Reklama

Reklama

WikiLeaks

  • USA The Fifth Estate (více)
Trailer 1

Příběh o zrodu webové stránky WikiLeaks a jejím negativním dopadu na přátelství hlavních protagonistů... Mladý německý novinář Daniel Berg se seznámil na internetu s vizionářem a bojovníkem za právo znát informace v jejich co nejméně zkreslené podobě, Julianem Assangem. Přemluví Berga, aby s ním spolupracoval na internetové stránce WikiLeaks, která bude mít za úkol odhalovat kauzy o zneužívání moci ze strany vlád a mocných tohoto světa. Oficiální média začínají brát WikiLeaks jako sobě rovnou. Assange chce stále větší kauzy. A tak, když se mu do rukou dostane video z Iráku, kde jsou zabiti dva novináři americkými vojáky, neváhá ho zveřejnit. I přes odpor Berga začne uveřejňovat ohromné množství amerických diplomatických depeší, které svým obsahem nejenom, že destabilizují mezinárodní vztahy USA, ale také mohou dostat do ohrožení života ohromné množství lidí po celém světě. (Nova Cinema)

(více)

Videa (31)

Trailer 1

Recenze (123)

whack 

všechny recenze uživatele

Keby Julian Assange nebol idiot v tom, že nechcel editovať získané informácie, čiže by sa dostávali von s nimi aj mená informátorov, mohol byť WikiLeaks už niekde inde. Identita všetkých informátorov a hekerov takéhoto typu by mala byť chránená. Napriek tomu cenzúra, ktorá WikiLeaks zahalila, je neuveriteľná. Film mi ale nebol sympatický a herci sa mi javili príliš afektovane, jediným plusom mi bola Alicia Vikander, ktorá hrala Bergovu frajerku. Berg je svojim spôsobom rovnaký egocentrický karieristický maniak ako Assange a to je ten dôvod, prečo v takýchto kruhoch pseudointelektuálov, potenciálnych géniov, kde každý chce byť alfa, sa nič nedotiahne do konca, a myšlienku zničia sami jej tvorcovia. ()

Morien odpad!

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem myslela jen na to, jak už skoro vůbec nejsem schopna sledovat kameru, která se takto pořád hýbe. Možná jsem paranoidní, ale to neznamená, že po mně nejdou. V mých očích to znamená, že tvůrci rozptylují diváka od vlastního myšlení a strkají mu svou předpřipravenou ideu, celé to těkání má co nejvíce ztěžovat její analýzu. Přesto ale nemám dojem, že by snímek přinášel nějaké relevantní podněty do debaty, že by se jím vůbec mělo zaobírat. Je to módní film, bez názoru. Bez jakýchkoliv známek, že by tvůrci něco potřebovali a chtěli jasně říct. To slovo módní se mi líbí, asi je pro tento film nejvíce symptomatické. Náhodná myšlenka č. 1: Vcelku jsem nechápala ty roztroušené momenty mezi hlavními figurami, které bych pojmenovala podle upoceného internetového memu "Now kiss". Konec náhodné myšlenky č. 1. Často vykřikuji o filmech, že se jedná o propagandu, a častuji je za to odpadem (jako příklad uvedu Forresta Gumpa, Lásku nebeskou nebo Temný rytíř povstal, abych nevypadala vyloženě jako konspirační blázen, ale jenom jako prostý blázen), o tomto filmu to nepochybně platí mnohonásobně víc. V poměrně krátkém časovém úseku už si podruhé lítostivě zoufám, proč nejsem chytřejší, abych mohla ideálně nahlédnout celou situaci a vybrat si pozici s tím, že vím proč. Teď můžu jenom říct, že mi to celé smrdí, ale připadám si příliš hloupá na to, abych přišla na to, co vlastně. Náhodná myšlenka č. 2: Na to, že je film vyprávěn z Bergova pohledu, je celá ta jeho linie pěkně nechutná a plastiková. Konec náhodné myšlenky č. 2. Citát výjimečně není z filmu, ale z dopisu Assangeho Cumberbatchovi. "Feature films are the most powerful and insidious shapers of public perception, because they fly under the radar of conscious exclusion." --- Dobře, a teď jsem byla ještě celou noc vzhůru a četla prohlášení všech možných reálných figur a už bych o tom s chutí psala diplomku. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Film je vcelku zajímavý, dobře zahraný i natočený, ale po obsahové stránce bezcenný. Jsou tam místa, která mají zcela zjevně ukazovat tvůrce knižní předlohy, jako toho "hodného" a pokud si potrpíte na to, dozvědět se "jak to bylo doopravdy", budete vnímat, že sledujete jen jednu z několika možných verzí příběhu. Tu slizáčtější...podle mě. Pokud se budete chtít dozvědět PRAVDU, budete muset najít Morfea-Assange a bude to jako vzít si modrou pilulku...už nebude cesty zpět. Já zůstanu v blažené nevědomosti, resp. stále jsem v otázce víry v média nevěřícím, ale současně dost pochybuji o tom, že by jakákoliv velká Pravda ovlivnila osud většiny lidí. K čemu mi je pravda o tom, že amíci zabíjejí civilisty a že vlády a massmedia manipulují s lidmi? Svět není perfektní, pokud nemáte v hlavě seno, tak víte, že všechno se nikdy nezdozvíme. Assange je jen malý žalobníček, který se schovává za velkohubá prohlášení. Na světě není dost poctivých lidí, kteří by byli ochotni a současně schopni vytvořit vládu ani tak malé země, jako je třeba ČR, takže je to jako vyměnit Kim Chong Ila za Kim Chong Una, nebo Sadáma, Usámu a Kadáfiho za IS. Tou výměnou vznikne mnohem větší bordel, odstraní se vlci, naruší se rovnováha a při uklízení toho svinčíku se vyrojí další dravci, kteří se doteď tvářili jako beránci a budou dělat větší chyby... . To není okysličování, ale retoxikace. Svět není na revoluci připraven. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Z života této kontroverzní osobnosti se udělal v podstatě akční film plný napětí a dramatu, kde ale vlastně o nic nejde. Dokument "We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks" je mnohem zajímavější. Bohužel to tentokrát nezachraňuje ani Benedict Cumberbatch, který je opět výborný. Životopisný snímek, který se snaží být až strašně moc dramatický, ale nakonec ani nepřináší žádné pořádné informace. Škoda, tohle mě docela zajímalo. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Okolnosti vzniku a působení WikiLeaks jsou určitě zajímavé, jen mi přišlo, že film tak trochu klouže po povrchu a jakoby se bál jít více do hloubky. Místo toho se zaměřoval na hašteření (plynoucí z rozdílných názorů) mezi hlavní dvojicí. Na druhou stranu je to ale podané poměrně přehledně a pro běžného smrtelníka je to velmi dobře stravitelné. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (15)

  • Julian Assange (Benedict Cumberbatch) se na ekvádorské ambasádě v Londýně skrýval od roku 2012 do roku 2019. Poté, skrze nové prezidentské volby v Ekvádoru a údajně skrze „porušení podmínek azylu“, byl z ambasády vykázán a následně předán britským trestním orgánům. (Nick321)
  • Server WikiLeaks vznikl v roce 2006 a od začátku se zaměřoval na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých dat. (morgos)
  • Během natáčení musel Benedict Cumberbatch nosit tři různé paruky, falešné zuby a modré kontaktní čočky, aby odpovídal fyzickým vlastnostem Juliana Assange. (Zdroj: wikipedia.org) (s.m.43.)

Reklama

Reklama