Tajné hrátky

Rachel je matka v domácnosti frustrovaná svým středostavovským životem. Jelikož se nudí, rozhodne se zajít do striptérského baru, kde se setká s McKennou, krásnou striptérkou. Ve snaze "zachránit" ji si McKennu najme jako chůvu... Rachel je něco málo přes třicet a má všechno, o čem mladá žena sní – oddaného, úspěšného a hezkého manžela, překrásného syna, skvělý dům v Silver Lake v Los Angeles. Přesto je však nespokojená a nemůže si sama pomoct. Jen tak z nudy jednou zajde do striptérského baru, kde se seznámí s teprve devatenáctiletou striptérkou McKennou. Pravděpodobně ve snaze zachránit další zmařený mladý život, nabídne McKenně práci chůvy a nastěhuje si ji k sobě do domu. Od té chvíle se její rodinný život obrátí vzhůru nohama. Skvělé komediální drama oceněné za nejlepší režii (Jill Solowayová) na festivalu v Sundance. (Cinemax)

Bukk

Co se stane, když si pozvete domů nezkrotnou sex worker? Tenhle film. A jaký ten film je? Zbytečný. Táhlé, bez většího dopadu na diváka. Žádná energie. Úplný velký nic. ()

heihatchi

Sonda do života jedné znuděné paničky, která prostě chce zachránit holku, jež o pomoc víceméně ani nestojí. Na takovýhle filmy jsem asi ještě moc mladej, tak proto tak umírněné hodnocení. A abych řekl pravdu, tak jsem se na to koukal jen kvůli Juno Temple., která mě opět nezklamala :) ()

Rockerman

Rozhodně je to pozoruhodný film! Děj nutí diváka k mnoha úvahám a myšlenkám. Je to hlavně o morálce a to mnohdy falešné, pokrytecké. Je to také o emancipaci žen. Nedovedu si představit, že by podobnou debatu, jakou vedla dámská sešlost ke konci filmu, vedly naše matky či babičky. Probírá se tu počet potratů, aniž by se za to některá styděla nebo jestli při orgasmu mají otevřené oči, či ne. Je to ale také o tom, že přes všechna dodržování konvencí se lidé řídí obyčejnými pudy. Stačí, aby do pánské společnosti, hrající poker a popíjející drinky byla vpuštěná mladá a povolná dívka a všechny zábrany jdou najednou stranou. Zajímavý film, který možná někomu půjde na nervy (mě občas také), ale celkově má svou hodnotu. ()

radaza

Tak nějak netuším, proč je tu takové nadšení z filmu o nudící se hysterce, která se nechá živit manželem a vyvádí nesmysly. Názorně to dokumentuje současné americké pojetí rovnoprávnosti žen a mužů. Žena se nechá živit, nudí se, hledá se.....ale jinak má samozřejmě právo na polovinu všech pozitiv. Správně tady poznamenala jedna recenzentka- nevíš, co se sebou? Tak švihej makat. Filmově celkem slušně zpracované, ale krajně nesympatická hlavní postava a tématicky naprosto zbytečný film. ()

markotter

Tak rozhodně Juno Temple nepotřebovala žádnou záchranu - byla spokojená až až a její klienti jakbysmet. Jakmile se jí ale začala snažit zachránit protivná a nevybouřená kikina, začalo to trochu drhnout (pro Juno). Kikina měla ještě psychoterapeutku, která by sama potřebovala jít do cvokárny, kde by se sešla ještě s kikininejma košer kamarádkama. Na to, že to byl film od ženský o ženskejch (chlapi tam kromě jedný scény na konci zas tak velkou úlohu nehrajou) se mi film dost líbil. Přetvářka a falešný altruismus tady hrajou první housle, ale naštěstí McKenna v podání Juno Temple se všema nakonec pěkně vyjebala. Škoda konce, který by klidně mohl být drsnější. ()

Gertruda.W odpad!

Film pokrytečtější než jeho hrdinové. Tváří se totiž jako, že zjeví faleš a prázdnotu tzv. středostavovských rodin ve srovnání s nic neskrývaným životem striptérky McKenny. Bohužel mé naděje se nenaplnily. Nakonec z toho vyšla ubohá středostavovská sračka pro sebestředné rozmazlené sráče. Ti uroní slzičku nad ztracenými nudnými roky prožitými v manželství a nakonec pochopí, že změnou přístupu k sexu a jeden k druhému dokážou vznítit oheň vášně a zachránit celý ten nedotknutelný a jedinečný chrám manželství. ()

coco.brice

nebýt toho konce, kdy to trochu vypadalo, že tvůrci tak nějak neví co dál...tak se na to dá koukat... jo a to že si to dvě hlavní představitelky nerozdaly považuji za podraz na diváka:-) ale jinak dobrý...vydržíte to do konce...sníte u toho oběd či večeři a za pul hodiny si na to nevzpomenete:-) ()

dzberry

Znuděná frigidní americká fuchtle bez práce si domů pořídí plyšáčka na převýchovu – kurvisko od vedle (chceš-li do života trochu zmatku, nastěhuj si domů šlapku!)... Bohajeho, po tlamě mokrým ručníkem přetáhnout takovou blbku! Tyhle příběhy se tam někde za velkou louží fakt odehrávají?? Tři dávám za komickou postavu psychoterapeutky, za slušné herecké výkony a za odůvodnění, proč je dobré číst blogy... ()

gicous

Terapie striptérkou. Dívka lehkých mravů, najmutá jako chůva, a k tomu ve volných chvílích provozující nejstarší řemeslo na světě, byla tou pravou volbou k vyléčení manželské krize. Tu provede skrytě lesbickou masáž nohou, tam skoro svede manžela své chlebodárkyně, aby nakonec dokonale rozvrátila klid a pokoj ve zbohatlické čtvrti. Střet zastupců rozdílných sociálních tříd, stejně tak jako kontrast chlapského a ženského světa jsou vyobrazeny nezvykle citlivě a realisticky. Byl jsem tentokrát na druhé straně barikády, protože Afternoon Delight je natočen ženou a jako takový se zaměřuje na hlavní hrdinku, která se snaží bojovat proti pocitům vyhořelosti, promarněnosti a zbytečnosti, jež ji v manželství nepřijemně pronásledují. Východiskem, ačkoli dosti pochybným, je nakonec angažování malé, kadeřavé cácorky, která za cenu společenského znemožnění dovede Rachel až k finální katarzi. Byl jsem překvapen, že i když je film natočen feministkou, chlapi tentokrát vyvázli téměř bez viny - skoro:-) Jak zmínili mnozí přede mnou, film vyniká výborným castingem a obsahuje tři čtyři opojné scény, do kterých zahrnuju i závěřečný orgasmus, jenž už dlouho ve filmu nepůsobil tak šťastně a přirozeně jako zde. 8/10 ()

Mire

Za mňa to veľmi dobre vystihol komentár od užívateľa sochoking. Len s tým rozdielom, že ja hodnotenie musím trochu znížiť. Fakticky celé hodnotenie ide len na vrub slečne striptérke/erotickej pracovníčke, vďaka ktorej sa to dalo pozrieť a ktorá to udržala nad vodou, inak by to bola typická americká sračka o jednej nezamestnanej, naivnej, zabezpečenej a evidentne aj nevybúrenej pani stredného veku, ktorá od dobroty nevie čo so sebou, a jej náhlej altruistickej potrebe vytiahnuť zo srabu niekoho, kto o to vlastne vôbec nestojí a nepotrebuje to, a o jej ešte horších rovnako nezamestnaných, snobských, znudených (a vcelku aj škaredých) kamoškách, ich nesympatických manželíkoch a ich nepočúvateľných rozhovoroch (viď scéna, kde popíjajú víno v dome jednej z nich - brrrr). Proste film hlavne pre americké ženy a len kvôli presvedčivej Juno Temple dávam slabšie (ale fakt, že slabšie) 3* (skôr 2,5*). ()

elanista1

Nedopozeral som to, a priznam sa ani ma nezaujima ako to skoncilo. Po 20 minutach som sa uplne uvolnil a sceny kde nebola Juno Temple som si pokojne pretacal. Hnusny film v ktorom mi vsetko liezlo na nervy. ()

Mikecat

Nie najhorší thriller, keby úvod nebol taký nudný, bolo by aj lepšie hodnotenie. Žena sedí v aute v umývarke, potom sedí u terapeutky a splietajú jedna aj druhá nejaké psycho kraviny a vám už sa chce spať. Potom príde mladá blond opatrovateľka a trochu sa dej rozhýbe. Všetko dopadne tak, ako sme predpokladali, uvidíme dve posteľné scény, v jednej prsia a chrbát mladej herečky. Neoslnilo. ()

angeline

Zase ty frustrované americké zajištěné bílé ženy, které tráví čas charitou.Ve chvíli, kdy film začne všem trochu nakopávat prdel a být zajímavý, tak se zlomí do smířlivosti. Ve stejnou chvíli zmizí i jediná atraktivní (ač předvídatelná) postava - Juno Temple, a je hotovo. No. ()

kolodej1

dost nenápadný snímek, který mě zpočátku nijak nenadchnul, ale s přibývajícím časem si mě získával svou realističností a civilními hereckými výkony, takže celkový můj pocit je velmi kladný. Rachel má psychické problémy a chodí k psychoanalytičce ( která je jak z filmu Woodyho Allena ) , ale vlastně hlavně jde o to, že nemá prakticky nic na práci, nudí se a zároveň neví sama, co se sebou, neví , co chce. A aby to zjistila, musí dojít ke krizi v jejím vztahu. Hezky odpozorované jsou životné dialogy, přesné je vylíčení, jak to funguje v "babském kolektivu". Pěkné ()

RomanT

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! Tady jsme ale v Americe, a tak si hlavní hrdinka místo mývala domů pozvala šlapku. Zajímavý citát: Co to je, kurva, cloud? Ani nebude vědet, jak se dostat k těm fotkám až umřu. ()

Mukade

SPOILER ALERT.... veľmi rozumné chodiť s partnerom na striptíz LOL, najmä keď som "veľká krásavica" (ako hlavná postava) a 30nička :). Pokiaľ ovšem nie je hyposexuálny, vtedy snáď no problem...........Nezabudnite si prečítať biografiu režiséra filmu, doplní to celkový obraz či dojem .................... najväčší minivýbuch smiechu som mal keď tá psychiatrička sa zrazu zosypala s tým že sa rozišla so svojou "ženou" LOL, to bolo tak nečakané :)) ()

Jurcekk

Pre mňa promo pre nádhernú !!! 40+ Kathryn Hahn. Som si ju užil. Inak k filmu mám výhrady, To, ako chlapi pošéfovali keď kamarát šuká nejakú mrdnu a zjavia sa tam manželky mi príde úplne od veci... Ale Kathryn som si naozaj užil... ()

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

Nejlepší filmy roku podle Tarantina

09.10.2013

Ještě ani naplno nevypukla „oscarová sezóna", ale bývalý šílenec z videopůjčovny už se vytasil s prozatímní TOP 10 nejlepších filmů, které letos viděl. Proč by to mělo svět zajímat? Protože Tarantino… (více)