Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

Doudis19

Herecký koncert v naprosto nezajímavém a neuplně vždy smysl dávajícím příběhu pák a protivah. Vůbec nejlepší výkon pro mě subjektivně předvedl Jeremy Renner a v závěsu za ním Jennifer Lawrence. Jejich postavy narozdíl od zbylých dvou si dokázaly získat pozornost a sympatie. ()

dan.pacino

Překombinovaný film, kterému by neuškodila větší přímočarost a o něco méně slov - užvaněnost by se dala srovnat s Gilmorkami po třech šálcích kávy. I tak však působí svou atmosférou a retro stylem velmi zajímavě. Hlavní zásluhu má výběr herců, kteří dokázali zahrát skupinu naprosto nesympatických postav tak přesvědčivě, že musí divák smeknout. Skvělé herecké výkony podtrhuje Jennifer Lawrence, která zde kandiduje na nejprotivnější filmovou postavu hned po Frances McDoomand v Burn After Reading. Špinavý trik je sice koukatelný jako bílá stěna, svou kvalitu však nemůže popřít. ()

LeoH

Viděl jsem v tom zdá se něco jiného než většina mých zdejších oblíbenců – výpravnou, nikoli však snobskou, prudce aktuální konverzačku o podvodnících a podvádění bez glorifikace mafiánství, s hravou nadsázkou, vkusným humorem a nekašírovanou lidskostí, sympatizující se všemi postavami bez rozdílu (i ta jednoduchá Rosalyn má svoji hloubku, uvěřitelnou motivaci a kus důstojnosti), místo geniálně vykonstruovaných lstí a nečekaných zvratů soustředěnou na touhy, slabosti a vášně běžné u normálních smrtelníků. Možná je to rouhání kinematografickým božstvům, ale takhle laskavě zkarikovaný, lehce komiksový svět (po)chybujících „small time crooks“, přemotivovaných úředníků a lokálních politiků lavírujících na hraně zákona s jen částečně hraným přesvědčením, že tak činí ve jménu vyššího dobra, má pro mě v sobě víc života, upřímnosti, lesku i stylu než většina všeobecně vzývaných žánrových klasik od Scorseseho & comp. Čistě za sebe bych snad ještě malinko ubral na uměleckých ambicích (zbytečné přeskakování v čase), zjemnil pár přece jen klišovitých momentů a vrátil zpátky jednu vystřiženou scénu. ()

DaUr

Asi půjdu proti proudu, ale pro mě je American Hustle zatím nejlepší snímek Davida O. Russela. S těmi oscarovými nominacemi bych byl sice opatrnější (ačkoliv trojice Cooper - Bale - Adams by si sošku zasloužila), ale celkově mě po nepříliš nadšených prvotních ohlasech film velmi příjemně překvapil. Škoda jen ukvapeného konce, který se po dvouhodinovém skládání poměrně složité mozaiky jeví jako poněkud odbytý. 80%. ()

kinghome

Já to prostě musím zmínit. Tenhle že má 10 nominací na Oscara? Vážně nechápu za co, protože jde jen o ukecanej film, u kterýho jsem napoprvý usnul, protože se tam dobrou hodinu nic neděje. Smutné na tom je, že nejlépe hrajou Jennifer Lawrence a Amy Adams. Christian Bale za nimi zaostává, ale pořád se na to dá koukat, ale příjde mi, jakoby Bradleymu ta postava vůbec nesedla a on jí prostě neuměl zahrát. Jestli dostane American Hustle Oscara, tak půjde o nejprůměrnější film, který ho kdy získal, protože tohle nemá na nominacích co dělat. Ještě bych chtěl říct to samé co EdaS, Vlk z Wall Street má 3 hodiny a uteče o hodně rychlejš než Špinavý trik, který je o hodinu kratší.. na tom už něco bude. ()

Gothar

Rozťahané ako sa len dá, dokopy sa nič nedeje a čas plynie neskutočne pomaly. Z nejakého dôvodu mi film pripomínal Wolf of Wall Street, ale zatiaľ čo tam mi prvá hodina ubehla ako nič, pri American Hustle to bolo presne opačne. Mal som pocit, že už to musí trvať aspon hodinu a v skutočnosti prešlo iba 27 minút. Z hercov sa prejavil hlavne Jeremy Renner. Dokopy mi z toho nič neutkvelo v pamäti viac ako tá neskutočná nuda prerušovaná výstrihmi Amy Adams. 50 % ()

PeterNet

Největší omyl z Oscarových nominací. Cival film ve své recenzi na moviezone potopil - tak jsem si řekl, že to bude fajn, protože jsem se s jeho názory nikdy moc nestotožňoval. Nyní ale ano. Naprostá ztráta času, film jsem nedokoukal (po hodině a čtvrt jsem ho vypnul). Něco tak nezáživného jsem dlouho neviděl. Dialogy snažíc se napodobit Tarrantinovský styl se nezdařily, pokusy o vtip taky neúspěšné a stále jsem měl tendenci kontrolovat čas (jako by stál). Jen snad výkon výborného Ch. Bala stojí za zmíňku. Obrovský omyl. ()

Honzíno

Russell je frajer. Dělá to jinak, nedělá to pro každého, ale dělá to zatraceně dobře. Ještě jsem od něj neviděl film, který by šel mimo mě (zatím nemám za sebou všechno). Možná je American Hustle slabším dílkem z jeho filmografie, přesto se jedná o nářez, sic se pomalu rozjíždějící, zato intenzivnější v závěru. Soundtrack je boží s jedinou kaňkou. Mrzí mě totiž, že nezazněli Zeppelini z traileru, to by pak byl ještě větší kotel. Prosím Oscara za hlavní roli pro Balea. ()

Simpoch

Příběh je fajn, herci jsou dobří, ale scénář postrádá flow. Je to zkrátka trochu roztrhané. Přesto jsem se bavil. Paleček nahoru. ()

Mirokukii

Bravůrně stylizovaná, ale zároveň vleklá, konverzačka s dobrými postavami. Špičkově obsazená, a ještě lépe zahráná. Jenn je prostě skvělá, ona totiž není ani tak mrcha, jen prostě totálně hloupá kráva, načež bavila ze všech nejvíc. Šmrncovní kostýmy a příčesky. Dvěma hlavním dámám to opravdu slušelo (jen ten polibek mohl být větší). ()

Johnny.ARN

Takmer dokonalá krimi dráma, ktorá Vás jednoducho pohltí od začiatku svojím precízne vystavaným dejom, sínusoidou, ktorú som už dlho nevidel ale hlavne, asi tak do polovice to nedokážete prekuknúť. Ja som viac nepotreboval. Dej skvelý. Zopár hluchý miest, ale na druhej strane Bale chirurgicky presný, Cooper sa tam hodil, DeNiro, no koho iného ako jeho si v roly kápa viete predstaviť? A samozrejme Renner, nevedel som si zvyknúť, mám ho predsa len niekde inde, ale nebolo to zlé. Zámerne som si Amy Adams a Lawrence nechal až na záver, lebo tie dve rozohrali takú hru, že som nechápal. Adams ani nemusela hrať vďaka kostýmom, ktoré mala na sebe. Boh žehnaj návrhárom a kostymérkam. Lawrence konečne dostalu úlohu, kde som si povedal, áno, toto je pre ňu. Krásna, "inteligentná" blondínka, ktoré zvádza, pije ale hlavne myslí na seba a vie to s mužmi. Takže obsadenie luxusné a dobre zahraté. Russell zase nesklamal a zrežíroval film ( miestami skvostná kamera ) ktorý má hlavu aj pätu, rozmanité postavy, dej, zápletku, neuveritelné vlasové a kostýmové kreácie ale hlavne je to o biznise, podvodoch a lovené veľkých rýb. Veď čo iné teraz bežného diváka najviac zaujíma?? 4 z 5 ()

LiborGondek

Asi takhle: Bylo to dobré? Ano. Bylo to dlouhé? Ano. Bylo to i tak zajímavé? Ano. Tenhle snímek je asi všechno a přesto nic. Ačkoliv je fiktivní, je zároveň podle skutečné události. Bavil mě, ale někdy ne. Dávám mu "jen" 3*, i když jsem si ho oblíbil. Jsem zmaten, ale přesto hezky. 10 nominací na cenu filmové akademie taky o něčem svědčí. 65% ()

Qitek

Celkem ok stylová podívaná. Film ovšem pro mě obsahuje jednu z nejvíce iritujících scén (řekl bych 1 místo za rok 2013), jaké jsem v kvalitním filmu viděl. Ano. Uklízející a do to afektovaně zpívající Jennifer Lawrence. Scéna, o níž vím, že by chtěla být něčím a je víc než ničím. Brrrrrrr jen si na to vzpomenu. ()

Jizni Tlapa

Sakum pikum to bylo parádní a vůbec né tak shitozní jak zde píše většina uživatelů. Geniální obsazení a skvělé poskládané pasáže společně s kvalitním soundtrackem a inteligentním scénářem vytváří přece povedený zážitek... čtyři v hodnocení jsou adekvátní známkou! ()

venison

Mno, poměrně slabota.. Místo dialogů vsadili tvůrci na komentování děje na plátně.. Strašně moc slov, postav, minut a akce žádná.. Navíc masky a kostýmy mi přišly tak nějak nepřirozené.. Jako kdyby jste vzali partu puberťáků a snažili se je namaskovat na zralý věk.. Příběh taky žádnej boom - tisíckrát omleté nic.. Nějak nechápu 10 nominací na Oscara.. ()

danoo

Boli ste už niekedy na párty, kde sa všetci naraz prekrikujú? Toto je presne ten prípad. Proste chaos po všetkých stránkach! ()

Pavlínka9

Půlku filmu jsem vůbec nepobírala a popravdě mi to bylo i jedno :D Pořád jsem čekala, že se tam začne něco pořádného dít a ono ne :D Amy Adams je pořád krásný kus ženský a je jen škoda, že to holky na záchodcích nerozjely trochu víc ;) Jinak retro 70.let výborný, úplatky a korupce taky skvělý téma, ale na to s jakou elitou se ve filmu hrálo se s tím dalo pracovat ještě o dost víc. Bradley Cooper luxusní :) Jeho úsměv mě jednou zabije :) Ale byla to fakt nuda. Jen jsem čekala až to skončí, abych najisto věděla, že se to fakt nějako nezlepší :) Škoda :) ()

BoncheR

Vo filmoch nefunguje, keď sa z hlavnej dejovej línie odbieha a riešia sa marginálne veci, ako napríklad vzťahy medzi ženami. Samozrejme, občas presne toto funguje (viď. Cloud atlas) ale nie vždy. Napríklad tento film bol veľmi dobre zahraný s fajn kostýmami, ale ako celok vyznieva dosť... zbytočne. Dopozeráte a ...teraz čo? Trochu useless movie ale ináč to nebola neskonalá nuda. 70% ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky