Skupina amerických vojáků odhalí plán, který může zásadně změnit průběh války a naklonit vítězství v prospěch nacistického Německa. Během druhé světové války při plnění jednoduchého úkolu oddíl amerických vojáků odhalí plán, který může zásadně změnit průběh války a naklonit vítězství v prospěch nacistického Německa. Jednotka je pověřena odvézt zásoby na štáb. Při cestě jsou napadeni a ocitají se v týlu nepřítele. Začíná německá protiofenzíva. I přes nebezpečí, které jim na nepřátelském území hrozí, se skupina rozhodne najít německého jaderného fyzika, zajistit plány vývoje atomové bomby, a zabránit tak nacistům zvítězit. (TV Nova)

Acrobat

Takže Tom S. to pri záchrane Ryana prežil a ihneď ho vyslali riešiť atómovú bombu. Ako to s ňou vlastne je netuším. http://www.novakoviny.eu/archiv/historie/425-atom-bomba-hitler Povedzme si však, že Američania splnili misiu aj s heroickými výkonmi, frázami a národnobuditeľskými heslami, jeden stihol si obstarať ženu a spoločne vyhubili úbohých chlapcov z SS a wehrmachtu v silnom „bodycounte“. Význam vrhania sa Nemcov do striel je dodnes zahalený rúškom filmového tajomstva. Permanentnú otázku „čo jedia?“ rieši až 60 minúta, doposiaľ nekonečná munícia Američanov dôjde až po 79 minútach. Videofilm kvôli rozpočtu znemožňuje strieľať ostrými z Nemeckých T-34!! (chudák historici), digitál to hradí. Zároveň však na filme je niečo po celý čas, čo my nedovolí si robiť fetišistickú satiru. Prostredie výborné a spád slušný, pretože všetko je nahustené do malého času. Tank taktiež neprechádza ľudské telo v každom filme, a rusko-nemecká nečakaná poprava na konci utlmí prílišnú kritiku. Kvôli existencii podstatne výpravnejších a skvostnejších vojnových filmov, sa oprávnene na toto zabudne. Čierne percentá a bezbrehé hanobenie je však prehnané. (I keď ochrana at. bomby Nemcami je až komická vzhľadom k tomu aká ochrana sa poskytuje dnes obyčajnému jadrovému odpadu v slovenských stratových vlakoch :) (videné 15.03.2013, BDrip) ()

Morholt

A přitom to začalo tak slibně. Úvodní přestřelka navnadila a já si říkal, že to přece nemůže být tak špatné. Byl jsem ochoten přehlédnout i nesmyslnost úkolu, kteří vojáci dostali, ačkoliv pořád nechápu, proč museli převážet šunku místo toho, aby šli třeba prozkoumat sektor A či B. Pořádné varování přišlo při přestřelce s obrněnou divizí SS, ale pořád jsem si říkal "Co chceš? Vždyť je to béčko." Jenže když se pak celá ta squadra vydala na špacír skrze Německo a aby šlohla atomovku, zachránila profesora, přičemž se k nim cestou přidali Vinnie Jones a Ivan, co byl vlastně Jacek, začalo toho být prostě moc. Že tito hrdinní vlastenci cestou vystříleli půlku wehrmachtu a SS netřeba rozvádět. Za Vinnieho a úvod 15%. ()

blackJag

"BĚHEM VÁLKY ZÁKONY SPÍ." Film je inspirován stejnojmennou hrou a je fakt, že se v něm střílí fest a hodně umírá (přitom zásahy vojáků vypadají slušně). Je to levnější, už na první pohled, bez debat, ale herci jsou fajn, výprava dejme tomu, triky nejsou dobré, ale neřekl bych o nich, že jsou otřesné... nicméně scénář, ten hapruje výrazným způsobem a jeho trivialita přímo implikuje bídnou návaznost jednotlivých scén. Nebýt tohoto hendikepu, průměrné hodnocení bych filmu klidně přifařil, v této podobě ale opravdu ne. 35% ()

Big Bear

VAROVÁNÍ! Již po 10 minutách filmu můžete dostat epileptický záchvat, jít do mdlob a možná i zemřít ! Amíci nám zase jednou (pokolikáté už?) připravili pekelnou jízdu se svými boys... Po zvěrstvech Red Rose Normandy a jí podobných vyrojivších se ,,válečných'' snímků stále čekám až někdo zamachruje a s málem natočí slušný nízkorozpočtový film, po kterém bych neběžel zvracet. Rovnou říkám, že Company of Heroes to nejsou a návštěvu s porcelánovým zařízením si vyžádají. Scénáristu bych rád dostal do rukou a krapet si s ním pohrál. Stačil by mi šroubovák. Něco tak debilního snad někdo ani nemohl myslet vážně. Budu spoilerovat, takže každý kdo se chce nechat překvapit ať zde přestává číst. Já se překvapit nechal a překvapení se mi dostalo hojně! Na tomhle snímku mne zaujala účast jednoho z Band of Brothers a to tehdy plavovlasého a méně otylého Neala McDonougha a Toma Sizemora. Obzvlášť u něj se divím, proč se nechal opatlat touhle kejdou. Děj snímku nás zavádí do roku 1944, americká jednotka se při převozu vánoční šunky na velitelství chá chá :-) potká se silnou skupinou Němců včetně mohutného tankového uskupení. Střelbou ze samopalu do bedničky nábojů jež veze jeden tank (tanky raději nekomentuji) vyřadí asi Tygra z boje a statečně se probijí se samopaly tankovou divizí skrz. V lese potkají Rusa, který je uprchlíkem z blízké nacistické továrny. Po zbytek filmu jej ač mluví rusky Amíci nazývají Polákem... (z čehož mají asi polští diváci radost:-)). Náhle za kopcem něco bouchne a tak se tam jdou podívat. Zjistí že vybouchla nacistická továrna. Od přeživšího zraněného člena OSS se dozví, že tam germáni testují atomovou pumu a že v noci odjíždí vlak do Stuttgartu, kde čeká agent Kestrel který musí nutně dostat zašifrovanou depeši. Amíci tedy vybaveni heslem a vstupenkou do Stuttgartského divadla na operu vystřílí posádku nádraží a nastoupí na vlak.V jednom z vagonů potkají zajatého brita, který jak tvrdí je z British Royal Forces (nechápu proč ne z RAF..) a k mezinárodní skupince hrdinů se přidá. Škoda že nepotkali i Čecha...V nezatemněném Stuttgartu (v roce 1944 kdy RAF masila noc co noc německá města) na ně už čeká silná uvítací skupina. Amíci ji vystřílí a jdou do divadla, tam se setkají s agentem Kestrelem kočičkou německého odboje. Ona je navíc dcerou muže kterého Němci vězní a on jim atomovku sestavuje. Po rozlousknutí šifry se skupina doví, že je třeba hotovou atomovku ze Stuttgartu odvézt, protože továrnu ráno vymázně letka B17. V nebojujících chvílích dojde k zajímavým úvahám nad ruským komunismem a americkými vykořisťovateli. Skupinka pak v převlecích za Němce ráno nastoupí do fabriky, všechno vystřílí a v ukradeném německém náklaďáku s pumou, vědcem a dcerou na korbě uhání za svistu bomb z fortressů k hranicím svobodné Francie, kam se posléze šťastně dostanou (přejezd už ukázán nebyl - předpokládám, že ukázali na hranici pasy a řekli, že jsou turisté - nebo všechno vystříleli)... Za ten nálet přidávám hvězdu, ty B17 a Mustangy mne potěšily, ovšem až na to přízemní bombardování.. No jinak co. Němci jsou tak tupí, že jsou ještě o něco tupější než známe z válečných francouských komedií. Vede je esesman s upnutou nohou ve stylu Forrest Gumpa, jeho vystupování má být asi cynické a ledově chladné. Bylo však jen a jen srandovní. Hodnotím kladně zásahy po všech těch kulkách, to mělo úroveň i s těmi všemi šplíchanci krve. Kestrel byla nádherná baba o tom také žádná ale jinak? V hrůze jsem čekal, že se skupinka rozhodne dojít v převleku za wermacht i do Berlína a v bunkru poté co tradičně všechny vystřílí - zabije Hilera. Opravdu k tomu chybělo jen málo. Závěr byl plný nablblého amerického patosu a heroismu a já jsem tušil jak moc autory mrzí, že tam nešlo nějak zakomponovat hasiče z NYC, kteří zahynuli při teroristickém útoku na Dvojčata v New Yorku 11.9.Takhle zkrátka ne a ne a ještě jednou ne. A přitom to mělo slušně našlápnuto. Dávám jen dvě Purpurová srdce (sobě), že jsem to dokoukal. * * () (méně) (více)

windows odpad!

Kur*a co to bylo? To, že se během války ukořistí cizí tank chápu, ale aby celá panzer division používala předělané T34 je ubohost! Opět Američané velkými hrdiny a Němci totálními sráči, kteří se nelogicky formují a skrývají se jako malé děcka. Další totálně směšná věc byla, když jsem ve fabrice viděl německé uniformy a swastiky, které nikdy nikdo nevyrobil. ()

• Na vstupence do stuttgartské opery je uvedeno několik chybných údajů. 1. Nejmenuje se „Stuttgarter Opera“, ale „Oper Stuttgart“. 2. Wagner se píše s „W“, nikoliv s „V“ (Vagner). 3. Vypadá to, že filmová společnost nebyla schopna použít německý znak „ß“ jako pro „Großes Haus“ (Velký dům). Nicméně opera ve Stuttgartu žádný „Großes Haus“ nemá. (Johnny.ARN)
  • V čase 42:30 dochází ke slovnímu anachronismu, když se Brent Willoughby (Vinnie Jones), britský válečný zajatec, představí jako „britské letectvo“. Brent Willoughby by měl říci: „Royal Air Force“ nebo jednoduše „R-A-F“. (Johnny.ARN)
  • Když muž s ustřeleným obličejem mluví, v pohledu zezadu se jeho ústa nehýbou. (Johnny.ARN)