Plechový panáček

• USA Tin Toy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 1988, 5 min

Malé děti jen stěží působí jako nestvůry, pokud však nejste hračka. Jakmile se ale Tinny vymaní ze spárů žvatlajícího mimina, uvědomí si, že by si s ním přece jen rád hrál. Chvíli mu trvá, než zjistí, že jeho malý trýznitel zaměřuje svou pozornost na věci, které mohou připadat zajímavé jenom dětem. Chcete znát tajemství? Zvědavé mumlající děti jsou příčinou toho, že se hračky “ztrácejí” pod nábytkem a za prádelníky. Ale plechový panáček Tinny není jako ostatní vystrašené hračky pod pohovkou. Dobře ví, že má za úkol děti rozesmát, nikoli rozplakat. (HBO Europe)

BluT

Docela slušná animace, ale nápad takovej slabej. Je to dost o ničem, ale aspoň, že se pixar vytáhnul v pozdějších letech. ()

77Ivana

V dnešní době je vidět jak to batole není dokonalé, ale na to, že to vzniklo v roce 1988 tak je to geniální. ()

Zalost

Zajímavý nápad a na svou dobu vynikající animace, takže rozhodně pěkný krátký film, i když žádný zázrak. ()

Puol

Pekné aj z pohľadu vyvoja počitačovej animácie ako aj potvrdenie toho, že Pixarovcom vždy islo o niečo viac ako len o nejaké super špecial renderovanie. Tie ich kraťasy majú dušu. ()

pravo

Toy story patrí medzi najlepšie animované filmy a tento kraťas nám poodhalí, kde sa nápad na oživlý svet hračiek vzal. Animácia v kontexte doby , v ktorej vznikla je nadpriemerná a John Lasseter mal vtedy ešte len pred sebou svoje najlepšie kúsky. Ako je už zvykom u pixarovských kraťasov, tak aj tento ma pobavil a rozosmial. Scéna trasúcich sa hračiek pod posteľou je proste nezabudnuteľná. ()

Dimo

Krásný a vtipný krátkometrážní animáček... Sem se do těch necelých 5 minut vešlo tolik všeříkajících a vtipných momentů, beze slov, že mě to vážně potěšilo. Super :) ()

Kryat

Tin Toy je dalším úžasným dílkem od Pixaru s parádní animací neživých hraček a trochu pokulhávající animací živého batolete (což je pochopitelné vzhledem ke stáří filmu), které bylo zobrazeno jako děsivý ničitel a požírač hraček. Napínavé s hezkou pointou. Ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=jT0Q9N1QtL0 ()

Stíba

No, nevím jestli právě batole bylo vhodným kandidátem pro animaci v době, kdy problémem pro vytvoření animace bylo takřka vše. Alespoň je dnes krásně vidět kam Pixar a vůbec celá počítačová technologie došli a je to skutečně pořádný kus cesty. Co mi u tohohle kraťasu vhnalo slzy do očí byl strach hraček pod postelí. S emocemi to v Pixaru měli už tenkrát a to možná lépe než dnes. ()

papaguy

Kraťasy, které přepisovaly dějiny animace. Lidskou anatomii PIXAR ještě zvládnutou neměl. Ale objekty geometrických tvarů už dopadly na jedničku a příběh s fikčním světem hraček šlape jedna báseň. Viděno na výstavě PIXAR 30 let. ()

Withree

To jsem skutečně netušil, že Pixar kdysi točil i horory. Ne vážně, snímek má skutečně díky nepříliš dokonalé animaci takový hororový nádech, ale příběh je úplně někde jinde. Ani hlučná hračka nedokáže naplno uspokojit dětská srdce. A pokud neskončil v koši, tak buší a hraje dodnes. ()

josieaddms

Trochu děsivé, a trochu odporné. Jenže to má perfektní kouzlo, i když by to mohlo přijít mnoho lidem nekoukatelné. Pixarovské "kraťasy" pokaždé v krátkém, vtipném příběhu dokážou podat i jistou myšlenku, nebo narážku, případně ponaučení, které z toho dělá něco naprosto jedinečného ve svém oboru. Tenhle příběh speciálně je velmi specifický pro Pixar, a je můj oblíbený. ()