Osudový kruh

• Česko Červený kruh (více)

Tři muži vede osudový kruh přímo do náruče smrti. Corey (Alain Delon) se po propuštění z vězení vrací za svou dívkou, která ale mezitím dala přednost jeho parťákovi. Náhoda ho svede dohromady s prchajícím zločincem Vogelem a bývalým policistou Jansenem. Společně vyloupí klenotnictví. Snadný úspěch je povzbudí, a proto začnou vyhlížet další objekt... (Česká televize)

laepus

Nevadí mi na tom filmu ani ta délka, když je vyplněna skvělým hereckým obsazením, které chvílemi i má co hrát a předvést - chybí mi tam ale nějaká výraznější zápletka - po hodině filmu jsem pořád ještě nevěděl, o čem to vlastně je a o čem to bude dál - až s příchodem Montanda to dostalo nějaký směr. Chvílemi se ten film tváří, že je něco víc, ale nakonec není - protnou se tři osudy a špatně to dopadne (neřeknu pro koho - protože Bourvil jako inspektor na správné straně zákona byl více než zajímavý. Největším kladem filmu tak pro mě je, že jsem pořád nevěděl, komu vlastně fandím a byl jsem zvědav, jak to vlastně dopadne, což se mnoha filmům nedaří. ()

ArthasKarfa

Hodně pomalý náběh k jádru filmu, přes hodinu je to takový mrazivý film o spoustě maličkostí, které se sice později ukáží jako veledůležité, ale divák má pocit, že předehra pro velkou loupež nikdy neskončí. Pak si ani nenadechnete a je po loupeži. Nevím vlastně jestli se mi film líbil nebo jsem si ho užil pro klasickou atmosféru 70s francouzských filmu Jeana-Pierre Melville. Určitě existují uvěřitelnější a zábavnější filmy. ()

Brejlil

Kvalitní, i když možná trochu zdlouhavé kriminální drama. Z vězení k zločinu a dál... Naštvaly mně některé "náhody". Krádež je vymyšlená a provedená dosti dobře a konec je velmi temný. Fascinující je Bourvil, žádný komický výkon nečekejte, Jeho zarytý a pobaveně nezúčastněný (vlastně ho nezajímá, co, kdo a proč, baví se jen tím lovem) policista je asi nejlepší postavou filmu. ()

Vesecký

Kriminální drama mělo všechno, co má správný film, který má člověka vtáhnout do děje a už nepostit. Zajímavou zápletku, nepředvídatelný děj a hlavně závěrečné rozuzlení (jen ty tři mrtvoly by si scénárista mohl odpustit) i hlavní čtveřici vynikajících herců - Delon, Bourvil, Volonté a Montand. Delon v roli propuštěného delikventa, jemuž je ještě ve vězení tip na skvělou loupež klenotů na náměstí Vendée. Volonté jako vězeň, který uprchnul při převozu z vlaku a náhodně jej osud svede s Delonem. Bourvil jako komisař, jehož povinností je nalézt uprchlého a Montand jako alkoholu propadlý bývalý policista a nyní pomocník kriminálníků... Nelze než dát vět hvězd. ()

hemul

Rovnako ako pri Melvillovom predchádzajúcom Samurajovi aj v tomto filme kríva scenár na obe nohy. Príklad - manželka hlavného hrdinu vstáva z postele prečo? A) aby sme jej videli do tváre a vedeli, že je to ona B) aby sme ju videli nahú. Je jedno, čo je správne, lebo vo filme sa už viac neobjaví a do deja nijako nezasiahne. A takých vecí je tam fúra. Tak ako pri Samurajovi, aj tu to zachraňuje kamera a Delon. Ak by namiesto Bourvila hral komisára Ventura, mohla to byť slušná kriminálka, ak Funes, Bola by to dobrá komédia. Takto je to šeď a nuda. ()

Grafito

Naprostý souhlas s Rob Royem.. jen bych dodal, že další lahůdkou tohodle filmu je raritní výkon echtovního komika Bourvila coby drsnýho policajta, kterýmu tu jeho drsnost beze zbytku věříte.. skvělý film.. ()

ddf76

Melville proste umel tocit minimalisticke gangsterky. V teto exeluji Delon, Bourvil a Montand. Jedna z poslednich velkych roli Bourvila pred jeho predcasnou smrti. ()

kkarx

Když už měl režisér k dispozici Volontého a Delona, mohl je alespoň nechat hrát a nenechat je jen mlčky procházet scénu po scéně. Obsazení Bourvila je úplně mimo. Takhle ten film vypadá unyle a úplně bez života. Ta pověstná syrovost francouzských krimi filmů 70. let je tu bohužel přetažená. Nebaví mě koukat na postavy, které na sebe beze slov x minut zírají. Působí tak svým způsobem nedodělaně, ale zároveň i zdlouhavě (a to i díky 140 minutové stopáži). ()

sadlokan

Parádička.Obzvláště absťák Y.Montanda je famózní!!!Ale během deseti minut předvádí s kvérem něco a"la Šakal.Bourvil,dabovaný"na jistotu "J.Bruderem taky dobrý.I když jsem tak nějal čekal,že ho někdo osloví"Anatole" ()

Hapretor

Čekal jsem "nervy drásající" příběh o přátelství, loupeži, důvěře, krutosti a odpuštění. ..... a skvělé herecké výkony ..... Hovno !!! ()

Schlierkamp

Francouzsko-italský thriller s jednoduchým tématem a o to lepším obsazením pod vedením geniálního J. P. Melvilla. Propuštěný vězeň Corey, uprchlý vězeň Vogel a bývalý policista Jansen naplánují přepadení klenotnictví, avšak po úspěšné loupeži mají problém s prodejem vzácných šperků, padnou do léčky nastražené zkušeným kriminalistou a jsou zneškodněni. Tento obyčejný příběh se však v podání známých herců a v Melvillově režii mění v mimořádný filmový skvost. Největší pozornost na sebe strhává trio lupičů ve složení A. Delon, G. M. Volonté a Y. Montand, přičemž iniciátor loupežné akce, kníratý a pouze výjimečně hovořící A. Delon zde dle mého názoru sehrál jednu ze svých nejimpozantnějších rolí, G. M. Volonté opět potvrdil svůj výjimečný herecký nadstandard a Y. Montand, aniž by jakkoli zaostával za svými hereckými kolegy - velikány, mě osobně nejvíce zaujal úvodní scénou, v níž se představil jako alkoholická troska. Aby opravdu skvělých hereckých osobností nebylo málo, můžeme k nim připočítat komisaře Matteie, jehož ztvárnil docela překvapivě Bourvil, jenž byl dříve znám především jako komik a představitel slaboduchých postav. K nim si ještě dovolím přidat F. Périera v roli zámožného majitele nočního klubu Santiho a P. Craucheta, muže se snadno zapamatovatelným zjevem jakožto nespolehlivého překupníka. Vrcholem snímku se přesně podle režisérova typického rukopisu stává detailně rozpracovaný samotný postup kriminálního činu, přičemž umně zobrazované zdánlivě nepodstatné maličkosti přispívají ke zvyšování napětí a napínání divákova zájmu. Velmi zajímavá byla též úvodní mlčenlivá scéna, v níž komisař Mattei eskortuje zadrženého Volontého vlakem z Marseille do Paříže. Dialogů a celkově mluveného slova se v thrilleru objevuje skutečně málo, jsou však více než zdařile nahrazeny gesty a výrazy všech představitelů, jejichž minulost a identita je nepodstatná a je tedy zcela utajena. Osudový kruh patří jednoznačně mezi snímky, u nichž jsem ani na vteřinu nepřemýšlel o celkovém hodnocení a jedná se o výjimečný dvouhodinový filmový zážitek. ()

tranquill

"Prosím Vás, nevinní neexistují, lidé jsou hříšní!" Neúměrná délka s přibývajícími minutami způsobila pěknou nudu. ()

Looka

80% Příběh tří víceméně náhodných spojenců ve zločinu a jednoho prohnilého inspektora - Bourvil v nezvykle vážné poloze. ()

Tamdydam

Nebyl by to špatný film. Ale děj se vleče tak, že je to opravdu k nepřečkání. Film je navíc prakticky němý, takže udržet se bdělý vyžaduje velké sebezapření. Na podobné tempo už asi nejsem stavěný. Podle mého ale musel film působit utahaně už v době svého vzniku ()

dogma97

Naprosto zbytečná a navíc hloupě natočená pasáž útěku Volonté a seznámení s Delonem - to šlo udělat v hospodě a hned by se ušetřila půlhodina. Vůbec nechápu jak je možné u tak produkčně velkého filmu, že při stíhání Volonté od vlaku režisér shromáždí desítky policistů, několik vycvičených policejních psů, a pak v pětiminutové scéně nechá uprchlíka zmizet jen kolmým přebroděním 4 metry širokého potoka, když pronásledovatelé jsou v dohledu a policie konstatuje: psi u potoka ztratili stopu - wtf??! To nikdo ze štábu ani nepípne "...a není to blbost?..."?? ()

Tormentor665

Vše podstatné shrnul Špaček. Mě dostala ta ponurá atmosféra a to týrání studentů ze strany policie:-) Čekal jsem také, že se postavy trochu rozjedou, navíc pár věcí se vůbec nevyřešilo. Nicméně tohle patří do klasiky, kterou již nikdo nepřekoná. Koukám, že se tu bude někdo snažit o remake. No, moc šancí mu nedávám... ()

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

Orlando a Yun-Fat opět parťáci?

20.04.2008

Remake klasické francouzské gangsterky Červený kruh z roku 1970 měl původně režírovat John Woo. Ten má ale momentálně spoustu práce s dokončováním historického megafilmu Red Cliff, který byl tak… (více)