Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Kingjiri

Všechny tyhle několikadílný "thrillery pro teenagery" mi připadaj stejný. Hlavní hrdinka se při vzdoru systému stane z losera hrdinkou a začne pracovat na záchraně světa. Jenom náhodou při svý rebelii potkává pořádnýho kunďáka, na kterýho čekala celej život, takže se s nim dá dohromady a spolu pak všechno vyřešej. Přidejte si ještě, za různý strany zájmu urputně bojující, teenagery/metrosexuály ve vedlejších rolích a klišé je na světě. Aspoň, že se na Shailene Woodley dá koukat a dojem trochu vylepšuje slušná hudba. O koukatelnosti dalších dílů mám však velký pochybnosti. ()

Ondr@932

Solidní sci-fi podívaná na podobné úrovni jako Hunger games. Má to svižnost, skvělé triky, chytlavý příběh. 75 % ()

michald99

Tohle je prostě sračka. Já chápu, že v dnešní době pokud chcete pořádně prorazit tak musíte smíchat všechny přiblblé romantické (Twilight) hovadiny, obecně přidat špetku toho "hlavní hrdina je ten vyvolený" z Matrixe, Harryho Pottera a vlastně všeho ostatního, a pak tam dát vybírání do "frakcí" a "hlavní hrdinka umí bojovat" z Hunger Games, protože to prostě letí. Vytvoříte nechutnou, nesmyslnou a klišoidní pí*ovinu. ||20%|| ()

Yancl

Tohle nejde brát jako scifi mainstream, ale ani jako katastrofickou splácaninu. Spíše taková střední třída, která dokáže člověka udržet. Námět vcelku solidní, rozdělení na frakce ujde, i když by to určitě chtělo doladit nesrovnalosti. Ve výsledku jde spíše o jakýsi mix Hunger games a Stmívání .. což ale neberu jako zápor, protože nejde o čistokrevné vykrádání a Divergence se drží ve svých šlépějích. Za negativní považuji nesmyslnou hru na hrdiny, kdy se z malé holčičky stává válečník. Z celkového nadhledu se mi film líbil, ale určitě bych netvrdil, že je to nějaké nabouchané scifko [69%] ()

sarkareifova

Tento film byl pro mě výzvou. Na jednu stranu jsem se mohla zklamat a na druhou si to neskutečně užít. Jelikož jsem četla knižní předlohu (rozhodně stojí za to), měla jsem strach, že to bude ptákovina a knížku to zkazí. Ale nestalo se. Od začátku do konce je to neskutečná jízda plná akce. I když jsem věděla co můžu od děje očekávat a kam to směřuje, tak jsem se ani na minutku nenudila a celé 2 hodiny jsem si užila. ()

Whitebeard

Budoucnost, rozdělení lidí do frakcí, aby společnost fungovala. Nápad dobrej. Charakteristiky skupin? Dost pitomost. Herecký výkony dost mizerný, Twilight se tu vyloženě vnucuje, všude krásní, mladí, nesympatičtí lidé, co vůbec neumí hrát. A tak jsem čekal celých dvě a půl hodiny na nějaký strhující finále, co by to snad ještě nějak zachránilo a víte co? Nepřišlo. Žádnej mazec se nekonal. Jenom otevřená huba na konci, cože to vlastně mělo být zač. Jeden z mála kladů filmu je tak jenom soundtrack. Hodně špatný 2* za to, že jsem to vydržel aspoň až do konce. ()

Jakubik

Víc „future“ víc sci-fi ale téměř to stejné co Hunger Games ke kterým má tento film opravdu nejblíže. Bohužel tady musím říct, že i když pokládám Hunger Games za celkem nudu a slabotu i když druhý díl byl lepší, než první musím říct, že Divergence je krapítek horší. Většina filmu je o rozjezdu což je celkem fajn ale když dojde na hlavní zápletku, která prakticky přijde z ničeho nic je už konec filmu a člověk pak přemýšlí, o čem to vlastně bylo. Neznámí herci jsou v pohodě i celková vizáž filmu vypadá fajn, ale ten děj nemá patřičný drive k tomu, aby uspěl…PS díky za Ellie v soundtracku ;-) ()

Chromik

Zkrátka mám rád protisystémové a protisocialistické filmy. Proto hodnotím námět 5*. Společně se zpracováním za mě 85%. V současných procentech u filmu se silně projevuje davová demence, bohužel. ()

SiMMaS

Film, který má mnoho rozporů. Jako například - proč je tak důležité honit divergentní, když mohou být vesele s lůzou bez frakce? Ti taky nikoho nezajímají. A na co je doprčic ta frakce právníků, když jim ten systém přece tak krásně funguje? Pár fajn scén, pár hrozných scén. Navíc totálně selhal casting, poněvadž jsou skoro všichni chlapci od sebe k nerozeznání - bez ohledu na to, zda je o good guys nebo bad guys. Tipuji, že asi největší úkol filmu je zvýšit procento filmů s hlavní hrdinkou, ne hlavním hrdinou. ()

KafuR

Řekl bych, že rozdělení společnosti na vidláky, snoby, sebevrahy, úředníky a hadráky a s tím související mír a blahobyt je na mě příliš geniální řešení, jelikož jsem jeho podstatu jaksi nepochopil, ale když jsem pak viděl, jak ti všichni začnou vyvádět, když má někdo náhodou předpoklady strkat nos do více škatulí, začal jsem dokonce uvažovat, jestli toto řešení nebylo příliš geniální i pro samotnou authorku. Jako autobiografická studie z budoucnosti to tedy moc použitelné není, ale pokud chcete pouze shlédnout nějakou lávstory z rádoby drsňáckého prostředí a mozkové závity šetřit na večerního Hercula Poirota, jedno zhlédnutí vám pravděpodobně nic neudělá. ()

chaotic

Dobře odvyprávěno budování postapo světa, na než jsem vzhlížel s despektem, který se však během prvních minut zcela rozplynul. Skvělá sázka na Shailene Woodley a velice vkusné podání mixu drilu, romance a "dobrodružství", které s hlavními hrdiny prožíváme. Konec místy s těžkopádnými momenty nezadusil atmosféru budovanou dvě předcházející hodiny. ()

PEZ

Nakoniec to nedopadlo tak zle, ako som sa obával. Teenagerské áno. Ale napriek tej dĺžke a téme, ktorá je mixom všetkého možného, čo sme už predtým videli, som sa obstojne bavil. Hlavne vďaka Shailene Woodley a jej hlavnej postave. Trošku mi však vadí ako Lionsgate studio točí tieto teenage fláky - aj Hunger Games, aj Divergent vyzerá strašne lacno. Mali by značne popracovať na výprave, pretože miestami to má televíznu formu. Pritom tie rozpočty až tak nízke nie sú. A tiež ma škrie, že aj tu sa rozhodli urobiť z trilógie tetralógiu. Tak uvidíme akú kvalitu budú mať ďalšie časti. ()

KOOHA

Strašná sračka a chce se tvářit jao velký, drahý film. Ale ono tomu tak není. Kdo jen trochu viděl pár filmů s podobnou tématikou, tak už mu přeci musí být jasný, že tohle už tady bylo a bylo a bylo tisickrát s trochou jiným kořením. Oni to prostě neumí udělat pořádně. Postraní charaktery, kterejm se jakoby věnují a pak se na ně zapomene, prostě hovadina. ()

Cejdl

A máme tu další podkuřovačku adolescentním obézním teenagerkám s pojebákovaným ksichtem (ano tak si vás představuju holky) toužícím potom aby někam patřily i když jsou vlastně úplně samostatné a nepotřebují opačné pohlaví ale když vidí na plátně vysokýho svalovce na kterého by v reálu neodvážily ani podívat vlhnou jak deštej prales a vrážej další stodvacetikoruny brigádnicím u pokladny, které touží jenom potom aby film se svých prachbídných výdělků taky mohli jít zkouknout. Jakt tohle Divergent Maze runner Games šílenství zastavit? Rodičové buď dávejte svým dcerám menší kapesné a nebo jim dávajte rovnou cihlou po hlavě. Nerad potom ve škole pozoruju rádoby sebejistý šeredy co si myslí že na mě můžou promluvit jenom proto že jsem jim "omylem" vychrstnul do obličeje svoje pití. ()

papaguy

Ačkoliv je příběh obtížně uvěřitelný a x-krát provařený mišmaš a ve scénáři vyvstává řada prapodivných otázek, na které neexistují uspokojivé odpovědi, ze všech exlibrisně-twajlajtoidních sci-fi mi toto vadilo asi nejméně. Naštěstí to akční stránka drží nad vodou (děcka se tam řežou, že si člověk říká, že by ve skutečnosti asi trávili víc času na áru, než na cvičišti...). Překvapivě i romantická linka se dá skousnout. Šťastnou ruku měl burger ve volbě hlavní divy se sympatickou tváří a kukučem, jejíž výcvik ze Škroba na Strážce zabírá hlavní plochu filmu. Atmosféru podbarvuje příjemný soundtrack od Ellie Goulding. Ale nejvíc mi vrtá hlavou - kdo řídí ty vlaky? ()

Torgal

Po Hunger Games ďalšie dystopické sci-fi pre tínedžerky, v ktorom je romanca hlavnej hrdinky dôležitejšia ako pravidlá sveta, v ktorom žije. U Divergencie to platí dvojnásobne, lebo fungovanie spoločnosti v tomto filme sa vymyká akémukoľvek rozumnému chápaniu. V knihe je to možno opísané lepšie, ale z filmového spracovania som mal dojem, že by sa režim do týždňa od zavedenia zosypal ako domček z kariet. Našťastie hlavnú náplň filmu tvorí divácky vďačný výcvik, v ktorom sa krehká kvetinka podľa očakávania zakalí do schopnej bojovníčky a zblíži sa so sošným junákom. Blábol o jej divergentnosti pritom nehrá žiadnu rolu, je tu čisto len preto, aby sa do nej mohli premietnuť mladé fanynky, ktorým sa všetkým do jednej zdá, že rovnako ako ona tiež nikam nezapadajú. V konečnom dôsledku ma zaujalo aj to, že tentokrát hrdinka nebojuje proti zlému fašistickému systému, ale naopak bojuje za jeho záchranu. 5-/10 PS: Jay Courtney prvý krát v úlohe aká mu pasuje ako riť na šerbel. Nenávidieť jeho arogantného zmrda je s jeho držkou tá najľahšia vec na svete. ()

Bollek

Děj je u tohoto typu filmů trochu předvídatelný. Postapokalyptická budoucnost - utopické město, kde jsou na sebe všichni hodní a nikdo s nikým neválčí - objevuje se zde hlavní postava, která jako jediná pozná, že je něco v nepořádku, začne bojovat proti zlu - a všechno "zkazí". Přesto mám takové filmy většinou rád a ani Divergence mě nezklamala. Vždycky mě baví přemýšlet nad pravidly takového světa. Má to nějakou logiku a fungovalo by to ve skutečnosti? To si musí každý rozhodnout sám. Jak se samotný příběh vyvíjí, není až tak překvapivé, a tak film těží spíše z akčních scén. Celé dohromady to ale není vůbec špatné, i když se o tom asi nesmí moc filozofovat. ()

rukay

Přestože tu každy píše o trestuhodných hereckých výkonech (poprávu), stupidních dialozích (poprávu), či vratkém příběhu (také poprávu) mně na tomhle filmu nejvíc dostalo do kolen úplně neco jiného. Totiž evidentní odraz myšlenek a hodnotového žebříčku cílové skupiny - nactiletých holek a kluků. Nechci tu nějak moralizovat, v jedna dvaceti asi nemám nárok, ale čuměl jsem na to jak tele na nová vrata. - - - - - 1.) Podle tohohle je odvaha měřená toliko vykonáním té nejnebezpečnější hovadiny, a to bez ohledu na riziko a smysl. Viz scéna z vlaky, u které mne až děsivě rychle napadá paralela s jízdou mezi vagóny pražského metra. Či zcéna 'skok do temnoty', kde je sice natažený síť, ale skokan o ní neví. Co by se stalo kdyby Čtyřka - óóó jak je sexy, umí dokonce počítat do 4 - zapomněl ráno dole síť napnout, to nevím. Ale určite bych dal o hvězdičku víc. 2.) Tetování má KAŽDY kdo chce být cool. KAŽDY. BEZ VÝJIMKY. Bez něj to prostě absolutně nejde. 3.) Sexy jsou toliko svalouši, nebo ještě lépe, nagelovaní svalouši. Bez ohledu na to že třeba neumí číst - jak by se to taky naučili když jenom lezou po budovách a jezdí na laně. Jiní ale zdaleka nemaji nárok. 4.) Základem prosazení se, je dělat všechno proti běžným konvencím či řádu světa. Aneb srát na následky, když nedáte maturitu, pořad můžete být děsně cool, pokud splníte body 1-3 a neumřete. - - - - - Když si k tomu všemu tedy příčtu výtky které tu jmenují ostatní, namátkou: vykradený nudný děj, rádoby akci upravenou ve prospěch přístupnosti, evidentní nelogičnost prakticky všeho - od elementárního fungování předestřené společnosti počínaje, po jednání většiny kladných i záporných postav konče - nejsem si tak docela jistý, jestli se film namísto Divergence, neměl jmenovat spíše Esencedemence. Dát víc jak 3*** nedovedu a to skutečně zavírám obě oči. ()

mupimup

Budoucnost lidstva vykreslená v tomto spektáklu je barvitá. Lidstvo, přeživší jakousi standardní katastrofu všehomíra zde disponuje hned pěti !!! povahovými skupinami. V této spleti charakterů pak klopýtá naše nebohá hrdinka, která je, považte - disperzní ... ehm tak to nebylo ... disfunkční ? ne, detergentní, AHA, už to mám, která je, ó hrůzo, DIVERGENTNÍ !!! Pro nás běžné monoprodukty to znamená, že jí nevyzpytatelná příroda vybavila hned DVĚMA schopnostmi. Nelehká pozice. Jen dívčiným zmatkem se dá pak omluvit fakt, že se v den svého bat micva, coby očividně tvarohoidní disatletické jelito, nejala s komunitou hipísáků jednotit řepu, ale včlenila se do kasty tzv. Neohrožených (poměrně laskavé označení pro ty méně mentálně vybavené, kterým ještě nedošlo, že to zařízení na kolejích lze při potřebě vystoupení i zastavit). Sledovat její akční pohyby v následujících testosteronových orgiích bylo ryzí utrpení a opravdu nepomohlo ani to, že si naše víla nechala hned po nástupu k jednotce vytetovat tři kosy na kozy. Ke konci jsem navíc začal tušit, že snaha tvůrců o vypocení dalšího hungerenderova vesmíru pro dojení náctiletých si vyžádá otevřený konec a dychtivou potřebu dalšího dílu. Trilogie. Dekameronu. A kdyby tak bůh dal seriálek. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)