Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

Neel

Pohodovka s nenápadným, tudíž nevtíravým humorem se sympatickým obsazením. Kitchovi sluší víc postavy se silným charakterem (True detective 2, Waco), ale bylo fajn ho vidět v takové milé komedii. ()

revere

Na první pohled to vypadá jako artová předloha pro hollywoodský remake, ale je tomu, věte nevěřte, právě naopak. Coby komedie to nevyznělo, celým příběhem se táhne sociální linka, humor je velmi jemný, někdy až takový smutný. Postavy jakoby nedostaly dost prostoru k tomu, aby se divákovi stihly dostat pod kůži. I proto mi rozuzlení přišlo neupřímné a nevěrohodné, byť očekávané. Celý příběh by na mne zapůsobill o stupeň lépe, kdyby neskočil happyendem. Takhle film balancuje mezi melodramatickou tragikomedií a kýčem. Doc Hollywood mne bavil, nejen díky představiteli titulní role, o dost víc. ()

Vlad

Taketo lahke komedie vacsinou maju podstatne kratsiu stopaz a aj to clovek tu a tam pozrie na hodinky, kedy to skonci. V tomto pripade to ale tak nebolo. Ostal som prekvapeny, ked som zistil, ze film mal takmer 2 hodiny... Ani chvilu to nebolo nudne, prazdne, pomale.... Ono, pomale to bolo, ale len tak pomale, ako sa na spravny maly pristav na konci sveta patri. Brendanovi Gleesonovi rola sadla jak uliata ale az v tandeme s Gordonom Pinsentom to bola skutocna podivana. Obaja dali filmu dusu. Pacilo sa mi aj to sportove podanie korupcie. Kto by to bol od kanadanov cakal... :) 4,5* ()

Montmorency

Líbí se mi v komentářích, jak někteří uživatelé sofistikovaně na dřeň rozebíraji klady a zápory komedií...Buďto je to "můj šálek kávy" a nebo ne.....Já se u téhle komedie pořádně nasmála, a proč? Protože to byl kýbl mý oblíbený kávy :-) ()

mathew44

Oh you little island bastards, you seduct me. Takhle pohodovej film se skvělým soundtrackem a příjemnou atmosférou tady dluho nebyl, ale spoň z mýho pohledu dlouho. Všechno parádní, i scénář, ač úplně základním příběhem není nějak orginální (nic takovýho jsem od feel good filmu nečekal, protože o to v tomhle případě ani moc nejde), ale jeho hlavní silou jsou nádherně napsaný dialogy, scény a samlozřejmě taky postavy. Gleeson je tradičně super, ale Taylor Kitsch tady zahrál takovýho sympoše, že jsem fakt čuměl, dlouho mi postavy (všechny!) nebyly tak moc sympatický. Feel-good bomba! A po prvotním nadšení jeden z mejch TOP 3 feel good filmů! ()

Blackwolfik odpad!

Dlouho jsem neviděl takovou sračku. Babovřesky hadra. Ty jsem nedokoukal. Vydržel jsem do 20 minuty a tady jsem vydržel asi do 40 minuty. Jako sry ale opravdu jsem se nezasmál. Tak nevím co to má být. Ale komedie rozhodně ne. Banda důchodců co hraje kriket a pak ještě vymýšlí plány na to jak udržet doktůrka. Bože můj to je hnus!!! ()

splaty

Humor obdobný jako u skandinávských filmů. Myslím, že si to skvěle vymysleli, dobře naplánovali a týmově zvládli. Pěkný, lidský příběh. ()

Sejkorka

Pěkná odpočinkovka. Humor, který není výstřední, naopak. Když babičky odposlouchávají a komentují po svém erotický hovor Paula s přítelkyní. Přesun z hospody do kostela a zpět. Napíchávání polozmrzlé ryby na háček pod vodou. atd. Fakt super komedie, byť místy trochu hořká. Jen jsem nepochopil, jak to bylo  s tím úplatkem, tedy garancí. Předali ho ? ()