Victor, Dan a Tom sú traja problémoví mladíci, ktorí chodia poza školu. Dostanú sa do opusteného zábavného parku, kde ich však nič príjemné nečaká. Dostanú vízie, v ktorých ženu spútanú v reťaziach ťahá maskovaný muž prezlečený za klauna. Maskovaný muž si chlapcov vzápätí všimne a tí sa ihneď dajú na útek. Objavili totiž niečo, čo bolo roky ukryté a čo nemal nikdy nikto vidieť. Mladíci sa snažia privolať políciu, avšak kvôli ich záznamom a problematickej minulosti im polícia odmieta pomôcť. Ešte v tú noc sa každému z nich niekto vkradne do domu a snaží sa zabiť jedného po druhom. (kubqo)

S.Quentin QUALE

Mít tohle lepší nápad, ani bych se nerozpakoval nad čtyřma hvězdama, bohužel hodně dobrého a kvalitního sráží pitomá a tuctová zápletka (o finále ani nemluvě), která nedokáže kompaktně uspokojit. Jinak dvojka Bustillo/Maury dokazuje na mnoha fragmentech, že rozhodně stojí za pozornost. I přes jen průměrné hodnocení uznávám, že se na Among the Living nedívá vůbec dobře, takže po čtyřhvezdí jsem pokukoval, bohužel ve výsledku nemůžu říct, že jsem se bavil lépe než u Livide, takže hodnotím úplně stejně, tedy za 3,5*, tedy 69% ()

misterz

Trojica výrastkov dostala riadne po čumáku, ono chodiť poza školu sa vážne nevypláca :). Avšak na to, že ide o francúzsky horor, to bolo nezvyčajne málo krvavé. Jediná výhoda snímku je snáď tá, že dejová linka nijak extrémne nenudila, dalo sa to pozrieť bez nutkania sledovať hodinky. Škoda, že sa nevyužil potenciál, ktorý tento námet ponúka, trocha viac krvi, viac napätia, výraznejšiu zápornú postavu a mohlo to dopadnúť úplne inak. 55/100 ()

Kudly4

Zatím největší zklamání tohoto roku. Od této dvojice jsem čekal nářez ve stylu Inside a ono hovno. Začátek velice slibnej, jenže pak přijde 45 minut nudy a když už se to teda jakože "rozjede" tak ale v takovým stylu, že jsem musel tuhle hovadinku přetáčet. Inside je doteď u mě top horor u Livide už to bylo slabší a tohle je opravdu sračka. Snad to tahle dvojka napraví u Leatherface, ale těšit se už rozhodně nebudu. ()

SOLOM.

Režisérské duo Bustillo a Maury mě dokázalo okouzlit svým filmem Uvnitř (À l'intérieur) a ani jejich Leatherface nebyl vyloženě špatný, takže jsem samozřejmě předpokládat, že i tentokrát neodejdu zklamaný. No je ovšem pravdou, že se ve mně při sledování tohoto kousku dost mísili pocity a bohužel musím říci, že jde o dosti průměrnou záležitost, která promarnila svůj potenciál. Navíc to nebylo ani tak brutální, jak bych od této dvojice očekával a popravdě já jsem hodně háklivý na fakt, když se většina vražd odehraje mimo záběr kamery. Přitom začátek filmu příjemně navnadil a považuji ho za vůbec nejlepší na celém filmu. Trojice výrostků si sice mé plné sympatie nezískala, ale tak nějak jsem je svým způsobem i litoval, do jakého průseru se následně dostali. Nahý magor v klaunské masce totiž dokázal následně vykouzlit několik brutálnějších momentů, u kterých jsem si i párkrát zachrochtal blahem. Jen ta jeho „GPSka“ a rychlé nalezení domů všech tří chlapců mi nějak nešla na rozum, stejně jako jeho ultra rychlé pohyby. Podobných nelogických kiksů tu však byla celá řada. A strašně mě štvalo, že se vetší scén (mordů) odehraje mimo záběr kamer – to už se ale opakuju. Kdo si ale počká, ten se nakonec i nějakého toho gore dočká, stejně jako začala houstnout samotná atmosféra. Konečně jeho tvůrci dostáli své reputaci a hororoví nadšeni si přijdou na své. Nebylo však už příliš pozdě? No průměrnou kvalitu dokázali zachránit, ale mohlo to být daleko lepší. 50% ()

ARI50

Po dlouhé době sem viděl slabší ale hodně působivou řezbu a sem rád mělo to svojí dobrou atmosféru aby to člověka pěkně drželo u obrazovky sice mám rád když všechny vraždy jdou vidět ale to se stává ještě že to konec celkém zachránil s příběhem hodně spokojený třeba se dočkáme i dvojky. ()

Karamanlis

Alexandre Bustillo a Julien Maury sú frajeri, idúci si svojou cestou a v Among the Living si ešte zreteľnejšie vyprofilovali svoj štýl a rukopis. Ich trademarkom je brutalita, násilnosť, priamočiarosť a najmä svojráznosť a originalita. Do svojich hororov vždy zakomponujú nejakú znepokojivú bytosť z ktorej divákovi behá mráz po chrbte a inak tomu nie je ani v Among the Living, ktorý prináša zdatného konkurenta šokujúcim postavám z predchádzajúcich počinov tejto francúzskej dvojice. ()

Morholt

Bustillo s Maurym uvařili další ze svých krvavých kousků a opět je to hypnotický explotation a tentokrát ještě namíchaný se slasherem. . Vyšinutý, zdeformovaný a snad i posedlý výhonek povedené rodinky vraždí a neohlíží se na to, jestli je to žena, muž či dítě. Opět se dočkáme řady chuťovek včetně bodání do těhotenského břicha, stejně jako slušné atmosféry a dávky napětí. Co mě potěšilo obvzláště je fakt, že tito dva Francouzi snad jako jediní ve filmovém světě vědí, jak se podřezává krk. Jen tak dál. 75% ()

Lacike odpad!

No tak toto je teda neskutocna sracka. Klasicky horor v ktorom vrazdia totalne dementni vidlaci, pretoze asi nemaju co ine na praci. Zo zaciatku som sa celkom tesil, lebo kladnymi postavami su tu detske postavy, ktorym ide po krku vidlacky magor, ale detski herci su strasne nesympaticky a hlavny vidlacky zabijak je neskutocne trapny. Napinave sceny tu tiez vôbec nefunguju, takze posledna nadej v aspon nejaku zabavu spocivala v stavnatych gore scenach. Ale ani tie tu prekvapivo ziadne nie su a vsetky vrazdy sa odohraju mimo kameru. Genialny napad. Ha, ha. Vysledkom je preto nestutocna sracka, ktora nestoji ani za jedno pozretie. 0/10. ()

Ten Druhy

Možnože, keď tam hrali deti Bustillo a Maury nechceli tlačiť na pílu. V úvode to vyzeralo na horor o šialenej rodine, potom príbeh zo školských lavíc a napokon sa z toho vykľul home invasion. Ešte predtým než došlo ku - (na vyššie uvedenú dvojicu vcelku šetrnému) - krviprelievaniu som si myslel, že do toho dýchne aj nadprirodzeno. No výsledok bol pomerne úchylný až nepravdepodobný. Film obsahoval veľa výrazných hororových momentov, no len málo chýbalo a bola by z neho groteska. ()

ledzepfan

Nebál bych se to označit jako takový dozvuk legendární frantíkovské nové vlny, která se jakoby v posledních záškubech energie (nebo jiskrách nového startu-podle toho jak moc optimističtí jste ) snaží ukázat těm sráčům co pohřbívají horror hloubš a hloubš pod drn, jak má vypadat biják s koulema, který může sežvýkat i relativně široké publikum. Evidentně člověk nemusí být zaprodanec lízající prdel nejnevkusnějšímu mainstreamovému davu bez duše aby natočil odvážnou a napínavou frajeřinku na kterou můžete vzít i mámu :D (no asi jak kdo)... Je tam pár nelogičností, (které jsem se ale pro jejich nepodstatnost rozhodl neřešit) a osobně bych klidně celou jízdu trošku prodloužil a u toho přitlačil na pilu(přecejen na Inside se to nechytá) -proto to nebude fullhouse, ale jinak rozhodně luxus. ()

maddy

Bustillo a Maury majú rozhodne talent a na každý z ich ďalších filmov budem zvedavý. Akurát možno nemajú až toľko talentu ako si myslia oni sami a scenáre svojich filmov by mali dať písať niekomu inému. Ich horory sú totiž po technickej stránke veľmi slušne natočené, majú atmosféru, niekoľko značne znepokojivých scén, ale zvyčajne sa po čase zvrtnú v niečo iné ako v úvode prisľúbia. Taký bol Inside, taký bol Livide a taký je aj Among the Living. Je to taký mišmaš drsného hororu (začiatok s tehotnou je skutočne brutálny), ktorý sa po chvíli zvrtne v detské dobrodružstvo (potiaľ stále okay) a neskôr v pomerne „light home invasion“, kde sa prekvapivo väčšina vrážd odohrá mimo záber, respektíve sa bezdôvodne ustrihnú hneď ako má k niečomu dôjsť, no a záver je už taký zbytočne prestrelený horor. Trochu škoda tých rozdielnych prístupov, pretože ústredný naháč je slušným monštrom, tých pár naháňačiek po dome postáv dokáže byť príjemne znepokojivých a atmosférických, akurát si nemôžem pomôcť, ale z tohto mohol byť ešte oveľa znepokojivejší a napínavejší horor, než to čo nakoniec vzniklo. CELKOVO: 3* (6/10) ()

raimi

Manýristická onanie kdysi nadějných tvůrců. Hoši nám kvalitativně strmě klesají. Co film, to 2 hvězdičky dolů. Jestli to tak půjde dál, tak další jejich snímek bude naprostej očistec. Smutný vývoj. K filmu- poslední dobou mě ale fakt otravujou ty cool vydesignovaný masky "creepy" zabijáků. Úplně vidím ten tým mladých kreativců, jak ve svých studiích tvoří ty "rádoby zanedbaný" maškary. A "dětští hrdinové"? To mám držet palce takovým zmrdům, jakými ti mladí čuráčci jsou? Tvůrci měli před premiérou plnou hubu frází o jejich verzi Stand by Me a já se těšil. Teď to považuju za naprostou svatokrádež. Scénář- zásadní slovo pro tenhle snímek je- debilita. A tady dosahovala opravdu monstrózních rozměrů. Taky jsem netušil, že v roce 2014 někdo bude používat při vraždách zatmívačky. V kombinaci s některými zrůdnosmi, co se tady odehrají, je to prapodivný mix. Takže hoši, jestli vy toho Leatherface, co máte točit, zkazíte, tak nad váma lámu hůl. ()

stration

Po výborném Inside jsem se na tento film fakt těšil, čekal jsem solidní porci gore, politické nekorektnosti, syrovosti, hnusu a relativně promyšlený příběh. Moje očekávání byla do jisté míry naplněna, až na ten příběh a katastrofální nevyváženost jednotlivých částí filmu. SPOILER: Úvodní scéna je parádní a přesně taková, aby divákovi ukázala, co že má být film zač. Pak ale gore úplně vymizí (vraždy v prvních dvou domácnostech, kde není vidět vůbec nic), aby se brutalita znovu vrátila v posledním baráku a při finále mezi starými filmovými kulisami (pěkně udělané). Některé scény jsou natahované, některé hrozně zkratkovité. Navíc šíleně dementní chování hlavních postav - proč už konečně ležícího zabijáka někdo nedorazí na první pokus? Co tam proboha šaškují ti policajti? No, nakonec celkem spokojenost, ale dlouhé kroucení hlavou nad některými odbytými složkami filmu. ()

TheDon

Po dechvyrážejícím začátku je z toho rázem Bylo nás Pět (tři). Krapet jsem u toho pospával, takže nemůžu moc hodnotit komplexně celej film, ale závěr se hodně povedl. Gore není nic moc,mohlo se trochu přidat, ale tam šlo spíš o atmosféru a ta je zvládnutá na výbornou. Mrknu ještě jednou a třeba tomu jednu hvězdu přidám. Uvidíme. Zatím 60% ()

peiton

Láska otca k synovi je taká silná až to trhá srdce.Ja vravím,kiež by nebola,potom by nevzniklo to o čo sa pokúšali.Nepotešili ma a ani ja ich nepoteším,ked napíšem len,že to bolo mizerné.Francúzi vedia oveľa lepšie vyšpičkovať jednotlivé situácie,toto je akoby 2×vyluhovaný čajový sáčok.Dospelý muž si z netvorom nevie dať rady a chlapec ho pošle k zemi obyčajnou panvicou,hmm.K zamysleniu,či k popukaniu.Pointu tiež netreba riešiť všakže? ()

Havaj8

Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel, ale zabrousil jsem i do francouzský hororový tvorby a čekalo na mě horší béčko. Ale některý scény měly celkem úroveň. Ať už ta úvodní scénka s tou těhulí nebo později s tím nahatým maníkem, on sám o sobě byl dost nechuťák. A pár zvráceností tam praktikoval. Ale dějově to byla úplná blbost, kdyby to mělo jenom hodinu, nikdo by se nemohl divit. Finále v tom sklepě, už to jenom degradovalo. ()

carlos 2010

Súhlasím s viacerými komentármi, miestami to bolo super, miestami rodinná drama, nebolo to vyvážené, ale niektoré scény boli špičkové. ()

bourec

No,tak to byla slušná psycho pitomina.Začátek sice docela ušel,a měl docela strašidelnou atmosféru,ale pak to krásně klesalo,a konec už dost děs.navíc ve filmu scény,který postrádali logiku.Nevim,ale zdá se,že dvojice Bustillo-Maury se prvním filmem vyprázdnila,a to s odstupem času můžu tvrdit,že ani Inside neni žádná bomba,spíš takový to překvapení smrdící novotou,který se nedá opakovat.Tak třeba zase příště.40%. ()

Rodriguez

Upřímně jsem se těšil až tenhle skvost konečně skončí! Takovouhle koninu dokážou natočit akorát ve Francii. Jednu hvězdu tak maximálně za tu těhotnou ženskou na začátku. 15% ()

dubinak

Nevěděla jsem, co čekat, protože jsem šla do Among the Living dost nepřipravená a v závěru jsem vyhodnotila, že jsem čekala vlastně úplně něco odlišného. Možná něco nečekaného. To se sice nesplnilo, ale i tak jsem docela příjemně překvapená. Bustillovu a Mauryho tvorbu můžu jak kterou. Třeba z Inside jsem byla opravdu nadšená a naopak u Livide se chtěla na místě odstřelit. U tohoto snímku mě potěšila velmi hutná atmosféra a znepokojivé vyústění příběhu. Jediná věc, co mě zklamala, byl záporák. Nebyl vůbec děsivý, jak by měl být a závěrečný fakt o něm, mě nijak nešokoval. Tady se prostě mohlo vymyslet něco revolučnějšího a takových šílených rodinek už jsme viděli kvanta a v mnohem lepší podobě. ()