Kang-il je hasič, ktorého manželka zomrela, keď zachraňoval ľudí pri nehode. Zápasí s pocitom viny za to, že nedokázal pomôcť svojej žene. Po tejto tragédii sa bez rozmýšľania vrhá do nebezpečenstva, aby zachránil ostatných.
Lekárka Mi-soo urobí v nemocnici chybu pri stanovení diagnózy, a keď sa pacientka dostane do kritického stavu, Kang-il je zhodou okolností pri jej záchrane. Manžel pacientky chce Mi-soo zažalovať, a tým jej hrozí strata lekárskej licencie. Právnička Mi-soo poradí presvedčiť Kang-ila o tom, aby svedčil, že manžel pacientky naňho zaútočil potom, čo sa dozvedel o nesprávne stanovenej diagnóze. Kang-il však Mi-Soo a jej prosby ignoruje. V zúfalstve sa Mi-soo stáva dobrovoľníčkou, aby ako zdravotníčka mohla pracovať po boku Kang-ila a dostala sa tak k nemu čo najbližšie. (ČSFD)

triana

Jeden z mála ázijských filmov všeobecne, kedy mi dĺžka stopáže trochu prekážala. Mohla by som sa vyhovoriť na nevyhovujúce časové podmienky (je takmer jedna hodina po polnoci a ráno treba skoro vstávať), ale koho tu klamem. Najradšej by som film ukončila už v prvej polovici. Druhá polka bola umelo naťahovaná, keďže sa v tej prvej nestihlo doriešiť to i tamto, a bez toho to predsa nejde. Ambivalencia žánrov - (mnou milovaná, inými zatracovaná, a) tak typická pre Kóreu - dosahovala extrémne výkyvy. Dramatická zložka pôsobila deprimujúco, komediálna až príliš odľahčujúco, romantiky by som tiež ubrala. Ako už poznamenal Jirka_Šč, bozk skutočne vyzeral ako bozk, bohužiaľ moje sympatie si film týmto počinom nezískal. Milujem kórejskú tradičnú drevenosť - za to sa nestrieľa. Najväčšiu časť mojich sympatií teda získala komediálna zložka. No i napriek všetkým mojim predošlým výčitkám, bola by som ochotná dať 5*, nebyť scény s autom na železničnom priecestí, okopírovanej z amerického Fireproof (alebo ktovie odkiaľ). Krátko ešte spomeniem, prečo vlastne to vysoké hodnotenie: 1. Mi-soo - také ženy skutočne existujú. //// 2. Život je naozaj vzácny a netreba ho premárniť, ani sa ho vzdať. Máme totižto len jeden. //// 3. Všetci sme do určitej miery zodpovední za druhých. //// Môj monológ zakončujem naj scénou na policajnej stanici. Kto videl, vie, ktorú mám na mysli. ()

Stíba

Filmem, který je postavený jako drama se skvěle proplétá romantická i komediální stránka, kdy jsou všechny prvky skvěle promíchány a v rovnováze. Takhle si představuju jejich ideální propojení kdy film navíc působí naprosto přirozeně a nenuceně. Strašně milé překvapení, které se mi skvěle trefilo do vkusu. ()

ExpertAsie

Bláznivá doktorka, která během své blbosti ztratí na neurčito licenci a mezitím se setká s osamělým hasičem, který jí také ovlivní. ()

Denila

Tento příběh si vychutnáváte od začátku do konce... bez přestávky hltáte děj a nakonec si říkate, jak to že už to skončilo. Pro mě oživující romantická komedie. Hned bych se podívala znovu. Bezva pár, skvělí herci. Záhavné spojení. Nic tomu nechybělo. Vhodné na osvěžení dne. ()

wege

Dávám si filmový detox, za posledních 14 dní jsem vlastně neviděl nový film. Přečetl jsem si jen knižní rozhovor Hitchcocka s Truffaultem a do toho se dívám na stupidní historický romantický korejský seriál (jsem v polovině). Když jsem byl v Asii dal jsem si i Banchangggyo, byla to strašná blbost, jenže ona byla nesnesitelná a zároveň příjemně roztomilá, on byl takový nevinný jouda. Ten film prostě zapadl do doby, ve které se nacházím. ()

TonyHawk94

Solídne 4*, kde nemusím váhať, či je to viacej alebo menej, než si tento skvost zaslúži (a ani prižmúriť oči, s nimi by to azda pri malej dušičke vydalo aj na 5*, ale možno neskôr, po ďalšom zhliadnutí, ak vôbec... :o)). Lebo ide o veľmi peknú romantickú dramédiu, kde všetky tieto 3 prvky (romantika, komédia, dráma) sú v správnej rovnováhe, aby výsledok bol skrátka skvelý (napokon síce dominuje romantická línia aj s pekným happy-endingom, ale to vôbec nevadí). Už úvodná scéna (aj s pomocou skvelej hudby) ma dokázala hneď upútať, a skrátka som vedel, že toto bude dobré. Následné zasadenie mierne klišovitého príbehu je pomerne originálne, jeho vývin dupľom (už v komentároch niekto spomenul dobrú a zásadovú doktorku, ktorá nevyhnutne robí aj chyby). A nevyhnutne príde aj na smutnejšie momenty, ktoré ale majú svoje správne miesto. Všetko krásne dotvára veľmi vhodne zvolená hudba. Han Hyo-Joo opäť nesklamala, skvelá v úplne všetkých ohľadoch. Jej chémia s Ko Soo zaujímavá, v rámci príbehu dobrá. Zhliadnutie neľutujem :). ()

kolly13

Velmi příjemná kombinace partnerského vtipu a dramatu. Sice cesty, kterými jdeme, známe, ale je to tak dobře udělané, že vás to baví. Vyzdvihnu herecké výkony, především mimiku, načasovanost gest a emoce. Poklona režii. ()

skorpik42

Zaslúžené 4*, herci podávajú skvelé výkony prekladané správnou dávkou akcie, humor tiež najmä v prvej polovici nechýba. Pre mňa príjemné strávený čas. ()