Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

Duch217

Místo toho, aby se film zaměřil na hlavní dvojici a další pořádnou nálož vtipů, tak pouze sledujeme neuvěřitelně nudné a nesympatické vedlejší role, které v podstatě pro příběh nemají žádný větší význam. Posledních pět minut bylo lepších, než celý film. ()

Jimmy15

Musím se přidat k ostatním komentářům tady, že čím další díl, tím je kvalita horší, ale i tak jsou to Návštěvníci, a to je záruka kvality a legrace. Tady sice poprvé nedávám plný počet, ale jen o hvězdičku míň. Jinak už to není klasický film o návštěvnících, ale teď už je tam moc postav a člověk se může ztratit. Jinak je zábavné, jak se ve filmu dobře poradili s časovým rozdílem od prvního a druhého dílu, až do tohohle třetího. No jsem zvědavý na čtvrtý, protože podle toho kde přistáli, to bude pecka. ()

Milky.

Je smutné, když dojíte krávu tak dlouho, že zní teče hnůj. Děj vesměs vedl odnikud nikam, nakonec se na pointu zapomnělo a šlo se úplně jinam. Většina gagů vyzněla do trapnosti a ohranosti a další opakování toho samého stylu "splašeně rychlý střih na divné výrazy a pitvoření herců (hlavně Clavier)" už tady působilo trapně. Pokud z toho někdo chce vydojit ještě víc, měli by příště najmout jiného režiséra. A hlavně někoho kdo napíše normální scénář. Ale bojím se, že jsem právě viděl úmrtí této série. ()

mira007

Jenom díky legendární jedničce z roku 1993 jsem potkal tento film a začnu pozitivy: je to natáčené v ČR, takže se tu mihne i dost českých herců. A to je asi konec pozitiv, protože to moc vtipné nebylo a jako filmový zážitek je to bída. Sice se tu mihne povědomá tvář Ary Abittan jako Žid z Co jsme komu udělali, ale první film to připomíná jen obsazením a ukřičeností. Mám rád Claviera i Rena, ale tenhle film je trefa vedle. ()

filipvrbik

Tvůrci se snažili navázat na skvělé první dva díly, a solidní remake v americe, ale vůbec se jim to nepovedlo... Vtipy jsou jak přes kopírák, jen jsme v době francouzské revoluce. Je to vykrádačka sama sebe, nic nového to nepřináší a když některé vtipy sedly, je to celkově spíše trapné, škoda (no a nejhorší je znovu otevřený konec, protože další díl už asi skončí v černých číslech)...20% ()

cskomando

Pierův návrat těsně před jeho smrtí a z posledních sil se snažil něco ze sebe dostat a zplodit, no bohužel to nemělo ani na paty předchozím dílům ... nechť mu tam nahoře bude dobře a už nic dalšího neudělá, bylo by to ještě horší... ()

Gore odpad!

Celý film se točí kolem toho, že jednomu smrdí z huby a druhý smrdí celý, a o tom je celý film, ani se mi nechce napsat komedie. To jako vážně má být vtipný? ()

nonick1 odpad!

Propána! Zavřete už ty chodby času, odkud se místo slibovaných situačních gagů, dialogů a hlášek valí pouze čím dál větší smrad... ()

Brusíček

Od natočení prvního dílu uplynulo již třiadvacet let, a musím říci že jsem na tento film opravdu nezapomněl, na všechny ty syrové "frky" a podání celé komedie, která byla opravdu mistrovská. Znovu spatřit Žakuje a Godfrua byl pro mě důvod proč jsme se vydaly kina v očekávání skvělého zážitku. Nicméně musím konstatovat, že oba hlavní hrdinové opakují sami sebe a tyto "frky" které byli naprosto originální před více než dvaceti lety, dnes již tak vtipné nejsou, celá dějová linie se nese v duchu Francouzské revoluce která nám Čechům zas až tak moc neříká a rozhodně komedii nepřidává... abych to shrnul, tak film zapadá do slabšího průměru kterému nepomůže ani dobrý herecký výkon Jeana s Christianem jelikož neměli vlastně co hrát, film se natáčel převážně v Česku a ani minutový kompars Marka Vašuta v úvodu filmu mě nepřinutí zvednout hodnocení, takže 50%. ()

Matli

Není co komentovat, prostě blbost, kde se člověk nezasměje a která je uplně o ničem. Hvězdička z úcty k Jeanovi 13% ()

Gastovski odpad!

Extrémní fail! I "americký" kýč byl mnohokrát lepší. Nechápu, jak toto mohl natočit režisér prvních dvou dílů. Není zde absolutně žádný humor, jen chumel přehrávajících dobytků a osvědčená dvojice Reno/Clavier je tu jaksi do počtu. Jediné malé plus je český dabing, ale ani ten to nezachrání od celkového zmaru. ()

Warlukyn

Jedna z mých nejoblíbenějších filmových komedií....člověk by nepoznal, že od jedničky uplynulo 23 let...super pokračování a doufám, že nekončej a s těma náckama natočej další! ()

Ombak▼Penari

Tohle bylo naprosto mimo. Nevtipné, zmatené a s kulometnou palbou bleskově sestříhaných dialogů, které neuvěřitelně otupovaly pozornost a přitom nic nepřinášely. Vtipné to nebylo, děj to nemělo, smysl taky ne. Načrtnutý příběh na začátku během doby vlastně úplně zmizel a nakonec se vlastně nestalo vůbec nic. Plus k tomu otevřený konec a tím to hasne. Nic z toho by nevadilo, kdyby to bylo fakt vtipné, ale jelikož veškerý vtip byl postavený na fekálních, rasistických či prostě jenom trapných narážkách, které se mlely stále dokola a melou se už od prvního dílu, tak nebylo opravdu proč se smát. Tlustý Clavier silně přehrával, dědkovatící Reno zase většinou zbytečně mlčel. Zbytečné a mizerně provedené ždímání provařené látky, která má svoje léta už dávno za sebou a to včetně hlavních představitelů a režiséra. ()

Olík

Na třetí (nebo vlastně kolikátým) díl středověkého cestování časem jsem prvně narazil jako na upoutávku v biografu a vzhledem k tomu, že bývá dobrým zvykem do tohoto časově omezeného spotu vrazit ty nejzářivější momenty, jsem docela z další koprodukční taškařice dostal strach. Nakonec nebylo zase tak zle. Revoluční návštěvníci se drží toho co je již od počátku zdobí, což je jednoduchý gag...... i když je pravda, že rok 2016 působí více křečovitě a až příliš se drží hesla: "když nevíš, hoď trusem". Každopádně rytíř Godefroy de Montmirail (relativně upozaděn) a jeho sluha Jacquouille svojí misi za zvuku skřípání zubů nakonec splní....na druhou stranu do budoucna bych jejich kostýmy již jednou pro vždy nechal uzamčené v rekvizitárně. ()

BOURQUE

Spolupráca J. Reno a Ch. Clavier vždy poteší, no aktuálne pokračovanie ich (asi) najznámejšieho príbehu podľa mňa je veľmi ďaleko od tých kvalít, na čo je divák zvyknutý. Prvé dielo je veľmi vydarená klasika z roku 1993. Potom však kvalita išla „pomaličky“ dole. Aktuálne dielo je asi najslabším zo všetkých. Je zbytočne dlhý a ani zďaleka neobsahuje toľko vtipov alebo zábavných scén, ako predchádzajúce diela. Veľká škoda! Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

mala_kea

Pro mě veliké zklamání, které velice zklamalo mou touhu po těchto dvou skvělých herců. Celý potenciál a vtipné situace už jsou z maxima vyždímané, proto doufám, že další díl nebude. Škoda. Každopádně návštěvníci nikdy nezůstanou zakleti v mých chodbách času a v budoucnu se na první díl určitě rád podívám znovu. ()

MickeyStuma

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille ve svém čtvrtém snímku, pokud se bude počítat i americký remake, a tentokrát se ocitnou v roce 1798, tedy v době Velké francouzské revoluce. Škoda, dobývání Bastily se nedočkáme. Ale pozor, samotného Napoleona Bonaparteho ano. A tak se tu překvapivě vrací do své dávné role Christian Clavier, tudíž mu tu paradoxně vznikla velmi zajímavá dvojrole. Napoleona si totiž s chutí a vervou sobě vlastní zahrál už v role 2002 ve čtyřdílné televizní minisérii s celovečerní stopáží každého dílu, která byla pro zajímavost stejně jako tito Návštěvníci natáčena v českých reáliích. Dobrodružství středověkých postav se tímto třetím francouzským filmovým zářezem dostává do seriálové podoby a těžko říci, jestli to byl dobrý nápad. Smyčka času není žádná jednoduchá záležitost a bloudění v něm může být skutečně nekonečné, ale v rámci celovečerních filmů bohužel již ne. Tohle je spíše záležitost televizního seriálu. A tak se vrací Jean Reno a zmíněný Christian Clavier a starý dobrý francouzský humor. jenomže tomu nějak dochází dech. Humorných situací je tu sice více než dost, ale ztratilo to původní šmrnc, elán, energii situační komedie, zběsilé tempo obsahující doslova kulometnou střelbu mnoha gagů, zkrátka, není to už prostě nějak ono. Snímek je vlažný a ne tak zábavný, jak by kdo očekával. Samotní francouzští diváci na úkor toho málem vyhlásili revoluci skutečnou. Téma Velké francouzské revoluce natáčené v Belgii a v Česku? Nic naplat, zklamání je tak velké, že překonalo i předešlý americký remake a tak to vypadá, že s celovečerním filmovým seriálem je nadobro konec. Pokud tedy někoho po vzoru Hollywoodu nenapadne restart. ()

anitae

Tak se někdy stane, že máte lístky do kina a už měsíc čekáte, že se objeví něco, co prostě musíte vidět. Nestalo se tak a kino hrálo Návštěvníky hodnocené 70 % a český film, který dosáhl na 30%. Z filmu mě napadá hláška - Hurá, to není církevní - a takhle blbý byl úplně celý film. Nevtipné a nekonečné.. ()