Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Paródia na rytierske príbehy v duchu prvého filmu Brancaleonova armáda (1966) pokračuje! Tentokrát sa jej obeťou stávajú krížové výpravy.  Brancaleone (Vittorio Gassman) a jeho nasledovníci sa vydávajú na krížovú výpravu. S božou pomocou sa im podarí úspešne preplávať cez Stredozemné more. Jediným problémom je, že v skutočnosti sa neplavia na mori, ale na jazere. Statočný Brancaleone sa čoskoro ocitá priamo v centre roztržky medzi dvomi pápežmi, Gregorom a Klementom. Aby odhalil, ktorý z dvoch mužov je skutočným pápežom, musí kráčať po žeravých uhlíkoch. Po zvládnutí tejto skúšky pokračuje v sprievode trpaslíka, čarodejnice, malomocného a fanatického kajúcnika vo svojej výprave do Svätej Zeme. Postaví sa proti neveriacim a následne čelí Smrti osobne. Pred posledným odpočinkom ho zachráni bosorka Tiburzia (Stefania Sandrelli), ktorá sa reinkarnuje do podoby straky. (Incantator)

(více)

Recenze (8)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Mario Monicelli bol ateista, utahoval si z talianskeho ludoveho katolicizmu. Dokonca aj zosmiesnil cele nabozenstvo - je to scena s  Ugom Tognazzim vo filme tusim Miei Amici 2. Taky Paolo Villaggio - vystupuje aj tu - bol taktiez ateista, no nedovolil si to, co Monicelli. Dobre vedel, ze nabozenstvo je v Taliansku doteraz extremne silne  zakorenene   : 50 % ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Pod maskou parodie, zpřítomňující (tj. odhalující ustavičnou živost, přítomnost a účast na dnešním lidském životě) dědictví středověkých křížových výprav, se skrývá úchvatné kritické dílo, které obnažuje moderní lidskou společnost ve všech jejích nešvarech. Jakkoliv přitom nešetří jinotaji a jemnými analogiemi, zůstává tento snímek převážně – ba souvisle – věcný a všechna úzkost, trapnost i štěstí se k divákovi dostává srozumitelně, tedy bezprostředně, řečí jeho vlastního těla, ba nakonec je sám tím, který vše za své hrdiny doslovuje a potýká se se smrtí. Neuvěřitelný zjev středověku v divadelních kulisách moderní Evropy. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Monicelliovský antihrdina Brancaleone v úzasnom pokračovaní jeho ciest, tentokrát na krížiackej výprave. Tvorcovia sa opať pustili do bláznivej komédie, ale ich typickej irónii sa nevyhlo ani náboženstvo. Ako v prvom filme tak aj tu zneje chytľavá ústredná pesnička oslavujúca hrdinstvá hlavnej postavy. Tretí komentár. ()

Sejkorka 

všechny recenze uživatele

Paródia na rytierske príbehy v duchu prvého filmu Brancaleonova armáda (1966) pokračuje! Tentokrát sa jej obeťou stávajú krížové výpravy. Stejně dobré, jako "jednička" , závěrečná pasáž před branami Jeruzaléma se dokonce odehrává ve verších  a nevyznívá to blbě. Je tu krásná "bosorka" Tiburzia (Stefania Sandrelli).Tu herečku je třeba trochu více zmapovat. Překvapivě ji mám u dvou hodnocených filmů Svůdná krása (Liv Tyler) a Šunka,šunka (Panelope Cruz). Na závěr se dozvíme , že Brancaleone vlastně ani není rytíř, což král napraví okamžitých jmenováním baronem. Branka by následný souboru 1 proti 5 vyhrál, kdyby mu Tiburzia neshodila na hlavu kokosový ořech. PS : Bomba na konec, Stefania Sandrelli jako předmět Mastroinaniho zájmu v Rozvodu po italsku (1961) , kde je jí 14 - 15 let !!!! ()

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Další dobrodružství statečného Brancaleoneho se moc neliší od toho prvního. Stále je to ta vtipá satira, stále je se svými následovníky na cestě a potkávají podivné lidi. Nenáročný humor, který pobaví každého a to bez zbytečných sprosťáren. Takové filmy mi dnes docela chybí. Italům dřív komedie prostě šly. Branca! Branca! Branca! Leone! Leone! Leone! ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Část filmu se natáčela v Toskánsku. (classic)
  • V DVD edici filmu je rozhovor s Mariem Monicellim, který na otázku, zda Smrt byla odkazem na Sedmou pečeť (1957), odpovídá, že postavu nevložil jako výslovný odkaz na dílo Ingmara Bergmana, přičemž připomíná, že personifikace Smrti byla již nějakou dobu přítomna v různých filmech, historických i jiných. (classic)

Reklama

Reklama