Osudový kruh

• Česko Červený kruh (více)

Tři muži vede osudový kruh přímo do náruče smrti. Corey (Alain Delon) se po propuštění z vězení vrací za svou dívkou, která ale mezitím dala přednost jeho parťákovi. Náhoda ho svede dohromady s prchajícím zločincem Vogelem a bývalým policistou Jansenem. Společně vyloupí klenotnictví. Snadný úspěch je povzbudí, a proto začnou vyhlížet další objekt... (Česká televize)

dr.fish

Detektivka o krádeži klenotů. Něco hledání parťáků, něco přípravy a akce a nakonec akce samotná. Povahový profil policejního komisaře řádně rozebraný. Mnoho nedořečených věcí. Celkově ale bezdůvodně pomalé, postrádající zásadnější pointu. Možná mi něco uniklo, bo jsem dvakrát usnul a musel přetáčet zpět. 65% ()

majo25

Priemerná detektívka s vlažnejším tempom, ktorá má mnoho hluchých miest. Najzaujímavejšou pasážou je samotná lúpež klenotníctva, ktorá je bez slov. Tipujem, že ani nie po týždni mi príbeh z hlavy vyfučí. Žiadalo by si to výrazne skrátiť stopáž a pokúsiť sa aspoň o nejaké prvky napätia. ()

MJMilan

Filmu Osudový kruh bych vytknul především jednu věc a tím je stopáž. Při malém spádu děje jako je tady si to vyloženě žádalo. Delonova role je vesměs dost nudná, chladná, tak jak to u Delonovek známe a jsme na to zvyklí, oproti tomu Bourvil zde prokázal vysoké kvality, když se vložil do role drsného policisty. Volonté odvedl svůj záporňácký standart. Velice zajímavou postavu tu hraje Yves Montand, ... v alkoholové trosce se totiž probudí kdysi skvělý střelec. ()

vesper001

Mám ráda Melvillovy filmy a jeho styl. A mám ráda Bourvila a Gian Maria Volontého a mám moc ráda Alaina Delona, Yvese Montanda a Paula Craucheta. Ale Osudový kruh ráda nemám a nedovedu říct, proč. Je to dobré, ba výtečné, ale něco tomu chybí - snad ona malá špetka koření, která z dobrého jídla udělá gurmánský zázrak. ()

flyboyeda

Pro me osobne vrcholna forma krimi/drama zanru, navic ve spolecnosti elitnich hercu. Opet paradni atmosfera umocnena intenzivni hudbou. Vedle Armady stinu a Samuraje nejoblibenejsi Melvilluv film. Bourvil prekvapil. ()

andrii

Melvillovská virtuozita, která si libuje v chiaroscuro dlouhých scénách beze slov, pohledových "explozích," úspornosti v dialozích, podkreslená sametovou razancí hudebního doprovodu. Noirovská image - atmosferický "déšť" chladných barev, náladovost nevlídného počasí a elektrizující stínohra osvětlení. Fascinace stylovým tichem, inteligentní spád tradic, procítěnosti a poctivosti starých dobrých francouzských kriminálek. Galerie trojlístku "ostrých" hochů v "columbovských" pláštích s puncem profesionality, minimalistickými gesty a činy s přesností švýcarských hodinek. Vážný "šerif" Bourvil na stopě, neústupní "bandité" na loupeživé stezce. Alain Delon se šviháckým knírkem neztrácí nic ze své pověstné charismatické jiskry, lišácké vychytávky policejního zběha Y. Montanda, mrštné kousky a esprit uprchlíka G. M. Volonté. Sázka na, do puntíku naplánovaný scénář, rozevírá nůžky blyštivého "zboží." Detailně vybroušená a krůček po krůčku precizně sehraná loupež klenotnictví. Běh času pomalu ale jistě utahuje smyčku a dává mat kruhu spojenectví, důvěry, chlapské cti a osudovosti přátelství. "Jeden za všechny, všichni za jednoho." ()

Noviik

Výborné herecké výkony těch největších francouzských herců 60.-70. let v poutavé kriminálce. Scéna loupeže je skvělá a napínavá každou vteřinou. Přesto mohl být tento snímek kratší. ()

LeoH

Tichá 25minutová loupež je veliká laskomina, překonávající všechny pozdější napodobitele, halucinogenní scéna s ještěrkami potěšila stejně jako proti svému typu obsazený André Bourvil, ale jako celek za mě na gangsterku příliš mnoho umění a na umění příliš málo přesahu nad rámec samotného nápadu udělat pomalou nemluvnou existenciální žánrovku. Navíc jsem si až na pár výjimek (Rocco a jeho bratři, Dva muži ve městě) nějak nikdy nesedal na zadek z Delona, takže přes uznalé pokyvování hlavou těžko někdy najdu důvod těch 140 minut absolvovat znovu. ()

senor

Vynikající kriminálka. Loupež šperků na náměstí Vendome odehrávající se za naprostého ticha vyráží dech. ()

Cushing

Možná i čtyři. Stojí za vidění, snad i opakované. Trochu se tu mísí žánry, to mi tolik nevadí, ale vadí mi některé nepravděpodobnosti (vykopnuté okno vlaku z tohoto úhlu, nad hlavou toho poldy???), nedotaženosti scénáře (motiv s partnerkou atd.), a slabé pointování (ano, v životě je to taky bez point, ale tohle je příběh, nikoli život, tak tam sakra chci ty pointy mít). Já mám ale, pokud jde o vyprávění slovní či obrazové, specifickej vkus. Snímek vřele doporučuju. ()

JohnSmith

Moc pěkná krimi s výbornými Delonem, Volonté a Montandem. Neštěstí filmu tkví v Bourvilovi, který je nesprávně obsazen. K němu se ta role prostě nehodí. Na jeho místě bych radši viděl Venturu nebo Belmonda. ()

MI-380

Chaotický scénář. Ale atmosférická režie a výborné herecké výkony čtyř velkých hvězd francouzského filmu zvedají banální policejní historku do nadprůměru. 65%. (575 hodnotících přede mnou zatím vygenerovalo průměr 76%). ()

bila.tecka

70. léta a detektivka, to je pro mě Francie a Alain Delon. Pomalé, místy rozvláčné tempo tento kousek nijak nesnižuje, jen vyžaduje trochu více pozornosti a trpělivosti. Otřesný Delonův knírek, nešika Bourvil v atypické roli, Montandovy noční můry... utkvěly mi jednotlivosti, což není známka potrhaného scénáře. Měl jsem být víc bdělý... ()

patrikus

Ano, je to příjemná změna vidět Bourvila v odlišné roli, Delon je pořád stejný, ten mě ani trochu nezaujal, ovšem Montand na svém místě.... Nechápu, proč je film tak pomalý, ale některé detaily jsem si (nuceně) vychutnal... Chybí mi tam však emoce. Melvilleovi vžycky chyběli krejčí, no... ()

Ještěřák

S Delonkem dokoukám do konce všechno, i kdyby se zhostil role Paris Hiltonový řešící letité dilema jaké hadýrky vzít na svou kurví figuru, ale tohle bylo příliš dlouhé a zdechlé i na francouzskou kriminálku v době své největší slávy. Za zmínku stojí, že se ve filmu vůbec nestřílí a když už to náhodou přijde, v člověku neprobudí víc než malý dolíček na ksichtě. Naopak body nahoru za příjemnou, zamračenou, zasviněnou starofrancouzskou atmosféru, v mém případě ještě umocněnou úplně stejnou slotičkou venku za oknem. ()

Lionheart

Kdyby to bylo tak o půlhodinu kratší (resp. místy rychleji sestříhané), tak by to bylo mnohem lepší. Herci skvělí, mě osobně se nejvíce líbil tradičně Yves Montand, ale přesto přese všechno víc jak tři * dát nemůžu. Prostě se to až moc táhlo. ______po druhém zhlédnutí musím přidat aspoň jednu hvězdu, užil jsem si to mnohem víc. ()

Disease

Trochu jsem se bál stopáže, ale v tomhle filmu není jediná scéna zbytečná. Atmosféra místy lepší než u noirovek. ()

Mikino00

Slabší francouzská kriminálka s hvězdným obsazením, které zastínilo i samotného Delona, Volontému jsem opravdu jeho roli věřil a potěšil i Bourvil v netradičně vážné roli. Děj je slabší a notně roztažený. ()

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

20.04.2008

Remake klasické francouzské gangsterky Červený kruh z roku 1970 měl původně režírovat John Woo. Ten má ale momentálně spoustu práce s dokončováním historického megafilmu Red Cliff, který byl tak… (více)