvu jakkoli zajímavou (snad s výjimkou ukázky síly hlavních postav proti pěšákům v boji 1v1 uprostřed vřavy). Mimo to Ivar už měl být sice dávno mrtvý, ale přidal na účet další idiotskou smrt kdy se někdo zjeví před nebo za postavou a ta se nechá zabít bez boje (jak už je v této sérii dobrým zvykem). Také nedokáži pochopit proč se v poslední epizodě poslední série zaměřují na něco tak nového jako je život a soužití s Indiány. Potenciál postavy Ubbeho byl kompletně pohřbíván celou sérii. PS: Jako taková chuťovka, na konec je určitě zajímavé, když si uvědomíte, že Torvi a Floki jsou zhruba stejně staří. Přitom i Ubbe který ještě nebyl ani na světě když Torvi už byla pár let vdaná za Borga, vypadá o dost starší než ona. PSS: Na konec Zbývá spousta nedořešených otázek a divák už se ani nestačí ptát proč (a radši už vlastně ani nechce). Jsem moc rád, že je seriál u konce a s tvůrci už nechci mít nikdy nic společného. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku