Plechový panáček

• USA Tin Toy
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 1988, 5 min

Malé děti jen stěží působí jako nestvůry, pokud však nejste hračka. Jakmile se ale Tinny vymaní ze spárů žvatlajícího mimina, uvědomí si, že by si s ním přece jen rád hrál. Chvíli mu trvá, než zjistí, že jeho malý trýznitel zaměřuje svou pozornost na věci, které mohou připadat zajímavé jenom dětem. Chcete znát tajemství? Zvědavé mumlající děti jsou příčinou toho, že se hračky “ztrácejí” pod nábytkem a za prádelníky. Ale plechový panáček Tinny není jako ostatní vystrašené hračky pod pohovkou. Dobře ví, že má za úkol děti rozesmát, nikoli rozplakat. (HBO Europe)

neo93

Zajímavý kratas s neobyčejným hrdinou. Plechový panáček utíkající před nebezpečným batoletem. Dítě bylo tedy hodně děsivé to se musí nechat, na druhou stranu, není se až tak čemu divit, že vypadá, jak vypadá, když snímek je z roku 1988. Za hezkou myšlenku na konci přidávám čtvrtou hvězdu. ()

Jozka7

Pixarovka, na rok 1988 vrcholné dílo z technického hlediska (i když vzhled dítěte působí hrůzostrašně nejen pro ohrožené hračky):o). Vedle již tehdy klasických oživlých věcí (tentokrát hraček) obsahuje i další typické "pixarovské" rysy děl pozdějších - okamžiky vrcholné zábavy i jemného morálního poučení ("sebeobětování" panáčka). ()

Jara_II

Pro mě první opravdový kraťas od Pixaru, kde si autoři dali záležet i na příběhu, v kterém nechyběly vtipné situace (vystrašené hračky pod gaučem) ani až hororové scény (pohled na dítě utíkající za panáčkem schovávajím se ve svém obalu skrz celofán toho obalu). První animace člověka (nebo spíše mimina) sice nedopadla moc dobře, ale při takovém příběhu se to tolerovat dá. ()

Pagliacci

Chyba je v dítěti. Pixar si naložil břímě, které soudobá technika neměla šanci unést a výsledkem je sice Pixarovsky originální příběh, ovšem ale totálně zkažený až téměř hrůzostrašně ztvárněným dítětem. ()

Frix

Jednak je to dost vtipné, ale především mi zůstává rozum stát nad animací, jenž pochází z doby kdy většina z nás hrála na Commodoru 64 Paradroida... ()

Lady Marcy

Ten plecháček byl tak roztomilý a když měl smutná očička, bylo mi ho uplně líto. To mimčo ale bylo naprosto odporný:D ()

Sadova302b50

Hodnotím s přihlédnutím k době vzniku, protože animace rozhodně není v takové kvalitě a úrovni propracovanosti - prostě začátky. Bodové hodnocení zvedá výraz hraček, speciálně při setkání pod gaučem. Dítě naopak působilo až děsuplně. 71% ()