Silent Night, Bloody Night: The Homecoming

Opuštěný dům Wilfreda Butlera, bohatého, ale ustaraného muže, který spáchal sebevraždu v roce 1987, byl odkázán jeho vnukovi Jeffreymu. Dům je od Wilfredovy smrti v dezolátním stavu a řada podnikatelů má zálusk na majetek. Těsně před Vánocemi 2012, mnoho let po Wilfredovi smrti, Jeffrey a jeho právník se objeví ve městě, ve věci prodeje majetku. Na scéně je ale maniak. Šílenec se sekerou, který nemá s nikým slitování. (dainio)

George Stobbart

Nepriamy remake obskurnej kultovky zo 70. rokov sa tak ako jeho predchodca točí okolo dedičstva starého Butlerovho domu, z ktorého sa neskôr stal blázinec. Na Vianoce 2012 sa tu kvôli jeho predaju ocitne viacero ľudí, no objaví sa aj nepozvaný, maskovaný psychopat... Na tento slasher som sa tešil dlho, keďže pôvodný "Silent Night, Bloody Night" mám vcelku rád (a taký "Silent Night, Deadly Night" ešte radšej) ale nedopadlo to moc dobre a osobne akosi nechápem prečo remake starého lacného hororu vyrábajú spôsobom ešte lacnejším. Nízkorozpočtová produkcia; chabý obraz, chabý zvuk, hrozní herci, viaceré scénky v ktorých nič nevidieť a navyše žiadny sneh (vo vianočnom horore?!?!). Na druhú stranu to má miestami obstojnú atmosféru, niekoľko dobrých krvavých zabití a pekne maskovaného maniaka, takže s trochou snahy sa to pozrieť dá. ()