Reklama

Reklama

Fruitvale

  • Česko Poslední stanice (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Skutečný příběh o tragické smrti energického Oscara Granta (22 let), mladého otce, který byl bezdůvodně zastřelen v oblasti západního pobřeží v Kalifornii tamní policií na Silvestra roku 2008. Jeho vražda šokovala celé Spojené státy. Film popisuje pravdivý příběh dvaadvacetiletého mladíka ze západního pobřeží v Kalifornii. Oscar Grant se probudil na Silvestra roku 2008 s podivným pocitem. Nebyl si jistý co se děje, ale rozhodl se, že tentokrát dodrží svá předsevzetí: matce, která má na Silvestra narozeniny, bude lepším synem, přítelkyni Sophii, ke které nebyl poslední dobou úplně upřímný, bude lepším partnerem a hlavně, své krásné čtyřleté dceři Tatianě bude lepším otcem. I když si uvědomuje, že změna nebude vůbec snadná, jde to Oscarovi zpočátku dobře. Jeho odhodlání však ukončí tragédie v podobě střelby ve stanici metra Fruitvale, kde je chladnokrevně zabit místní policií. Oscarova náhlá tragická smrt šokovala celé Spojené státy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (37)

Trailer 2

Recenze (133)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

V podstate celý film je vyrozprávaný v oficiálnom texte tu hore a to je veľmi zlé. Za to ale film nemôže. Posledná polhodina stojí za to, do radov polície sa proste dostávajú magori, to sa asi nedá zastaviť. Psychologickými testami totiž prejde aj rasista aj totálny vymetenec. Zároveň to ale bola fakt blbá náhoda. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ne, na tohle neskočim. O čem to vlastně bylo? O černochovi, kterého pustí z kriminálu a on dál prodává fet a chlapovi, co ho odmítne zaměstnat vyhrožuje, že si na něj počká? A pak si hraje na spořádaného otce a partnera? A tomu mám jako věřit? S tímhle mám soucítit? A pak přijde incident, ke kterému to celé směřuje, ale ten je tak neskutečně jednostranně podaný, že tomu může uvěřit jen osoba naivní či navedená. Celé to ještě umocňuje přítomnost Kevina Duranta, který vystřihl to správně tupé plešaté hovado. A že to bylo sestaveno na základě výpovědi svědků a příbuzných? Určitě všichni víme, jakou faktickou hodnotu mají výpovědi cikánů. Většinou si z toho musíte odečíst 80%, vydělit to celé třemi a vynásobit 0,5. Pak se možná doberete k pravdě. A tohle je to samé. Jediným, ale zase poměrně výrazným pozitivem jsou herci, kteří podali civilní a uvěřitelné výkony, což se s bídnou režií poměrně dost tlouklo. 30% ()

Reklama

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Naprosto nesouhlasím s názorem, že se tlačí na pilu, jak hledět na rasovou problematiku. Žádné násilné vnucování pohádky o napravení padlého jsem nezaznamenala ani vteřinu. Naopak byl nám předložen skutečný obraz rasismu, jaký platí v Americe dneška. Není nic nového, že je stále na pořadu dne, viz barevná pracoviště, nemocnice, komunity atd., ale je rozdíl rasismus tiše snášet nebo hlasitě tolerovat anebo jít mu naproti zneužitím pravomoci veřejného činitele. Takhle právnicky bych definovala hlavní myšlenku snímku. Mimochodem smutné ale bez slz, i když se klučina (velmi mladý) ve svém životě plácal jak uměl, přesto měl naději na slušný život. Kdyby alespoň bylo učiněno spravedlnosti zadost, což nebylo a nebude. ()

maseer2 

všechny recenze uživatele

v podstatě nic nového či originálního, ale je to tak zručně (i když dost černobíle a jednostranně) natočeno, že to účel splňuje znamenitě - totiž vcítit se během většiny stopáže do hlavního hrdiny natolik, aby vám závěr vhrkl slzy do očí a hlavou vám proběhly myšlenky na pokřik A.C.A.B. ... P.S.: Michael B. Jordan je výborný a Kevin Durand ve chvilkové roli záporáka (jako už poněkolikáté) rovněž! ()

Tred2 

všechny recenze uživatele

Nešťástný incident, který dal vzniknout tomuto filmu sám o sobě není až tak zajímavý (ne, že bych se na to díval jakože nic, ale vesměs to byla shoda náhod + policejní brutalita (ale zdaleka ne ve své nejhorší podobě)). Natočit okolo toho film pak může fungovat jen těžko.. a taky že to moc nefunguje. Film jako takový postrádá hlubší význam. Herci byli skvělí, ale dění filmu bylo prostě nezáživné a podstatných tam bylo vlastně asi jen 10 minut. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Snímek obdržel dotacina ve výší 100 000 amerických dolarů od filmové školy San Francisko Film Society a dalších 100 000 dolarů od Nadace Kennetha Rainina. První částka padla na produkci, druhá na post-produkci. (Dr Lizal)
  • Film sa natáčal na autentických miestach v kalifornskom Oaklande, San Franciscu a tiež v štátnej väznici San Quentin. Finálna scéna na vlakovej stanici Fruitvale sa natáčala takisto na totožnom mieste, kde sa stal aj skutočný incident a kde je dodnes v podlahe stanice diera od guľky. (MikaelSVK)
  • Aby producenti filmu neprekročili stanovený rozpočet, tak sa herečka Octavia Spencer vzdala svojho honoráru. (MikaelSVK)

Související novinky

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno